Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A főnököm nem engedi, hogy...

A főnököm nem engedi, hogy elutazzak a nagymamámhoz akinek megvannak számlálva a napjai, mit tegyek?

Figyelt kérdés
El kellene utaznom külföldre, legalább 1 hétre, hogy még láthassam a nagymamámat, meg ő is nagyon vár. Viszont a főnököm ma kijelentette,hogy mehetek , de akkor már nem kell visszamennem dolgozni. Ha most munka nélkül maradok akkor nem tudom miből eltartani a családomat, viszont az meg egy életen át kísértene, hogy nem mentem ki a nagyszülőhöz aki még utoljára látni szeretne.
2020. máj. 27. 13:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
90%

Semmiképpen nem táppénzre lépnék le, de mennék. A mamához mindenképpen, aztán akár vagont pakolni is éjszaka, és közben interjúkra.

Sehol nem fognak ferde szemmel nézni rád, ha az új állásod keresésekor őszintén elmondod, hogy milyen ultimátum miatt döntöttél úgy, hogy máshol dolgozol a jövőben.


Hányinger, amit egyes munkáltatót képzelnek, elvárnak, és amiatt teszik, mert megtehetik, következmények nélkül. Hát velem ilyet biztosan nem.


A gyerekem váratlan betegsége (40+ fokos lázzal) esetén szájat húzgáló cégtől is eljöttem, lett másik hely és nem szaladgálok heti 4 napot haza a gyerekre hivatkozva azóta sem.

2020. máj. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
89%
Ezek utan eleve nem maradnek ott.
2020. máj. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
21%
Vendéglátásban táppénz,jó vicc...
2020. máj. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
92%
bejelentett melós? Fizeti a TB-t? Jár neki a táppénz, hiába embertelen fa.sz a főnöke.
2020. máj. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
100%
Már megnyitották az országhatárokat? Akkor nem vagyok uptodate.
2020. máj. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nincs olyan ország, ahova 3 nap eljutni meg hazafele is 3 nap. Próbálj meg inkább szabadnapon elmenni, 2 nap alatt szinte bárhonnan megfordulsz. Ha lehet, akkor kollégával műszakot cserélni. De én ebben a helyzetben nem kockáztatnék, ha a családom megélhetése a tét. Nagyon nehéz most munkát találni, tapasztalatból mondom, mert én is most munkát keresek. Az egyik interjúmon mondták, hogy 120-an jelentkeztek az állásra...Próbáld meg inkább kirúgás nélkül megoldani.
2020. máj. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt ilyen főnököm. Köszönöm nem. Soha többet. Menj amíg teheted. Ő meg ba... Meg.
2020. máj. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
87%

Lehet, hogy itt a külföld a probléma. Hiába csak 1 hét szabira megy, amikor hazajön 2 hét hatósági karantén várja.

Ettől függetlenül a főnök egy köcsög, kikérném a szabit szabályszerűen, nem tagadhatja meg. Ha utána kirúg, lehet menni munkaügyi bíróságra, csak legyen minden dokumentálva. Beszélgetésről készíts hangfelvételt, természetesen jelezve neki ezt a tényt, mert ha nem tud róla, nem használható fel.

A táppénzes dolgot azért sem játszanám meg, mert egy dolog, hogy csalás, viszont ebben az esetben semmi esély jogorvoslatra, mígy az előbbiben van. Azt mindenképpen megjátszanám, és hagynám is, hogy kirúgjon, mert eléggé esélyes megnyerni a pert, jó kis kártérítéssel a végén. Munkát meg fogsz találni, ha újra beindul az élet.

2020. máj. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
83%
De hogy megy ki külföldre, ha meg se nyitották még a határokat? Kamukérdés.
2020. máj. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is provokatív kamú kérdés gyanúm volt.


De pár határt már megnyítottak.


Mi van, ha például felvidéki a nagyi?

2020. máj. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!