Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan érthetelen egyesek...

Miért olyan érthetelen egyesek számára, hogy nem minden nő akar gyereket?

Figyelt kérdés

Én kb. 13-14 éves voltam, mikor rájöttem hogy nem szeretnék gyereket. Ezt utána elkezdtem híresztelni, és csak annyit mondtak, hogy fiatal, éretlen stb. vagyok. Fősuli után férjhezmentem, mindjárt az volt az első kérdés, mikor lesz baba, és mikor mondtam, hogy egyátalán nem szeretnénk, hülyének néztek minket, és hogy majd beérünk a babára. Mai napig nem akarunk, és sok nő ugyan így van ezzel.

Imádom a gyerekeket, velük is foglalkozom, de számora nagyon megnyugtató, hogy ennek időkorlátja van. Én érzem hogy képtele lennék napi 24 órában figyelni, vigyázni egy gyerekere, állandóan törődni vele, orvoshoz, oviba, iskolába, szakkörökre huzigálni.


Miért olyan nehéz ezt megérteni egyeseknek? Van aki 1 gyereket, van aki 5-öt, van aki 7-et akar, és van aki egyet se. Miért kell ezzel a majd később rájössz, vagy akarsz dumával jönni?


2010. júl. 1. 14:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
73%

biztosan nem fogod megbánni később?

én is tolom amig lehet ezt a dolgot..és sajna én sem vagyok annyira gyerekpárti, idegesítenek...a mások gyerekei...de lehet az ember a sajátjáénál teljesen mást érez..

de egyenlőre egy kutyu pont jó lenne :-)


26 L

2010. júl. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:
32%
ösztönök??hallottál már róla???
2010. júl. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 A kérdező kommentje:
igen. és mivan, ha bennem nincsennek?
2010. júl. 1. 14:15
 4/88 anonim ***** válasza:
75%
Azért mondja mindenki ezt mert ez a statisztika. Sokan döntik ám el, hogy nem akarnak gyereket, aztán a 30as éveikben úgy gondolják, hogy ez a változás mégis csak inkább édes teher lenne az életükben.
2010. júl. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 anonim ***** válasza:
67%
Én inkább azt nem értem, minek ezt a kérdést naponta feltenni. Amikor kiírtad, nem ajánlotta fel a gép a többi kb 50 ilyet?
2010. júl. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 anonim ***** válasza:
37%
Öregedj meg egyedül és majd akkor sajnálni fogod... Nem tudod miből maradsz ki :)
2010. júl. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 anonim ***** válasza:
78%

Szia. Én is a későn-észbekapó "példány" vagyok. 35 évesen szültem. A legjobb barátnőm pontosan így volt vele, mint Te, 37 éves koráig. Akkor aztán történt valami (nem tudom pontosan mi, és ő sem) rájött, hogy neki mégis kell gyerek. Most tölti a 40-et, túlvannak már mindenféle inszemen, lombikon, és nem jön a gyerek. :(


Mindemellett sztem érzed, hogy valami "gáz" mégis van a kérdésed tartalmát illetően, különben nem írtad volna ki. Hány éves vagy?

2010. júl. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ez mindenkinek a maga döntése,hogy akar-e,vagy hány gyereket akar.Senki nem avatkozhat bele.

A gyermektelenséget szerintem is főleg idős korban bánja meg aki nem szül.De ez is magánügy.

2010. júl. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 anonim ***** válasza:
77%

1.válaszoló! Ne piszkáld fel a Kérdezőt, mert írta , nem fogja megbánni:)

Én se akartam nagyon gyereket, annál is inkább, mert nem éreztem rá magam érettnek.

Most írjam azt, hogy szülés után más jellegű lett a hozzáállásom? ...Ér valamit? Nem hiszem.

Tudod, kívülről könnyű okosnak lenni, de...ez tapasztalat.

Nem most fogod megérezni, hogy valamiről lemaradtál, hanem 20 év múlva...

Sajnálom, de evvan.

2010. júl. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 anonim ***** válasza:
65%

"Nem most fogod megérezni, hogy valamiről lemaradtál, hanem 20 év múlva...

Sajnálom, de evvan." Itt a kulcsa az egésznek.

2010. júl. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!