Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan érthetelen egyesek...

Miért olyan érthetelen egyesek számára, hogy nem minden nő akar gyereket?

Figyelt kérdés

Én kb. 13-14 éves voltam, mikor rájöttem hogy nem szeretnék gyereket. Ezt utána elkezdtem híresztelni, és csak annyit mondtak, hogy fiatal, éretlen stb. vagyok. Fősuli után férjhezmentem, mindjárt az volt az első kérdés, mikor lesz baba, és mikor mondtam, hogy egyátalán nem szeretnénk, hülyének néztek minket, és hogy majd beérünk a babára. Mai napig nem akarunk, és sok nő ugyan így van ezzel.

Imádom a gyerekeket, velük is foglalkozom, de számora nagyon megnyugtató, hogy ennek időkorlátja van. Én érzem hogy képtele lennék napi 24 órában figyelni, vigyázni egy gyerekere, állandóan törődni vele, orvoshoz, oviba, iskolába, szakkörökre huzigálni.


Miért olyan nehéz ezt megérteni egyeseknek? Van aki 1 gyereket, van aki 5-öt, van aki 7-et akar, és van aki egyet se. Miért kell ezzel a majd később rájössz, vagy akarsz dumával jönni?


2010. júl. 1. 14:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/88 anonim ***** válasza:
65%

Akkor elmagyarázom ha valaki nem képes felfogni: mindenki a gyereket tekinti természetesnek + a legtöbb ember szeretné ha elfogadnák, szeretnék, és normálisnak tekintenék.

Nos aki nem akar gyereket azt sokan bántják, nem tekintik normálisnak. Ezért megnyugatást és igazolást keres hogy ő sem selejt, agybeteg hanem normális ember. És ez így is van akkor is ha sokan nem tudják elfogadni! Ugyanolyan normális ember az is aki nem akar gyereket.

Szerintem ti sem lennétek boldogok ha valaki folyamatosan bántana csak mert valamit máshogy gondoltok ahogy az átlag.

Mert még mindig nem tudtok egy jó indokot mondani hogy kinek miért fáj az ha valaki nem akar gyereket mikor attól nektek nem lesz semmi bajotok, de másnak sem!

2010. júl. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/88 anonim ***** válasza:
63%
Nemtom, de nekem innen az jon le, hogy senki nem bantja oket, csak ok forszirozzak allandoan ezt a temat, mert belul erzik, hogy valami nincs rendben!Itt nincsenek ilyen kerdesek, hogy "Miert nem akarnak szulni?" es ehhez hasonlok, csak olyanok, amikben gyereket nem akarok kerdezgetik, hogy normalisak-e....
2010. júl. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/88 anonim ***** válasza:
80%
Amugy szerintem a gyerekeseknek sem csak a sz@ros pelenkabol all az elete, ezzel csak ti hitegetitek magatokat...
2010. júl. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/88 anonim ***** válasza:
42%
Figyelj te nem tudsz semmit (ahogy te mondanád a gyerekre) nem te élsz gyerek nélkül, te nem tudod hogy fogadnak, mit mondanak lépten, nyomon ha megtudják mit gondolsz! De megsúgom hogy igenis csak a beszólás jön, a ferde tekintet meg az okoskodás! Lehet a neten nem annyira de a legtöbb helyen igen! A másik meg az hogy gondolom mivel te máshogy élsz neked az nem bántó ami nekünk esetleg igen! Te nem veszed észre ha bántót mondanak mert egyet értesz vele, neked az n em bántó. Pedig nem lehet olyan hülye dolog ugyanis a világban egyre növekszik az ilyen emberek száma! Senki nem szeretne úgy élni hogy betegnek, abnormálisnak nézik! Te is azt mondod hogy nem normális! Hát nem elég sértés már az is? Mit zavar téged a dolog? Csak terelik a témát ránk de azt senki nem mondja meg miért baj...
2010. júl. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/88 anonim ***** válasza:
42%
Amúgy a gyerekteleneknek sem csak önzőségből, buliból, felelőtlenségből, élésből áll az életük, sőt egyáltalán nem, csak ti hitegetitek magatok ezzel hogy megnyugodjatok ti jobbak vagytok és jót csináltok.
2010. júl. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/88 A kérdező kommentje:

21:48-as válasszal egyet értek


és a kérdés a 'miért'-el kezdődik, amire konkrét okokat, indokokat szerettem volna kapni, mégegyszer arra, hogy:

Miért olyan érthetelen egyesek számára, hogy nem minden nő akar gyereket?

Erre oldalakon keresztül jött a bizonygatás (tisztelet a kivételnek), hogy miért jó a gyerek, meg majd megbánja, aki nem szül, ez meg nem igazán kapcsolódik a kérdéshez. Nem az volt a feladat, hogy írd le, mivel érvelnél a gyerekvállalás mellett.


