Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kitagadtam az életemből a...

Kitagadtam az életemből a nagymamàm, ez baj?

Figyelt kérdés

26/N vagyok, pàr szóban elmondanàm, miért történt így.


Miatta vàltak el a szüleim, ràbeszélte anyàmat, hogy hagyja ott apàmat, úgy, hogy pakoljo el egy szó nélkül.

Anyàmat olyan szinten terrorizàlta egész életében, hogy màra egy teljesen magatehetetlen, skizofréniàs beteg ember lett belőle, és jelenleg szociàlis otthonban él.

Mindig kijelölt egy kedvencet magànak a gyerekei és az unokài között, akit ajnàrozott.

Soha nem ad igazat senkinek, mindenki buta körülötte, csak ő nem, mindenkit irànyít, nàrcisztikus, nem érdekli màs véleménye, érzése, mindig minden màsvalakinek a hibàja, ha ad valamit, akkor nagynehezen, és utàna életed végéig felhàntorgatja, persze a lealàzàs mellett.


Mindenki a csalàdban ràhagyta mindig ezeket a dolgokat, sőt, idővel egyre inkàbb, merthogy idős, merthogy csalàdtag. Én voltam / vagyok az egyetlen, aki szembe mert szàllni vele, volt ennyi önbizalmam, szàmomra nem mentség, hogy valaki idős, meg rokon, és ennek nem kell, hogy feljogosítàst adjon arra, hogy valaki embereket tegyen tönkre, csinàljon ki idegileg, anyagilag. A rokonaim ezt nem akarjàk elfogadni, hogy egy éve nem beszélek vele. Én nem félek tőle, és én nem tudom eljàtszani, hogy mintha mi sem történt volna, egyenes ember vagyok, és az életemben nincs keresnivalója ilyen embernek.


Àllítólag nagymamàm nem érti (szerintem csak nem akarja érteni), miért nem beszélek vele, miért nem akarom làtni. Ő arra vàr, mikor nyitom rà az ajtót.


Félreértés ne essék, tisztelem az időseket, és sokszor megbocsàtottam neki, de betelt a pohàr az utolsó húzàsa utàn.


Úgy érzem, helyes, amit teszek, de màsok bűntudatot keltenek bennem, hogy mi lesz, ha meghal, és én nem beszélek vele, bànni fogom, stb.


Én nem szeretném, ha ő részt venne az életemben, mert nem tudok rà jó szemmel nézni, nem tudok neki megbocsàtani. Nem jó érzés ez a harag, de nem tudok mit tenni, màst tenni, a sajàt érdekemben.


2020. febr. 6. 12:26
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Ahogy ismerem őt, tudja, hogy senki nem mer vele ellenkezni, mert ő "ő", viszont az, hogy én igen, biztos, hogy szúrja a szemét. Màrcsak ez miatt sem mennék oda hozzà. Ha odamennék, akkor nem azt kérdezné, ő hol rontotta el, hanem letàmadna, hogy én nem foglalkozom vele, én milyen szörnyű vagyok, stb.

Azt, hogy valaki ezt megteszi vele a csalàdból, inkàbb az önbizalma megingatàsa a szàmàra.

2020. febr. 6. 12:31
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Jól teszed! Hiába írnám, hogy ne érezd, mindig lesznek olyan rokonok, akikazt a szöveget nyomják "mégis csak rokon". Hát pedig megvalogathatjuk kivel állunk szóba és kivel nem.
2020. febr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
18%
Egy narcisztikus nem fogja soha felfogni, miket művel másokkal. Viszont ha a nagyid egyszer otthonba kerül, és te vagy az egyetlen leszármazottja, tőled fogja az állam behajtani az intézet díját.
2020. febr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Szeretném elmondani, hogy sokszor volt köztünk konfliktus, és mindig megbocsàtottam, de újra meg újra összetűzés keletkezett. Minden megbocsàtàs azzal kezdődött, hogy én kezdeményeztem az újbóli kapcsolatot, tehàt félretettem a sajàt sérelmem, alkalmazkodtam őhozzà.

Az a baj, hogy annyira önelégült, hogy soha nem veszi észre, mi az a szint, ahol megbànt valakit, szerinte az az igazsàg kimondàsa, csak azt felejti el, hogy a sajàt igazsàga, figyelembe nem véve màs szemléletét.

2020. febr. 6. 12:36
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
A megbocsátásnak csak akkor van értelme, ha a bántó fél többé nem tesz rosszat. Fölöslegesen bocsátgatsz meg a személyiségzavaros nagyanyádnak.
2020. febr. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is így gondolom. Sajnos...
2020. febr. 6. 12:55
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
Meg tudlak érteni. Egy időben én is haragudtam az egyik nagymamámra, de egy idő után úgy éreztem, felesleges a harag, mert a nyelve akkor is hegyes marad, és inkább nem veszem fel, amit mond. Persze lehet hogy a te eseted teljesen más, tényleg nem mentség, hogy valaki idős.
2020. febr. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
jól teszed, ne tedd ki magad ennek a megalázkodásnak, csak azért, mert rokon. kit érdekel? attól még nem lesz szent és hibátlan. ne hagyd hogy bűntudatok keltsen benned bárki emiatt. ha ők szeretnek szenvedni a nagyi mellett, akkor nyugodtan, az ő döntésük. ez meg a tiéd.
2020. febr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
A leírtak alapján nem baj. Anyámat valaki így tönkretenné, nem érdekelnének a rokonok szövegelése, se bűntudat. De miért van olyan érzésem, hogy öreganyád viselkedése nem biztos, hogy ennyire egyoldalú? Mitől lett ilyen, ha a többi rokonnal meg nincs ekkora háború köztük? Valaminek lennie kell a háttérben, amit lehet, hogy te sem látsz még. Nem tudom, hirtelen olvasatra nekem az jön le, ha annyira gonosz boszorkány volna, akkor a többi rokon is látná.
2020. febr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
34%
Jól tetted! Èn utálom az öregasszonyokat!
2020. febr. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!