Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A főnököm nem engedi, hogy...

A főnököm nem engedi, hogy elutazzak a nagymamámhoz akinek megvannak számlálva a napjai, mit tegyek?

Figyelt kérdés
El kellene utaznom külföldre, legalább 1 hétre, hogy még láthassam a nagymamámat, meg ő is nagyon vár. Viszont a főnököm ma kijelentette,hogy mehetek , de akkor már nem kell visszamennem dolgozni. Ha most munka nélkül maradok akkor nem tudom miből eltartani a családomat, viszont az meg egy életen át kísértene, hogy nem mentem ki a nagyszülőhöz aki még utoljára látni szeretne.
2020. máj. 27. 13:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
97%

Nekem tavaly halt meg egy nagyon közeli és szeretett rokonom, és pár napon múlott, hogy már soha többet nem láthattam.


Én a helyedben mennék. Munkahely van másik is. Van, ami visszahozhatatlan, és az nem a munkahely, ahol ilyen paraszt a főnök.

2020. máj. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonymousreview60 ***** válasza:
95%

1. Feltéve, hogya céget nem hozná csődveszélybe, ha te egy hétre - akár fizetetlen - szabadságra mész, az a főnök, aki ilyen választás elé állít, téged nem vesz emberszámba. Szeretnél te ott dolgozni?

2. A járványügyi helyzetnek rövidesen vége, és a cégek elkezdik felvenni az embereket. Lassabban veszik fel, mint elküldték, de majd visszaveszik őket, kersnek másik helyettük.

3. A helyzet tényleg kísértene. Beszéld meg a szűk családdal, a barátokkal, ismerősökkel, hogy ki, mennyit tud hitelezni a következő munkahelyig.

Szerintem, ha a pénz akár így megoldható, komolyan érdemes megfontolni a nagymama meglátogatását, és a kirúgástól függetlenül mindenképpen új munkahelyet kell keresni utána.

2020. máj. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
96%

Én is mennék.

Inkább legyél munkanélküli, bármennyire is fáj, mint egész életedben lelkiismeret-furdalással élj.

Különben is, milyen szívtelen főnök az ilyen?

Szedd a cuccod és vissza se nézz!

2020. máj. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
94%
Én meg kijelenteném hogy hozhatják a felmondási pappírokat, és egyetlen szalmaszálat se tennék keresztbe a cégnél többet, egyetlen percet se lennék hajlandó ott dolgozni. Munka lesz másik. Lehetőséged elbúcsúzni egy haldoklótól nem.
2020. máj. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
57%
Fizetetlen szabadságra nem mehet csakúgy, annak feltételei vannak. Momdjuk a közeli hozzatartozo ápolása pl ilyen. Más kérdés, hogy utana nyugodtan felmondhat. Az egy hét helyett legyen 3-4 nap, arra esleyesebb, hoyg igent mond
2020. máj. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
91%

1-2 napot se ad..?

Az nem megoldható, hogy szombaton reggel (péntek este) indulsz és vasárnap este visszajössz?

Nagymama is látna, munka is megmaradna..

2020. máj. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
94%

MENJ!

Munkahely van másik, nagymamád nem lesz.

2020. máj. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
95%
Táppénz. Nem kell tudjon mindent.
2020. máj. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
100%

Az a főnök, aki ilyen helyzetbe hoz, az elmehet a sunyiba. Én mennék a nagyimhoz és azzal a lendülettel fel is mondanék.

Vagy pl bejátszod hogy beteg vagy és kiíratod magad a dokival, abba nem tud belekötni, bár gondolom összerakná a képet.

2020. máj. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 alletta ***** válasza:
100%

mindenképp mennék nagymamámhoz. munkahelyedről ha ezért kirúgnak, hát.. ne is sajnáld az ilyen érzéketlen, szemét főnököt. gondolom nélkülözhető vagy arra az 1 hétre.

lelkiismeret furdalásod lenne, ha nem lépnéd meg.

remélem munkát találsz másikat.

2020. máj. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!