Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan érthetelen egyesek...

Miért olyan érthetelen egyesek számára, hogy nem minden nő akar gyereket?

Figyelt kérdés

Én kb. 13-14 éves voltam, mikor rájöttem hogy nem szeretnék gyereket. Ezt utána elkezdtem híresztelni, és csak annyit mondtak, hogy fiatal, éretlen stb. vagyok. Fősuli után férjhezmentem, mindjárt az volt az első kérdés, mikor lesz baba, és mikor mondtam, hogy egyátalán nem szeretnénk, hülyének néztek minket, és hogy majd beérünk a babára. Mai napig nem akarunk, és sok nő ugyan így van ezzel.

Imádom a gyerekeket, velük is foglalkozom, de számora nagyon megnyugtató, hogy ennek időkorlátja van. Én érzem hogy képtele lennék napi 24 órában figyelni, vigyázni egy gyerekere, állandóan törődni vele, orvoshoz, oviba, iskolába, szakkörökre huzigálni.


Miért olyan nehéz ezt megérteni egyeseknek? Van aki 1 gyereket, van aki 5-öt, van aki 7-et akar, és van aki egyet se. Miért kell ezzel a majd később rájössz, vagy akarsz dumával jönni?


2010. júl. 1. 14:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/88 anonim ***** válasza:
31%
Van eszem.Csak hásználom és racionálisan gondolkodok,nem rozsaszin habcsókban élek.Gyereket meg fel is kell ám nevelni,szeretni kell,nem csak lepasszolni ha megunjuk....erről ennyit vita lezárva,vannak még normális anyukák más fórumokon akik tiszteletbe tartják mások vélmenyét szabd akaratát.
2010. júl. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/88 anonim ***** válasza:
58%

Helyes akkor ott a helyed, mert itt biztos csak a te értelmi szinted alatt állók vannak.

Nekem csak 1 diplomám van, de egyet megtanultam. Azt észt nem azzal osztogatják, úgyhogy ha csak arra tudsz apellálni akkor sajnállak.

Szerinted üres valagra válaltunk gyereket? Persze hogy ezt godolod, mert egysíkúan gondokzol.

2010. júl. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/88 anonim ***** válasza:
38%
Nem a gyerek lelen bezsélek csak aszabd akarat tudjátok.akkorv szül mindenki amikor akar vagy tud ennyi.ezt nem lehet felfogni akkor veletek van a baj nem velem. és akarok majd én is babát csak még nem jött el az ideje h szüljek,de ha eljön akkor majd fogok persze saját elhatározásból és úgy a nap minden percében akarjam azt a babát ne csak félórára,amúgy szoktam gyerekekkel foglalkozni, unokatesóm meg gyeremek pszichiáter,nagyon sok kényszer gyerek megfordul nála.
2010. júl. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/88 anonim ***** válasza:
83%

Komolyan senki nem tudja elképzelni hogy valaki nem akar és nem is fogja megbánni? Arról miért nem beszél senki hogy hány gyereket bánnak meg? Mert az tabu, mert az lehetetlen, olyan nincs? Hát de, van, rengeteg.

Nem mindenki tart igényt a gyerek szeretetére. Hiába jó dolog ha valaki nem akarja kipróbálni. Illetve attól hogy sokaknak jó dolog még nem törényszerűen mindenkinek az! Kár hogy ezt nem lehet felfogni! Ez olyan mint hogy a palacsinta jó dolog neked de attól még valaki nem akarja kipróbálni mert nem érzi hogy kellene neki a másik meg lehet kihányja és két napig fekszik az ágyban betegen. Ez azért van mert mindenki más egyéniség. Olyan dolog nincs ami általánosan mindenkinek jó.

