Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kitagadtam az életemből a...

Kitagadtam az életemből a nagymamàm, ez baj?

Figyelt kérdés

26/N vagyok, pàr szóban elmondanàm, miért történt így.


Miatta vàltak el a szüleim, ràbeszélte anyàmat, hogy hagyja ott apàmat, úgy, hogy pakoljo el egy szó nélkül.

Anyàmat olyan szinten terrorizàlta egész életében, hogy màra egy teljesen magatehetetlen, skizofréniàs beteg ember lett belőle, és jelenleg szociàlis otthonban él.

Mindig kijelölt egy kedvencet magànak a gyerekei és az unokài között, akit ajnàrozott.

Soha nem ad igazat senkinek, mindenki buta körülötte, csak ő nem, mindenkit irànyít, nàrcisztikus, nem érdekli màs véleménye, érzése, mindig minden màsvalakinek a hibàja, ha ad valamit, akkor nagynehezen, és utàna életed végéig felhàntorgatja, persze a lealàzàs mellett.


Mindenki a csalàdban ràhagyta mindig ezeket a dolgokat, sőt, idővel egyre inkàbb, merthogy idős, merthogy csalàdtag. Én voltam / vagyok az egyetlen, aki szembe mert szàllni vele, volt ennyi önbizalmam, szàmomra nem mentség, hogy valaki idős, meg rokon, és ennek nem kell, hogy feljogosítàst adjon arra, hogy valaki embereket tegyen tönkre, csinàljon ki idegileg, anyagilag. A rokonaim ezt nem akarjàk elfogadni, hogy egy éve nem beszélek vele. Én nem félek tőle, és én nem tudom eljàtszani, hogy mintha mi sem történt volna, egyenes ember vagyok, és az életemben nincs keresnivalója ilyen embernek.


Àllítólag nagymamàm nem érti (szerintem csak nem akarja érteni), miért nem beszélek vele, miért nem akarom làtni. Ő arra vàr, mikor nyitom rà az ajtót.


Félreértés ne essék, tisztelem az időseket, és sokszor megbocsàtottam neki, de betelt a pohàr az utolsó húzàsa utàn.


Úgy érzem, helyes, amit teszek, de màsok bűntudatot keltenek bennem, hogy mi lesz, ha meghal, és én nem beszélek vele, bànni fogom, stb.


Én nem szeretném, ha ő részt venne az életemben, mert nem tudok rà jó szemmel nézni, nem tudok neki megbocsàtani. Nem jó érzés ez a harag, de nem tudok mit tenni, màst tenni, a sajàt érdekemben.


2020. febr. 6. 12:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
33%

Anyád nem amiatt lett beteg. Nem tudhatjuk, miért hagyta ott apádat. lehet, valóban jól tette.

A többi meg a dolgok egyik oldala, egy szemszögből.

Most nem azt mondom, hogy nem igaz, de mi honnan tudjuk.

Az biztos, hogy nem vagy magadban biztos, mert akkor nem jöttél volna ide buksi simiért és megerősítésért, ahol biztos voltál benne, hogy azt fogsz kapni, ha megfelelően fogalmazol.

2020. febr. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
39%
#49: Te is leszel öregasszony vagy öregember. ANyád és apád is. Majd mondd ezt nekik is.
2020. febr. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonymousreview60 ***** válasza:
59%
A fent leírt viselkedéssel jellemezhető vénasszonyt - ha az örökség sem ellentételezi a viselkedését - érdemes nagyívben elkerülni.
2020. febr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
87%

Skizofréniát nem lehet okozni senkinek, az egy szervi betegség, az agy kémiai egyensúlytalansága okozza. Lehet, hogy örökletes a mentális zavar a családban, és a nagyanyádnak is van, csak enyhébb formában.

Egyébként jól teszed, ne tartsd a kapcsolatot vele, mérgezőnek tűnik.

2020. febr. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
30%
10# válaszoló.Dédnagymamám a ilyen gondolkodású embereknek mindíg azt mondta,ne tudd meg milyen megöregedni,halj meg fiatalon.
2020. febr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy a skizofrénia mennyire szervi betegség, mennyire nem az. Anyuval a mamàm vilàg életében kivételezett, màrmint vele nem foglalkozott, mindenben segítette anyagilag, de mindent felhànytorgatott neki, szeretetet nem kapott. Az nem szeretet, hogy megpróbàlok anyagilag mindent megoldani màs helyett, hogy neki ne kelljen, mert szégyen màsok előtt, hogy a gyerekem "csak ennyire képes". Papucsot csinàlt belőle. Anyu rengeteget sírt miatta sajnos, próbàltam kiàllni mellette mindig, sajnos bàrmit csinàlt, az a mamànak soha nem volt elég jó, csak rosszindig szidva volt szegény. Ez leépítette teljesen.

Szerintem ha szervi eredetű is ez a dolog, ilyen anya mellett bőven romlik az âllapota.

Anyu az elején nârcisztikus volt, aztân orvos diagnosztizâlta a skizofréniât. Mikor kiderült, mindenki magâra hagyta, én jârtam vele tizenévesen meg huszonévesen a kòrhâzakba, zârt osztâlyba, megjârtam vele a poklot, addig mellette voltam, amíg megfelelő kezeléssel nem lett belőle olyan ember, aki még tud boldog, teljes életet élni. Én bârmit tett, vele voltam, szeretetből, és soha nem kértem szâmon, hogy nem diszkòzhatok meg fetrenghetek a korombéliekkel ahelyett.


Én tiszteltem a mamâm, most sem beszélek ròla csùnyân, pedig megtehetném. Ő anya létére nem tudta bevâllalni azt, amit én szinte gyerekként igen. Ezerszer jobban bântam anyuval, pedig ahogy velem viselkedett, egy pohâr vizet nem érdemelt volna, de tudtam, hogy beteg, és szüksége van râm. És ott voltam neki.

2020. febr. 6. 20:48
 17/18 A kérdező kommentje:

Mindezek mellett megküzdöttem a sajât fâjdalmammal, és soha senkit nem hibàztattam, vagy ha gondoltam is bàrmit, nem vàgtam hozzà senkihez, mert tudom, hogy nem minden fekete és fehér.


Sajnos én azt érzem, hogy nem felelek meg annak a képnek, amit mamâm szeretne, mert màs a személyiségem. Nem tudom miért, mitől. Egymâs ellentétei vagyunk, és erős akaratùak.

2020. febr. 6. 20:52
 18/18 anonim ***** válasza:
80%
Én is megtagadtam egyik nagyanyámat. Mondták, hogy béküljek, mert ha majd meghal, bánni fogom. Kiváncsi voltam, mi lesz, de nem békültem. 16 éve meghalt. egyetlen percig nem bántam, hogy nem békültem ki vele.
2020. szept. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!