Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti családotokban mi a...

A ti családotokban mi a szokás? (étkezés)

Figyelt kérdés

Mit szoktatok enni reggelire, ebédre, vacsorára? Együtt étkeztek, vagy mindenki maga?


A kérdést a párom és köztem lévő ilyen különbségek ihlették. Neki automatikus, hogy vacsorára is legyen főttétel, holott ebédel a munkahelyén. Nekem ez nagyon fura máig.

Én többnyire reggelizek, aztán ebéd, de van, hogy ebédre is csak levest, rántottát vagy épp csak virslit eszek. Vacsorára meg egy szelet vajas kenyér zöldségekkel, ritkábban egy főtt tojás mellé még, vagy tejfölös kenyér foghagymával, szóval nem főtétel.

Ha későn érek haza, akkor eszek csak főttételt, de akkor az az ebédem és a vacsorám is egyben, mert ezesetben reggeli óta nem ettem.

(Tudom, nem egészséges így, de egyetemista vagyok, van, hogy estig, és nincs szünet közben, hogy ebédeljek)


Ami a vacsorát illeti, azt még otthon szoktam így meg.

Menzára járattak (ovi, általános, gimi) a szüleim ebédeltek munkában, vacsorára meg kenyér volt a fentiekkel.


2019. jan. 23. 20:44
1 2 3 4 5 6
 1/51 A kérdező kommentje:
*nem főttétel
2019. jan. 23. 20:50
 2/51 anonim ***** válasza:
93%

Reggeli: mindenki magának, azt és akkor amikor akar ( nagyon nem egyszerre kelünk)

Ebéd: főttétel otthon/menzán. Ha otthon, akkor közösen.

Vacsora: ebéd maradéka, vagy kenyér akár mivel, vagy bármi ehető ami itthon van, szintén mindenki külön időpontban. Nagyon ritkán vacsorázunk közösen. (6an vagyunk)

2019. jan. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
45%
Nálunk az volt a menő, hogy hazajött Fater részegen és végigverte az egész családot.
2019. jan. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
53%
Jézusom 3 nagyon sajnálom :(
2019. jan. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
14%

3-as, na igen, ez a nagy magyar valóság, nem az étkezési etikett...


Nálunk a vacsora mindenképpen többfogásos főtt étel, akár éjfél után is. Ebéd az vagy főtt étel vagy valami kenyér-felvágott, életem nagyobb részében nem nagyon volt alkalmam normálisan ebédelgetni. Reggeli? Az meg mi? Ami azt illeti én akkor se kívánok felkelés után jó pár óráig enni, ha nem sietek sehova. Ha igen, és tudom hogy sokáig nem lesz alkalmam enni, akkor kínomban legyűrök valami kekszet, vagy péksüteményt. Idegességtől általában még az is kijön...


Családtagokkal sokat beszélgetünk, és ritka jó viszonyunk van egymással, de olyat, hogy együtt enni, én még nem láttam, nem játsszuk az eszünket, mindenki telejesen külön időpontban elvonul enni a saját tévéje, számítógépe elé. (Mióta feltalálták a mikrót nem egy vaszizdasz bármikor újra melegíteni.) Ha véletlenül egyszerre éhezünk meg, és kerülünk egy asztalhoz, csak a morgás van, mert el se lehet férni rendesen a sok cucctól... Én abban szocializálódtam, hogy az evés az magánügy, nem valami társasági esemény, amihez össze kell ülni. Vécére sem közösen jár a család. Csak röhögök az ilyeneken, tudom, van olyan úri ország, ahol még ki is öltöznek a vacsorához. Beszélgetni leginkább akkor szoktunk, ha mondjuk közös tévénézés van.

2019. jan. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
97%
Reggeli ami épp van otthon, ebéd sulis büfé, szendvicsek, apukám a munkahelyén eszik étteremben, vacsorára sincs mindig főtt étel, csak ha valaki ráét kaját csinálni.
2019. jan. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
20%

Uhhh, ez durva, hogy ìgy esztek. Leìrom a tegnapi és mai napunkat:


Reggeli:


Tegnap:

rántotta,sobka,sajt, szalámi, uborka, paradicsom, paprika.


