Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan érthetelen egyesek...

Miért olyan érthetelen egyesek számára, hogy nem minden nő akar gyereket?

Figyelt kérdés

Én kb. 13-14 éves voltam, mikor rájöttem hogy nem szeretnék gyereket. Ezt utána elkezdtem híresztelni, és csak annyit mondtak, hogy fiatal, éretlen stb. vagyok. Fősuli után férjhezmentem, mindjárt az volt az első kérdés, mikor lesz baba, és mikor mondtam, hogy egyátalán nem szeretnénk, hülyének néztek minket, és hogy majd beérünk a babára. Mai napig nem akarunk, és sok nő ugyan így van ezzel.

Imádom a gyerekeket, velük is foglalkozom, de számora nagyon megnyugtató, hogy ennek időkorlátja van. Én érzem hogy képtele lennék napi 24 órában figyelni, vigyázni egy gyerekere, állandóan törődni vele, orvoshoz, oviba, iskolába, szakkörökre huzigálni.


Miért olyan nehéz ezt megérteni egyeseknek? Van aki 1 gyereket, van aki 5-öt, van aki 7-et akar, és van aki egyet se. Miért kell ezzel a majd később rájössz, vagy akarsz dumával jönni?


2010. júl. 1. 14:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/88 anonim ***** válasza:

Szerintem azért mert a legtöbb emberbe előbb-vagy utóbb megérik az ösztön.


nekem megvan az ösztön, de gyerekem nincs:)


Meg hát ez olyan magától érthetődő hogy akarsz gyereket, mert ettől vagytok egy család. Apa-anya-gyerekek:)


Lehet hogy benned nincs meg az anyai ösztön vagy csak később lesz, passz.


Vagy karrierista vagy, nem tudom


Viszont nagyon sokan irigyek is lehetnek rád erre nem gondoltál?


Ott vagy te a férjed az már 2 fizetés és persze gyerek nélkül, magyarul mehettek nyaralni élni szórakozni az estébe, lehet alkoholt is inni ha épp ünnepelsz valamit. Szerintem nagyon sok ember irigy, én ezt érzékelem, persze sok hülyeségek miatt, sőt a 40-50 évessek is lehetnek irigyek rád... pl rám is irigyek...:)


Ha belegondolsz: persze neked könnyű alapon.... nem?

Én mentes vagyok az irigységtől de sok embernél ez nagyon is uralkodó jelenség...


Viszont jól teszed hogy ha nem vágysz gyerekre akkor nem szülsz "kötelességből" ezt becsülöm benned...

2011. máj. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/88 Vree ***** válasza:
50%

B*, hát ha valamit a kérdező igazát sikerült bizonyítani ezzel a topikkal. :D Vki megkérdezi hogy miért nézik hülyének ha nem akar gyereket erre a válaszok 90%- a hogy "de, de, akarj (vagy abnormális vagy")? Gratula, Inrernet! :D (Persze lehet hogy azért van mert a Gyakorikérdések/Család olvasók többsége unatkozó anyuka...Ha belegondolok, ki más írna ide? xD)


Szerintem ha tényleg amúgy is foglalkozol gyerekekkel, az társadalmilag is hasznosabb, mint fokozni a túlnépesedést. :)

2011. máj. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/88 anonim ***** válasza:

Ez a téma mindig nagy indulatokat ébreszt.


Én úgy gondolom, mindenki azt csinál, amit akar, az a többiekre nem tartozik. Egyedül az illető nőre és a párjára tartozik, vállalnak-e gyereket vagy sem. Kész.


Egyébként higgyétek el, nagyon sok olyan nő van, aki nem alkalmas a gyereknevelésre, mert mondjuk tele van komplexusokkal, idegbeteg, depressziós stb. Az ilyenek is vállaljanak gyereket? Mert hogy egészséges nem lesz, az tuti (mármint a gyerek), ilyen környezetben.


