Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan érthetelen egyesek...

Miért olyan érthetelen egyesek számára, hogy nem minden nő akar gyereket?

Figyelt kérdés

Én kb. 13-14 éves voltam, mikor rájöttem hogy nem szeretnék gyereket. Ezt utána elkezdtem híresztelni, és csak annyit mondtak, hogy fiatal, éretlen stb. vagyok. Fősuli után férjhezmentem, mindjárt az volt az első kérdés, mikor lesz baba, és mikor mondtam, hogy egyátalán nem szeretnénk, hülyének néztek minket, és hogy majd beérünk a babára. Mai napig nem akarunk, és sok nő ugyan így van ezzel.

Imádom a gyerekeket, velük is foglalkozom, de számora nagyon megnyugtató, hogy ennek időkorlátja van. Én érzem hogy képtele lennék napi 24 órában figyelni, vigyázni egy gyerekere, állandóan törődni vele, orvoshoz, oviba, iskolába, szakkörökre huzigálni.


Miért olyan nehéz ezt megérteni egyeseknek? Van aki 1 gyereket, van aki 5-öt, van aki 7-et akar, és van aki egyet se. Miért kell ezzel a majd később rájössz, vagy akarsz dumával jönni?


2010. júl. 1. 14:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/88 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Egyenlőre én sem tudom magam elképzelni mint anyuka sajnos én ennek tudom az okát is ami még névtelenül sem publikus. De vmiért az én társasági köröm sem érti meg ezt persze az indok nem tartozik rájuk. Viszont kíváncsi lennék a korodra ha megmondod. És az ösztön nem minden elvégre már a gondolkodás és döntés az első nem vagyunk állatok.
2010. júl. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/88 anonim ***** válasza:
33%
Majd később rájössz, miért kell ezzel a dumával jönni!!!! ;-)
2010. júl. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/88 anonim ***** válasza:
48%
Ja, nekem is Ungár Anikó ugrott be hirtelen most. 36 évesen kapott észbe, és 40 évesen már meg is született a fia :) (aki egyébként egy nagyon jóképű srác, kár lett volna, ha nem születik meg) :)
2010. júl. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/88 A kérdező kommentje:

Nem, nem ajánlotta fel a rendszer egy hasonlót sem.


Amúgy én 28 vagyok, a férjem 36. Ő sem akar gyereket. Ez meg milyen hülyeség, hogy majd megbánom, ha öregkoromra egyedül maradok?

Azért kell a gyerek, hogy támogasson, és melletted legyen öregkorodban?

2010. júl. 1. 14:26
 15/88 anonim ***** válasza:
38%

Ne haragudj de az ösztönök működnek akármilyen kontroll alatt tartod magad az eszeddel!!!

Létfenttartás,fajfenttartás...hahóóóóó!!!!

2010. júl. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/88 anonim ***** válasza:
39%
Mi minden vasárnap a nagyszüleinknél ebédelünk és nagyon örül papa, mama, hogy látja a gyerekét és az unokáit! Mást már nem nagyon tudnak csinálni, egész nap otthon vannak!
2010. júl. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/88 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek nem azért kell, hogy öregkorodra támogasson, vagy veled legyen. Ez tévedés. Aki ezért szül, az általában egyedül is marad, mert maga mellé akarja láncolni a gyerekét, ennek általában menekülés lesz a vége. (ismerek egy ilyen családot, a lányuk egészen Ausztráliáig ment a férjével).


Gyerek azért jó, ha van, mert azt a fajta szeretetet, amit neki tudsz adni, és amit tőle kapsz, senkitől nem fogod megkapni. És pláne nem sok-sok éven át, és fenntartás nélkül. Szeretni, és szeretve lenni pedig a világon a legcsodásabb dolog.


Más a párod szeretete, más a szüleidé, más a testvéredé, más a barátoké, a legkülönlegesebb mégis a gyerekedé.


Ennek ellenére persze van, aki soha nem tudja meg ezt, ők valószínűleg nem is fogják hiányolni, mert nem tudják "miről maradnak le", hogy stílszerű legyek.

2010. júl. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/88 anonim ***** válasza:
68%

28 évesen még te is fiatal vagy!

Élvezd az életet, hiszen egyre később szülnek a nők..

azt olvastam, ha egy picike puha kisbabát a karodba veszel, te is anya akarsz majd lenni...ez nem tudom, hogy igaz -e...de érdekes gondolat.

Szerintem az is megtörténhet, hogy 34-35 évesen majd mégis szeretnél....

Sokminden változás lehet egy ember életében, aminek hatására majd meggondolja magát..

csak nehogy az legyen, hogy akkor majd te mégis szeretnél, csak a férjed nem...mert az váláshoz is vezethet majd..

2010. júl. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/88 anonim ***** válasza:
32%
Ja. Lásd Csomor Csilla esete...
2010. júl. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/88 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szülj amikor úgy érzed,hogy szülnél,nem erőszak,nem tartanak pisztolyt a fejedhez.Amúgy a kényszerből született gyerekekből életképtelen lekisérült felnőttek lesznek.

Mindenki maga döntse el,hogy készen áll,mert ez felelösség,nem játékmackó amit ha megunsz bevágod a sarokba,időkorlátra hivatkozva.

2010. júl. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!