Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan érthetelen egyesek...

Miért olyan érthetelen egyesek számára, hogy nem minden nő akar gyereket?

Figyelt kérdés

Én kb. 13-14 éves voltam, mikor rájöttem hogy nem szeretnék gyereket. Ezt utána elkezdtem híresztelni, és csak annyit mondtak, hogy fiatal, éretlen stb. vagyok. Fősuli után férjhezmentem, mindjárt az volt az első kérdés, mikor lesz baba, és mikor mondtam, hogy egyátalán nem szeretnénk, hülyének néztek minket, és hogy majd beérünk a babára. Mai napig nem akarunk, és sok nő ugyan így van ezzel.

Imádom a gyerekeket, velük is foglalkozom, de számora nagyon megnyugtató, hogy ennek időkorlátja van. Én érzem hogy képtele lennék napi 24 órában figyelni, vigyázni egy gyerekere, állandóan törődni vele, orvoshoz, oviba, iskolába, szakkörökre huzigálni.


Miért olyan nehéz ezt megérteni egyeseknek? Van aki 1 gyereket, van aki 5-öt, van aki 7-et akar, és van aki egyet se. Miért kell ezzel a majd később rájössz, vagy akarsz dumával jönni?


2010. júl. 1. 14:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/88 anonim ***** válasza:
74%

15:04 , mennyire igazad van! Még az jön ki hogy az anyaság=sz@ros pelenka, 18 éves korig etetés/itatás, iszonyat, fájdalom,stb.

Én is fel fogok tenni egy kérdést, hogy ezt a deviáns hozzáállást (mármint hogy jó anyának lenni) hogy dolgozzam fel?!:)

Jó, ne akarjanak gyereket, de már vagy 4 ugyanilyen vagy hasonló kérdésre válaszoltam.Csak ez a konokság, hogy ti hü.lyék, mit jöttök azzal hogy gyerekvállalás? (még csak nem is a Kérdezőtől!!)...ez az érdekes.

Egy nőgyógyász mondta. Egy nő két dologért képes mindent megtenni: hogy teherbeessen, vagy ne essen teherbe.

Vannak felelőtlenek, akik "minek" szülnek, de ez az érem két oldala. "Más dimenzió"és megfejthetetlen dolog az anyaság, és ezt javarészt minden anyuka (aki valóban anya) tudja. De ezt nem lehet itt leírni, ezt tapasztalni lehet csak!

2010. júl. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/88 anonim ***** válasza:
74%
15:24... nagy marhaságokat írsz...
2010. júl. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/88 anonim ***** válasza:
63%

"Amúgy meg szerintem igazságtalan, hogy az ilyen embereket, akiknek nincs kedve gyereket nevelni, öregkorukban az én gyerekeim fogják eltartani. (Nyugdíj)"


Akkor az is igazságtalan, hogy most meg én tartom el a gyesen/gyeden lévőket.


Pont ezen az oldalon találkoztam sok tényleg értelmes anyával, akik azt mondták, "én szültem, mert akartam, te nem szülsz, mert nem akarsz, ennyi". És nem esik le az álluk, ha meghallják, hogy valaki nem akar gyereket. Ezt tisztelem.


Viszont olyan gusztustalanul lekezelő, mikor valaki hozzáteszi, hogy "majd megbánod".


A szomszéd nénim 71 éves és nincs gyereke. Sokáig gyűjtöttem a bátorságot, hogy megkérdezzem, hogy nem akart-e soha. Azt mondta, hogy ő világéletében utazni szeretett volna, és a gyerek csak nyűg lett volna. Nekem boldognak tűnik.


Viszont az nem érdekes, hogy általában akik azt mondják, hogy egy gyerek szeretete milyen csudiszép, soha nem egy 12 évesről beszélnek, mindig csak olyan korú gyereket hoznak fel, akiben benne van az ÖSZTÖN, hogy szeressen, hisz tőled függ az élete, jóléte.

2010. júl. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/88 anonim ***** válasza:
27%
istenem mennyi buta ember van,ez nem erőszak kérdése kell hogy legyen.És aki meddő az szerintetek szar ember,vagy ha valakinek más a vélyeménye poronyttémáról az is.Szüljetek magatoknak,de ne akarjátok már másra ráerőszakolni amit nem akar vagy nem tehet meg.legyetek tenyész kancák,pénzért is lebáznék ám,mert sajnos sokan csak a szociális juttatásokért poronytoznak le az meg undorítobb, mint ha nem akarna szülni egyáltalán,mert csak lovét lát a bababán.Én akkor szülök majd amikor én akarok .
2010. júl. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/88 anonim ***** válasza:
42%

Tenyész kanca?!?

Beléd se jóérzés se ész nem szorult. Nekem egy gyermekem van, Gyed után állok is vissza dolgozni, több gyereket nem szeretnénk a férjemmel. Kicsit moderáld magad, mert mi ugye nehogymár belelépjünk más lelkiismeretébe, de minket kancázni meg segélyen elősködőnek nevezni azt atzán lehet.

2010. júl. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/88 anonim ***** válasza:
38%
Te meg biztos egy "pelánkás" aki eltolta a gyerekkel az életét fiatalon,ahelyett hogy élvezte volna,és most savanyú a szőlő,irigy arra aki még szabad és nincs neki egy nagy nyűg az életében...Amúgy kétdiplomám van nem vagyok buta csak racionális,nagybátyom nőgyógyász többek között,ő szokta mondani h páran inkább ne szültek volna gyereket.
2010. júl. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/88 anonim ***** válasza:
64%
ezt egy bizonyos rétegre népcsoportra értem aki még üti a hasát is terhesen h beteg porontytért több pénz jár meg támogatás.Elnézést akit megsértettem akinem nem inge tudod az nem veszi föl.
2010. júl. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/88 anonim ***** válasza:
44%

Fantasztikus!

2 diplmával több eszed is lehetne.

2010. júl. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/88 anonim ***** válasza:
45%

16:05

Szerinted egy gyerek nagy nyűg???

Jesszus!!!!!

2010. júl. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/88 anonim ***** válasza:
22%
Gondoltam, hogy a nem inge szövggel jössz, hát h neked sem iged te se vedd magdra! De attól még nem tartalak okosnak, mert akinek esze van, az nem így fogalamaz, hogy dirkrt sértő,és uszitó legyen.
2010. júl. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!