Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gond az, ha valaki nem...

Miért gond az, ha valaki nem akar családot?

Figyelt kérdés
Sokan csodálkozva néznek, amikor mondom, hogy én nem akarok megnősülni, nem akarok gyerekeket. Nekem jó egyedül az élet, és valahogy az emberek többsége ezt nem bírja feldolgozni. 25F

2018. nov. 11. 10:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/161 anonim ***** válasza:
86%

Szóval itt némelyik hős szülő csak azért gyártott gyereket, hogy majd valaki cserélje alatta a pelenkát ha öreg lesz, na meg persze azért, hogy eltartsa.

Kushadni az áporodott szobában :D gyerek nélkül is lehet rendes házban élni, ahol szellőztet valaki. Sok gyerekesnél látom, hogy dől össze a lakás, kosz van, anyu-apu lestrapálva üvölt, számolják az aprót, hogy miből futja ajándékra karácsonykor a kis prücsöknek, aki visít 3 évesen az új tablet után. Ehhez csak gratulálni tudok.

Ja, és még valami: az egyedülállók tartják el a családosokat, nem pedig fordítva. Ugyanis mi, szinglik dolgozunk, míg ti otthon elletek 10 éven át és várjátok a segélyt. A munkahelyről persze nem lehet kirúgni, holott már 6 éve a kapu közelébe se voltatok. Aztán ha mégis benéztek dolgozni akkor jöhet az a rész, hogy 3 nap munka 2 hét betegállomány, mert a kis prücsök taknyos lett az oviban. Ha nagyon strapás a dolog akkor még mindig el lehet menni szülni mondjuk egy 4. gyereket. Hogy miből és milyen színvonalon nevelitek fel a szaporulatot az már a ti bajotok.

2018. nov. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/161 anonim ***** válasza:
78%
Bírom, amikor a gyerekesek véleménye mindig az, hogy azért szaporodj, hogy ne legyél egyedül öregkorodra, meg legyen aki eltartson. :D Undorító, önző bagázs, akiknek csak azért kell a kölyök, hogy - ahogy valaki írta - pelenkázza őket, amikor szükség lesz rájuk. Szerencsére a gyerMekmentesek többnyire sokkal tehetősebbek, mint azok, akiknek minden pénzük elmegy a pulyákra. Nézzetek csak körbe, kiket irigyeltek: akiknek tökéletes párkapcsolatuk van, akik gondtalanul utazgathatnak, fullos lakásuk és összességében remek életük van. Ők lesznek azok, akiknek mindig lesz pénze fizetni a ti kölykeiteknek, hogy átpelenkázza őket. :) Ezért vagytok annyira megkeseredettek, mert ez borzasztóan fáj nektek.
2018. nov. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/161 anonim válasza:
72%

Szerintem aki akar az úgyis vállal gyereket, ehhez pedig biztos lesz egy párja aki szintén ezt szeretné, ez eddig rendben is van.

DE, az emberek egy része nem akar ezzel a lehetőséggel élni, felesleges belemagyarázni mi lesz ennek a következménye, főleg ha csak olyanokat tudunk mondani amik öncélra hasznosíthatók, annak örülnék a legjobban, ha ezek a gyerekek tényleg szeretetből születnének. Viszont azt kell mondjam jómagam sem vágyok egy gyerekre, azt nem szeretném kifejteni miért, mert nagyjából ugyanazokat tudnám elmondani, mint mindenki más. Tehát ennek nem látom értelmét miért kell belekötni ha valaki nem akar, fordítva ugyanez. A gyerekvállalásnak is megvan a maga varázsa, nekem már az is elég ha a rokonoknál vagy ismerősöknél láthatom felnőni a picit, ott kibabázom magam, vagy ha nagyobbak elvagyok velük, a szülőkkel ugyanúgy tudok örülni. :) Ettől függetlenül megmarad a véleményem a gyerekvállalással kapcsolatban.

2018. nov. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/161 anonim ***** válasza:
90%

Hogyne lennének önzőek.

Szerinted normális emberek azok,akik CSOK-ért vállalnak gyereket?

A gyerekből akarnak hasznot húzni,hogy könnyebb legyen az életük.

Ezekből lesznek az öregkori mártírok,hogy majd pelenkázza is őket a gyerekük.


A saját gyereküket haszonállatnak tekintik.

Kifelé meg mutatják a nagyszerű család mintaképét.

2018. nov. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/161 anonim ***** válasza:
80%
#3! Neked azert van csalad, gyerek, hogy apoljanak? Lehet, nagy meglepetes fog erni. Lehet, hogy a szomszed majd elobb segit, mint a gyerekeid.
2018. nov. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/161 anonim ***** válasza:
90%
Azok, akik a civilizációt féltve sürgetik a gyerekvállalást, épp fordítva ülnek a lovon: a jövőben, a digitalizáció egyre nagyon kiterjedésével pont azok a társadalmak lesznek életképesek, amelyek kevés megszülető gyereknek minél színvonalasabb oktatást tudnak biztosítani, és nem abból indulnak ki, hogy az anya 30 éves koráig nyomjon ki magából három jövőbeli összeszerelőt és napszámost.
2018. nov. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/161 anonim ***** válasza:
11%
# 52-es! Cseszheted a digitalizációt, mikor Afrika népességének a fele elindul felénk...
2018. nov. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/161 anonim ***** válasza:
91%

"Cseszheted a digitalizációt, mikor Afrika népességének a fele elindul felénk..."


És ha gyorsan teleszüljük európát akkor gondolod meggondolják magukat, vagy mi? =D

2018. nov. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/161 anonim ***** válasza:
81%

De nem érted. Hiába elöregedés, ha sokkal több születik mint meghal. Ne kelljen már elmagyaráznom. De majd látod te is amikor a gyerekek nem fognak tudni megélni, egyre kevésbé, végül enniük sem lesz mit. Remélhetőleg addigra én már nem leszek, nincs kedvem más hibájából szenvedni.


A másik, hogy ki fog ápolni :D


Anyukám 2x szült. Nem akart minket, csak hát ugye Jajagyermekáldás, szüjjémán, szóval megszülettünk mi. Hadd ne mondjam hogyan nőttünk fel (főleg én mint kistestvér). A bátyám a család felé sem néz, egy darabig én sem tettem, de végül megbékéltem anyukámmal, és felnyílt a szemem is, megértettem hogyan működik a breederség és mit idézhet elő. Mindketten külföldön éltünk így nem tudtuk a nagyszüleinket ápolni, 1200 km-ről. Sajnos nem is élnek már...Anyukámat persze figyelem, ha kell kihozom hozzánk, de szerencse hogy én meg tudtam bocsátani az elbsztt gyerekkorért.

Egyáltalán nem garancia hogy a gyerek szereti majd a szüleit.

2018. nov. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/161 anonim ***** válasza:
5%
Lehet lázadozni a biológia ellen, miközben ugyanúgy annak a törvényei vonatkoznak ránk, mint bármelyik állatra: a szapora és a harcias populációk életben maradnak, a puhányok elpusztulnak, digitalizáció ide vagy oda.
2018. nov. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!