Aztán van még egy csomó nő, aki azért nem szül, mert nincs kinek. Nem talál normális társat. Azokat se kéne köpködni szerintem.


Nekem még az feltűnő, hogy sokan azzal érvelnek, hogy milyen cuki az a maszatos puszi, amit ad a 2-3 éves kisgyerek, meg milyen aranyos a babakacaj. Nem vonom kétségbe, de azért gondoljatok bele, hogy az a cuki kisbaba egyszer egy flegma, pattanásos kamasszá változik, aki dühödten magára csapja a szobája ajtaját.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy hülyeség gyereket vállalni (dehogy is, én magam is szeretnék majd egyszer), hanem hogy az nem érv, hogy milyen jó maszatos puszi kapni a kisgyerektől. Szerintem.


26/N

2011. máj. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/88 anonim ***** válasza:

"Miért olyan érthetelen egyesek számára, hogy nem minden nő akar gyereket?"


talán mert társadalmi elvárás ez egy növel szemben és sokan nem tudják h ki lehet lépni a klisékből

és h ha valami más az nem feltétlen rossz egyszerűen csak más

ennyi


viszont a másság sokakat megijeszt mert nem fér bele az ö életükbe sokkal könnyebb elfogadni a szerepüket mint harcolni ellenük


egyre több az olyan nő/pár/férfi akik nem akarnak gyereket és úgy is teles értékűnek tartják az életüket és ezt el kell fogadni még ha sokak számára furcsa is


akár azt is el tudom képzelni h a természet jelez vissza így héééé ember túl sokan vagytok :-)))

2011. máj. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/88 anonim ***** válasza:

Számomra nem érthetetlen, mert én sem akarok. ez van. Csak azt tudom javasolni amit én csinálok,nem mondom el az ismerőseimnek, ha megkérdezik akkor azt válaszolom, ...még nem tudom, lehet.

És a beszélgetésnek vége.

2011. máj. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/88 A kérdező kommentje:

00:26


Ez akkora hülyeség, (most ezt nem a te megjegyzésedre értem konkrétan!) mástól is hallottam már, hogy akinek nincs gyereke, marad pénze utazgatni. Mi még Nyíregyházára, vagy Pestre se tudtunk elmenni az állatkertbe, vagy múzeumokba, nemhogy valami hosszasabb utazásra, nyaralásra. Az a 10-15000 ft, amibe benne lenne egy ilyen egynapos "kaland" nekünk nagyon sok pénz.

Külföldön lehet de, nálunk nem hiszem, hogy sok utazgatásra való pénze lenne annak, aki nem nevel gyereket. Legalábbis a többségnek biztos nem.

2011. máj. 9. 16:36
 87/88 anonim ***** válasza:
Épp ez az ,ha nem futja a pénz egy egy napos "állatkertre",majd miből futná a gyerekre,semmire meg nem kéne szülni.
2011. máj. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/88 anonim ***** válasza:

ma 00:26-os vagyok.


Nem azt mondom hogy én ezt gondolom!!!


Hanem hogy mások ezt feltételezik, hogy te tudsz utazgazni stb mert gyerek nélkül több szabadidőd van több pénzed marad és irigykednek rád.


Az egy dolog hogy nincs alapja. Hiszen gondolom neked is van épp elég tennivalód, viszont irigykednek, és így tállalják. Én például simán el tudom ezt képzelni.


Rengeteg rosszindulatú ember van....


Te írtad hogy ezeket mondják neked, nem hiába...


Leforditva: "bezzeg ha lenne gyereked akkor..."


Nem akartalak megbántani, ha pedig nincs így akkor bocs! viszont akkor minek mondogatják neked???


Jah és ahogy írtam nekem nincs gyerekem, és ha te nem akarsz gyereket hát nem akarsz, nem kell lehurrogni...


nem én gondolom ezt hanem a környezeted, sztem nem tudsz velük mit csinálni....:(

2011. máj. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!