Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan érthetelen egyesek...

Miért olyan érthetelen egyesek számára, hogy nem minden nő akar gyereket?

Figyelt kérdés

Én kb. 13-14 éves voltam, mikor rájöttem hogy nem szeretnék gyereket. Ezt utána elkezdtem híresztelni, és csak annyit mondtak, hogy fiatal, éretlen stb. vagyok. Fősuli után férjhezmentem, mindjárt az volt az első kérdés, mikor lesz baba, és mikor mondtam, hogy egyátalán nem szeretnénk, hülyének néztek minket, és hogy majd beérünk a babára. Mai napig nem akarunk, és sok nő ugyan így van ezzel.

Imádom a gyerekeket, velük is foglalkozom, de számora nagyon megnyugtató, hogy ennek időkorlátja van. Én érzem hogy képtele lennék napi 24 órában figyelni, vigyázni egy gyerekere, állandóan törődni vele, orvoshoz, oviba, iskolába, szakkörökre huzigálni.


Miért olyan nehéz ezt megérteni egyeseknek? Van aki 1 gyereket, van aki 5-öt, van aki 7-et akar, és van aki egyet se. Miért kell ezzel a majd később rájössz, vagy akarsz dumával jönni?


2010. júl. 1. 14:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/88 anonim ***** válasza:
73%
nem kellene, hogy a társadalom elítélje azokat a nőket, akik nem akarnak gyereket...lényegében nekik lesz rossz később,amikor majd akarnának de már nem lehet..
2010. júl. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/88 anonim ***** válasza:
70%
és te ezzel a mondattal ugyanugy elitélted öket ...
2010. júl. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/88 anonim ***** válasza:
47%
ez nem elítélés, ez logika :-)
2010. júl. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/88 anonim ***** válasza:
100%
Hát aki nem akar az inkább ne szüljön,ez a véleményem. A kényszerből született kényszer gyerekek,meg utána mennek terápiára unokatesónhoz.És felnöttként komoly problémáik lesznek az életben.
2010. júl. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/88 A kérdező kommentje:

nos én is fizetek adót, tehát megillet a nyugdíj

amúgy rosszul érzem, hogy te ezt a kérdést nagyon anyagi szempotból közelíted meg?


és képzeld tényleg nem ajánlott fel ilyet, dobott ki párat, de köze nem volt az én kérédsemhez


És a kulcsos gyerekek:

Nagynéném elég jó (illetve rossz)példa erre. Sokáig nem lehetett gyereke, a természetgyógyásztól kezdve a híres genetikusokig mindenkit és az egész országotbejártak, mert nem lehetett gyerekük. Végül sikerült teherbe esnie, szült egy fiút, majd rá egy évre egy kislányt. kb. 3-4 évig foglalkozott velük. Ovodába úgy jártak, hogy reggel elvitte őket a nagymamához (aki a város másik végén lakott, az ovi pedig útba esett), majd ő onnan vitte a gyerekeket az oviba. Elméletileg a szülők hozták volna őket el, de párszor ott felejtették a gyereket az oviba, így ezt is nagymamára bízták, aki szépen biciklin hazatolta a gyerekeket a szülőknek, majd hazament. Alsóban is ő hordta a gyerekeket, közben megkapta a szakács szerepét is. Felsőben anyuci elvitte őket kocsival reggel, délbe mentek a mamához ebédelni, majd anyuci 5-6 óra fele hazavitte őket. Holott dolgozott 8-14 óráig. Közben apuka vidékre kapott munkát, anyuka összeszedett egy szeretőt, volt hogy este 10-11 órakot pakolta össze a gyetreket, vitte a mamához, ha mama korházban volt, lepasszolta nálunk. És ez volt a jobbbik eset, mert volt hogy a 8 és 9 éves gyerekeket otthon hagyta egyedül. Középsuliban minden létező szakkörre, sportkörre beíratta őket, csak otthon ne legyenek. Apuka közben alkoholista lett, anyuka összeszedett egy "komolyabb szeretőt" fontolgatta a válást, és a pasival való összeköltözést, akinek viszont nem kellett a gyerek. Azt mondta beteg nagymamának, vagy elvállaja a gyerekeket, vagy mennek kollégiumba... nagynéném végül elvált, de a férjével maradt, mert nem kellett a szeretőnek, azóta még beszerzett 1-2-őt. A gyerekek már 19, 18 évesek, semmit nem foglalkozik velük, szinte a nagymam látja és tartja el őket.


Ennyit a nagyon vágyott gyerekekről. Nekem elég furcsa és undorító ez a vislekedés, azok után, hogy emlékszem mennyire akartak babát. Én nem szeretnék, mert nagy felelősség, amit én soknak érzek magamat ismerve, de ha úgy alakul hogy véletlenül hogy teherbe esek, nem tudnék így bánni a gyerekemmel, akár mennyire is szívtelennek gondolnak egyesek.

2010. júl. 1. 15:04
 36/88 anonim ***** válasza:
54%

Fel fogok tenni egy kérdést már én is. Miért nem tudják elfogadni a gyereket nem vállalók, hogy akik vállalnak gyereket nem csökött emberek, nem buták, és a napjukat nem csak a sz@ros pelenak teszi ki? Anyám unom már a folyamatos vita gerjesztést.

Szülni akartam, szültem. Nem kérdezegetek itt, hogy jajj jó ez így? Jól tettem? Elfogadnak így?

Nem akarsz szülni, nem szülsz. Ne kérdezgess! Neked így jó oszt akkor jól van. Senki nem kiváncsi a miértekre.

2010. júl. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/88 anonim ***** válasza:
78%

utolsó ez igy van: aki akar szüljön és nevelje tisztességesen, aki meg nem akar az ne és me legyen rá kényszeritve vagy ne érezze hogy deviáns

ennyi

2010. júl. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/88 anonim ***** válasza:
0%

15:08

de érezze hisz az...

2010. júl. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/88 anonim ***** válasza:
67%

te vagy az maximum

meg az összes hozzádhasonló aki nem képes felfogni hogy embernek lehet más is a véleménye mint neki

2010. júl. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/88 anonim ***** válasza:
41%

Azt sem tudja miről beszél,hiszen még nincs gyereke!

Én a szülés előtt azt sem tudtam h van ilyen érzés,ne hülyéskedjetek már!!!

Mindjárt én leszek az akinek nem normál a gondolkodása mert kiszedem a sz@rt a gyerekem alól...!!!

Gondoljatok már bele hogy ha valaki nem akar gyereket az nem normális dolog,ott valamit nagyon elb@sztak a szülők!!

2010. júl. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!