Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van nekem apám? Szerintetek?

Van nekem apám? Szerintetek?

Figyelt kérdés
Nem láttam már vagy 10 éve, [32 éves nő vagyok],ma találkoztam vele egy bevásárló központban.Meg sem ismert, én Őt igen.Odamegyek, kezem-lábam remeg,megszólítom: Apa, te vagy az?Látom nem tud hova tenni.A kamasz fiam csak téblábol mellettem, nem érti a szitut.Hiszen nem is ismeri a nagyapját.Engem megrohannak az emlékek, megsimogatom a napbarnított, markáns arcot.AZ APÁMÉT.Látok rajta valami érzelmet.Vagy csak szeretnék?Leír egy mobilszámot, közben egy 10000.-est akar adni a fiamnak.Mondom nem kell, nem fogadhatom el.[nincs is rá szükségem].Elnézést kér, de sietnie kell, várja a családja.Én ottmaradok a fiammal, és próbálom elmagyarázni Neki, amit nemlehet
2010. júl. 6. 21:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:
82%

:(

ezt ahogy leírtad ez most így hülyén hangzik, de olyan szépen írtad le, komolyan olyan volt mint egy szép regénybe o.O

2010. júl. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 anonim ***** válasza:
2%
Azt én nem tudhattam, tehát ez nem az én szegénységi bizonyitványom... Ha élne, természetesnek vennéd, hogy ott van. Ennyit erről.
2010. júl. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 A kérdező kommentje:
Gondolkozz, mielőtt véleményt nyilvánítasz
2010. júl. 6. 22:31
 24/86 anonim ***** válasza:
6%
ÓÓÓ, bocs, ki kellene találnom, hogy anyukád meghalt??? Na ne már...
2010. júl. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/86 anonim ***** válasza:
94%

Apukád nem tudott mit kezdeni a hirtelen helyzettel. Az, hogy nem reagált sehogy, semmit sem jelent. A tízezres meg nem arról szólt, hogy ezzel le akarta volna tudni az unokáját, szerintem ellenkezőleg: kint várta az új családja, nekik nyilván nem akart előhozakodni azzal, hogy várjatok, mert itt a lányom meg az unokám, hirtelen nem volt nála más, szerintem így akart egy gesztust tenni.

Szerintem ha felhívnád, akkor se tudna legalábbis elsőre veletek mit kezdeni. Nem feltétlenül azért mert direkt nem akar, hanem egyes embereknek nehéz emberi kapcsolatokat kialakítani és kezelni. Nem véletlenül vált el anyukádtól.

Szerintem hívd fel, bizonyára azért adta meg a telefonszámát, mert nem zárkózik el. Légy vele türelmes az elején, ne várj sokat tőle.

2010. júl. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben felhívnám,és elbeszélgetnék vele! Meghallgatnám az ő verzióját is a válás okairól!

Sok elvált családot ismerek, a 90-%-ukukban az anya az apa ellen neveli a gyereket.

Az apád egy lelkiismeretlen gazember,nem törődött soha velünk,mártír voltam mellette,tartásdíjat sem fizetne,ha nem lenne kötelező stb. Ha kéthente találkozik a gyerek az apjával,akkor is talál valami rosszat benne.

Az elvált nők többsége csak az apát hibáztatja,önző és rosszindulatú a volt férjjel szemben. Nem bírja elviselni,ha a gyermeke az apját is szereti. Azt pedig semmiképen nem ismeri el,hogy ő is hibás lehetett! Pedig a válásban mindkét fél a hibás,nemcsak az egyik. Kivétel csak az alkoholista apa esete.

Azt írod,hogy láttál valami érzelmet az arcán! Ez természetes,ha ennyi év után találkoztatok. Te sem törődtél vele eddig a jelek szerint,ha nem tartottad vele a kapcsolatot. Alighanem meglepődött,hogy megszólítottad,és az is meglephette,hogy van egy unokája,akit nem ismerhetett meg eddig. Nyilván zavarában adott pénzt a fiadnak. A helyében a visszautasítást sértésnek érezném. A sietség ennek a meglepődésnek a számlájára írható.

Családja van: ez azt is jelentheti,hogy neked is vannak testvéreid,akiket nem is ismersz.

Gondold végig ezeket,és beszélgess el vele. Lehet,hogy csalódni fogsz,de lehet,hogy megismered a testvéreidet, a fiad pedig a nagyapját.

Nem biztos,hogy anyukád igazat mondott neked róla.

Nem igaz,hogy csak az anyák szeretik a gyereket,az apák pedig mind felelőtlenek!

Sok elvált apukát ismerek,akiknek még akkor is fáj a gyerekük elvesztése,ha már új családjuk van.

Olvasgatva az itt megjelenő kommenteket,sokszor az az érzésem,hogy a mai nők egyrészének csak arra kell a férfi,hogy gyereket csináljon nekik és utána tűnjön el,de FIZESSEN!

Ha nem keresed fel apukádat,állandóan kínozni fog a bizonytalanság! Kívánom,hogy minden rendeződjön közöttetek!


75/N

2010. júl. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a korrekt válaszokat, most már tudok mosolyogni is:)
2010. júl. 6. 22:48
 28/86 anonim ***** válasza:
100%
Nyitva hagyta a helyzetet: adott egy telefonszámot. Ha nem akarta volna, hogy elinduljon valami, akkor nem ad elérhetőséget.
2010. júl. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 A kérdező kommentje:
Utolsónak üzenem:Annyira szegényesek az ilyen megnyilvánulások, mindenki magából indul ki...
2010. júl. 7. 10:38
 30/86 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen hívd fel!

Én is örülnék, ha a lányom, vagy valamelyik unoka egyszer felhívna. 22:46 szépen körül írta.

2010. júl. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!