Ma:2 tükörtojás,sonka,sajt, toast, zöldségek, tea,narancslé,kàvé



Ebéd:

Tegnap: férjem a munkahelyén evett egy szendvicset, én tonhalkrémet ettem toasttal, bölénymozzarellaval, paradicsimmal, napközben geánátalmàt és áfonyát nassoltam.


Ma: férjemnek tárgyalása volt, ràntott husit evett krumplisalátával és vegyessalátával, én avokádókrémes piritos és zöldségek, napközben én ettem gyümölcsöt (egy banán és egy doboz kékáfonya) és répát



Vacsora :


Tegnap: étteremben voltunk, 300 gramm filet mignon steak fejenként, trüffeles gnocchi, zöldségek, és egeszben sült krumpli tejföllel, majd egy szelet narancsos mascarponés répatorta


Ma: Lepényhal, avokádò, saláta, sütőben sült burgonyaa

2019. jan. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 Metionin ***** válasza:
85%
Nálunk az volt, hogy mindenki evett amikor hazaért vagy ráért, amit talált. Ilyen együtt asztalnál ülős evést csak a filmekben láttam. Aztán amikor barátom lett és mentem hozzájuk, szabályosan ijesztő volt, mert ők így együtt esznek, mindig időre stb. Én komolyan azt hittem, hogy ilyen a valóságban nincs és kb. egy parasztnak éreztem magam mert vagy 3 féle kés volt kirakva egy ételhez. Már külön lakom a barátommal, teljesen más a ritmusunk mert én nappal dolgozom, ő éjszaka, ezért máskor is eszünk. Van hogy együtt, van hogy külön, hétvégén többnyire együtt főzünk és eszünk, hétköznap hozok menüt, eszek, elmegyek melóba, aztán barátom majd felkel és eszik. Mi nem parázunk rá az evésre, pl. olyan pózban ülsz a széken ahogy akarsz, míg barátoméknál ez is meg volt szabva.
2019. jan. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
4%

Uhhh, ez durva, hogy ìgy esztek. Leìrom a tegnapi és mai napunkat:


Reggeli:


Tegnap:

rántotta,sobka,sajt, szalámi, uborka, paradicsom, paprika.


Ma:2 tükörtojás,sonka,sajt, toast, zöldségek, tea,narancslé,kàvé



Ebéd:

Tegnap: férjem a munkahelyén evett egy szendvicset, én tonhalkrémet ettem toasttal, bölénymozzarellaval, paradicsimmal, napközben geánátalmàt és áfonyát nassoltam.


Ma: férjemnek tárgyalása volt, ràntott husit evett krumplisalátával és vegyessalátával, én avokádókrémes piritos és zöldségek, napközben én ettem gyümölcsöt (egy banán és egy doboz kékáfonya) és répát



Vacsora :


Tegnap: étteremben voltunk, 300 gramm filet mignon steak fejenként, trüffeles gnocchi, zöldségek, és egeszben sült krumpli tejföllel, majd egy szelet narancsos mascarponés répatorta


Ma: Lepényhal, avokádò, saláta, sütőben sült burgonyaa

2019. jan. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
84%

Lànyom hétköznap a suliban hajlandó csak reggelizni, itthon tejet iszik, pàrom ha délelőtt dolgozik, olyan 7 körül eszik, én nem reggelizem vagy 20 éve.2 körül hazaér, akkor együtt megebédelünk, lànyom suliból hazajön, eszik valamit, ő olyan este 7 körül vacsoràzik, 1/2 9- kor fekvés.

Mi együtt vacsizunk olyan 9-10 körül, vàltozó, hogy hideget vagy meleget eszünk, attól függ mit kívànunk.

Ha pàrom itthon van, mindig közösen étkezünk, hétvégén pedig 3-an közösen.

Minden màsnap főzök.

2019. jan. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!