Kérdező, erre én is kiváncsi lennék, csak az a baj hogy a valódi indokot, hogy miért nem fogadnak el, sosem mondják meg (mert az csak mellébeszélés hogy jaj megbánod, jaj milyen jó, őt mit érdekli hogy a világ másik végén valaki meg fágja bánni? Nem utálom az embereket de nem hinném hogy valaki ennyire érzékeny lelkű)... Szerintem valami olyasmi lehet hogy azt hiszik ettől az ő gyerekük, döntésük helyessége kérdőjeleződik meg, pedig ez nem igaz... Sehol sem láttam annyira a vélemények egymásra erőltetését mint itt.

Különben meg szerintem ha már ott tartunk a létfentartó ösztön nagyobb mint a fajfentartó. És a föld túl van népesedve. Én inkább élek sokáig egy szép bolygón mint a 10 gyerekemmel körülvéve haljak ki... Na mindegy, különben sem vagyunk állatok hogy az ösztönök irányítsanak.

2010. júl. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/88 anonim ***** válasza:
28%

Utolsó!

Miért kell harcolni a természettel?!

Létezik olyan ember akinek nem lágyul el a szíve egy babakacajra?Ez ösztönből jön és ha erre nem képes valaki akkor ott valami hiba van!

2010. júl. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/88 anonim ***** válasza:
75%
de ellágyul ... de ugy vagyok vele mint a zsiráffal: "cuki, cuki, de otthonra nem kellene" ...
2010. júl. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/88 anonim ***** válasza:
61%
Bennem tuti hiba van, hogy nem szeretem a gyerekeket, de nem érdekel, ezt is a természet hozta össze, akkor meg?!
2010. júl. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/88 anonim ***** válasza:
54%

Figyelj, ösztön nem mindenkiben van. Vagy nem mindenkiben teljesen, normálisan stb. Az is ösztön lenne szerintem hogy nem izgulsz rá egy kisgyerekre, mégis vannak pedofilok. Viszont azzal hogy nincs bennem a gyerek felé anyai ösztön, nem ártok senkinek. Nekem egyáltalán nem tetszenek a gyerekek. Csak azt látom bennük hogy idegesítőek, nyűgnek, tehernek vannak. Hangosak, tehetetlenek, aránytalanok stb. És az sem vonz hogy az én testemben legyen valami, vagy hogy egy másik ember belőlem kajáljon... Én nem szeretem a cuki dolgokat. Szerintem egy érett, felnőtt, arányos emberi test a szép, egy olyan ember akivel lehet dolgokat csinálni, kommunikálni, beszélgetni, aki megért stb.

Miért nem lehet felofgni hogy nem mindenki olyan mint te?

Amúgy meg természet.... 1, nem élünk a természetben. Sem busmanok sem állatok nem vagyunk. Szinte semmi nem természetes. 2, el kell keserítselek a terméászetben is fontos szerepe van azoknak akik nem szülnek hanem más módon szolgálják a társaikat (pl farkasoknál akármekkora egyí falka, csak egy azaz 1! farkas szülhet, de a többi 30 nélkül az ő kölykei sem maradnának életben). Nem a szülés az egyetlen fontos dolog a világon.

Ha olyan természetellenes lenne akkor eleve nem alakult volna ki bennünk hogy el tudjuk dönteni. Mert miért alakítana ki olyat a természet ami nem jó? Mégis is olyanok lettünk hogy el tudjuk dönteni.

78%-os tége miért zavar ha valakinem szül? Neked árt vele? Nem. Tönkreteszi az életed a bánad ha valaki nem "tapasztalja meg ezt a csodát"? Nem hinném. Akkor meg miért kell így küzdeni de őszintén? Úgyis mindenki azt csinál amit akar.

2010. júl. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/88 anonim ***** válasza:
58%
*bánat
2010. júl. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/88 anonim ***** válasza:
83%
Érdekes, gyerek szerető szüleim voltak, mégse kell, nem adták továbba "géneket". Ez van, a természet így alkotott meg, kapja be, akinek ez nem tetszik.
2010. júl. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!