Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gond az, ha valaki nem...

Miért gond az, ha valaki nem akar családot?

Figyelt kérdés
Sokan csodálkozva néznek, amikor mondom, hogy én nem akarok megnősülni, nem akarok gyerekeket. Nekem jó egyedül az élet, és valahogy az emberek többsége ezt nem bírja feldolgozni. 25F

2018. nov. 11. 10:40
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/161 anonim ***** válasza:
89%

Ennyi idősen én is pont így gondolkodtam. Férjhez sem akartam menni. Gyereket pláne nem.

Ne mondj senkinek semmit és nem ugatnak bele. Ez valami ősi magyar szokás, hogy meg akarják mondani kinek, hogyan kellene élni.

2018. nov. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/161 anonim ***** válasza:
32%
kedves 51-es, az árja ugyanúgy kipusztul majd de ne szólj senkinek. Attól hogy erősek, ugyanúgy hasznavehetetlenek lesznek a modern robotizált világban.
2018. nov. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/161 anonim ***** válasza:
79%

32. "A probléma épp ott kezdődik, mikor szembe megyünk a biológiával."

Lol :D Ugye az megvan, hogy minden állatnak az alap ösztönei közé tartozik a szaporodás, viszont minket, embereket épp az különböztet meg más állatoktól, hogy nem ösztönlények vagyunk? Vagyis úgy látszik, ez nem mindenkire igaz...

2018. nov. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/161 anonim ***** válasza:
76%

#45 én ilyen családban nőttem fel.

És látok ma is ilyen embereket magam körül, akik családot alapítottak.

És minden héten megkapom valakitől, hogy aki gyereket akar, az akkor is vállal, ha nincs pénze etetni a gyereket, vagy nincs hol laknia. És azt is megkapom !MÉG A FŐNÖKÖMTŐL IS!, hogy ha több pénzt akarok (miközben a szakmai átlag alatt keres mindenki a cégnél) akkor csináljak 3 gyereket.


Szóval nem lehet azt mondani, hogy nem létezik olyan, aki a gyereket nem pénzforrásnak tekinti a jelen hekyzetben. Pont ezért találtak ki a CSOK rendszert, hogy akit ez motivál, bele vágjon. Talán annyi, amennyit #45 írt, hozzáfűzhető. Csak ezt sokan félre értik.


A gyerek kérdés nem 1xű.

Mindenkinek köszi, aki saját véleményét leírja. Nem kell egyet érteni. De tiszteljük egymást. :)

2018. nov. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/161 anonim ***** válasza:
39%

Mindenkinek igaza van de akkor valaki magyarázza már el, hogy miért kell belepofázni a másik életébe? Lehet, hogy valaki egy gyerekkori trauma miatt nem akar gyereket. Senkinek semmi köze hozzá. Én pl. imádok hazaérni a tiszta lakásomba, ahol minden ugyanott van, ahol Én hagytam. Nincs kosz nincs mocsok. Akkor fekszem és akkor kelek, amikor akarok nem amikor a kölök bömböl vagy basz@rt. A pici 40 m2-es lakásom rezsije kb nulla. A hűtőben azt tartok, amit akarok és az 2 nap múlva is ott van. Gyerek nélkül 100E-ből is meg lehet élni. Gyerekkel a fél millió sem elegendő. Egyszerűen a gyerektéma felcsinál agyilag. Nagyon örülök kérdező, hogy rajtam kívül van még normális fiatal, aki úgy gondol, mint Én és nem akar gyerekeket. Azt érzem, ennyi komment után végre hazataláltam. Mi vagyunk a ,gyerekellenesek' juhúúú


18/fiú

2018. nov. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/161 anonim válasza:
84%

Gondolom azért csodálkoznak rajtad sokan, mert Magyarországon még az előző politikai érában az volt a szokás, hogy az ember huszonévesen már megnősült / férjhez ment, aztán pár év múlva már jött az első gyerek, ha pedig még akartak akkor később a második vagy több, stb.


Jelenleg pedagógusnak készülök, így valamilyen szinten szeretek a gyerekekkel foglalkozni, fejleszteni a képességeiket, de valamilyen szinten megértem azokat akik egyáltalán nem szeretnének gyereket. Először is elég nagy anyagi vágás egy gyerek, kezdve már a születésével (pelenka, ruháztatás, babakocsi, babaágy, játékok), így például egy családi nyaralás költsége is megemelkedne. Nincs párom (sosem volt), a közeljövőben nem is szeretnék párkapcsolatot, valahogy jobban érzem magam egyedül.


19/F

2018. nov. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/161 anonim ***** válasza:
14%

Travelmylife, rám mondhatsz bármit, de magyarnak ne hívj, mert lejjebb nincs ennél. Nagyon sértő.


Mellesleg az én életembe is beleszóltak, remélem, őket is illetted fröcsögő priváttal.

2018. nov. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/161 anonim ***** válasza:
14%
Bármerre járok a világban tagadom, hogy magyar vagyok. Örülök, ha te is így gondolod. Szóval ne haragudj.
2018. nov. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/161 anonim ***** válasza:
79%

Nem gond, már miért lenne az? Mindenki úgy éli az életét, ahogy NEKI megfelel. Ne foglalkozz senkivel, ha neked így jó, ez csak a te magánügyed, rajtad kívül senkinek nincs ebbe beleszólása.

Én most leszek 28, nem tudnának annyi pénzt adni, hogy akár csak egy gyereket is szüljek. Mondjuk nekem van ferjem, azzal nem volt különösebb bajom, szeretjuk egymást, meghazasodtunk, de ennyit,) gyereket egyikunk se akar. Sokkal jobban lehet szerintünk (és még sokan masok szerint) élvezni az életet gyerek nélkül, számunkra ez így megfelelő, magasról teszünk rá ki mit gond erről..

Sokkal önzőbb és mélységesen szánalmas dolog csak azért gyereket vállalni, hogy Jajj legyen aki cserélje a sz*aros pelenkamat idős koromban! Kész vicc, ha valakinek tényleg az az elsődleges hogy legyen akit kihasznalnia idős korában, hogy ápolja ő vagy legyen aki rányissa az ajtót. Remélek tudjatok, hogy az, h kipottyantotok magatokból nehány gyereket még koránt sem garancia arra, hogy az a gyerek nem költözik felnőtt korában pl több ezer kilométerre tőletek és jó ha látjátok egy évben egyszer, ahogy arra sem garancia, hogy jó lesz a viszony és egyáltalán rátok fogja nyitni valaha is azt a bizonyos ajtót, ne adj isten meghal egy betegségben/balesetben fiatalon stb stb.

Ideje lenne megtanulni, hogy senki élete nem szólunk bele!!

2018. nov. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/161 anonim ***** válasza:
89%
Ki a csuda akar túlélni egy apokalipszist?
2018. nov. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!