Miért nem szered a sóskalevest? - Mert csúnya züld színe van, és furcsa szaga. (bocs a példáért)


Miért olyan érthetelen egyesek számára, hogy nem minden nő akar gyereket? Számomra azért, mert ....(nagycsaládban nőttem fel, 6 testvérem van, és én is sok gyereket akarok, nem tudom elképzelni az életet gyerek nélkül)(én elfogadom a döntésüket, mindenkinek szabad akarata, akar-e gyereket, vagy nem. én sem szeretnék./ én 3 gyereket szeretnék.)

2010. júl. 2. 08:55
 77/88 anonim ***** válasza:
53%

Én pontosan így vagyok, mint te, a mai világ, társadalom nagyon gyerekellenes és én is egyre jobban kezdem azt érezni, hogy nekem soha nem kell gyerek! 31 éves nő vagyok és a volt barátommal is a gyerek probléma miatt szakítottam (ez volt az egyik fő ok), mert ő erőszakkal erőltette volna, nekem meg nem kellett......4 év együttélés után így jobbnak láttam befejezni, a gyerek probléma miatt. Mondtam, ha te gyereket akarsz, akkor neked másik asszony kell!

Nem bántam meg. Most is alakul egy párkapcsolatom és azon gondolkozom, hogy adjam majd elő, hogy nekem nem kell gyerek. A legjobb lenne egy olyan férfi, aki hasonlóan gondolkozik, aki szintén nem akar, de lehetőleg gyermektelen, nem kedvelném a mások porontyait sem, ha a nyakamra hozná! Én is iskolában dolgozom, ott semmi bajom a gyerekekkel, nagyszerűen kijövök velük, de ha letelik a munkaidő, otthon már nem gondolok rájuk, az otthon számomra az én privát területem, a nyugalom, az elmélkedés helye, ahová nem kell gyerek.....ha férfi lennék, persze azt írnám, majd az asszony gondoskodik róluk, ez a dolga........de nő vagyok, és fordítva ez nem működne......ez van. Nekem nem kell gyerek! Ez a világ káosz, zavaros, gyorsan változó átmeneti kor, abszolút nem családcentrikus, egy vagy több gyerek csak teher a szülőknek.......iskolában dolgozom, látom, sok gyerek már reggel 6kor a teremben csücsül és 8kor kezdődik a tanítás, és este 6ig ott vannak! A szülő napi 12 órát dolgozik és a gyerek napi 12 órát a teremben van, nem vicc! Ott alszanak a padon reggel 6tól 8ig, elég mostoha sors.....aztán meg este 6ig még ott ücsörögnek, amíg be nem zár az iskola és a szülő sokszor futva megy értük, idegesen, ez a mai világ ma nagyon nem családcentrikus....

2011. máj. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/88 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyan nőt, aki nem akart gyereket, nem is szült, már nem is fog szülni, mert 70 éves és egyáltalán nem bánta meg. Csak az emberek mindig magukból indulnak ki, és úgy gondolják csak az lehet normális, amit ők csinálnak és vallanak, amit más, az már nem. Engedd fel a füled mellett. Nem csak olyan példa létezik, ahol rettentően megbánja a család, hogy nem született gyerekük.

Tudod, akik szültek, azoknak fogalmuk sincs milyen gyerek nélkül élni, mintha elfelejtenék és úgy éreznék ez volt minden vágyuk. Teljesen normális és egészséges érzés. Azt viszont elfelejtik, hogy arról nincs igazán fogalmuk, hogy milyen úgy élni, hogy soha nem akarsz gyereket és teljes nélküle az életed. Nem is elvárható, hogy tudják ezt,az viszont elvárható,hogy tiszteljék a döntésedet, ne illessék megjegyzésekkel és ne nézzenek emiatt kevesebbnek, mint másokat.

2011. máj. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/88 anonim ***** válasza:
Inkább ne legyen gyereke,minthogy mások kedvéért szüljön,mert azt a gyereke szívja meg.Nem minden nő való anyának.
2011. máj. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/88 anonim ***** válasza:
100%

vannak emberek, akik számára minden érthetetlen, amivel ők nem értenek egyet.

-miért akarsz te megházasodni?

-miért nem akarsz te megházasodni?

-minek kell neked gyerek?

-miért nem kell neked gyerek?

-miért akarsz csak ilyen kevés gyereket?

-miért akarsz ilyen sok gyereket?


...


ha rájövök, hogy valaki ilyen, annak nem beszélek a dolgaimról. ha meg rákérdez, elmondom, nem tetszik neki, akkor elmondom az őszinte véleményemet, majd lesz*rom az egészet.

2011. máj. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!