Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gond az, ha valaki nem...

Miért gond az, ha valaki nem akar családot?

Figyelt kérdés
Sokan csodálkozva néznek, amikor mondom, hogy én nem akarok megnősülni, nem akarok gyerekeket. Nekem jó egyedül az élet, és valahogy az emberek többsége ezt nem bírja feldolgozni. 25F

2018. nov. 11. 10:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/161 anonim ***** válasza:
91%
Én 35N vagyok és nem akarok férjet és gyereket sem. Ha valaki ezt nem bírja feldolgozni az nem az én problémám, meg a tiéd sem.
2018. nov. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/161 anonim ***** válasza:
72%
Nem szabad ilyet mondani. Csak hazudj és mosolyogj, nagyon sok kellemetlenségtől kíméled meg magad.
2018. nov. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/161 anonim ***** válasza:
11%

Aztán amikor öreg trotyi leszel, akkor a rokonaid gyerekei tartsanak el, ők ápoljanak, vagy esetleg az én utódaim, vagy mások utóda???? Ha mindenki így gondolkodna, ahogyan Te, akkor kihalna az emberiség!

El tudod képzelni micsoda öröm egy kisgyerek születése, cseperedése, első szava, első lépései, első szerelme? (Cogito - ergo sum! Azaz: Gondolkodom, tehát vagyok!)

2018. nov. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/161 anonim ***** válasza:
82%

ssaa

Nekem nem kell se a te pénzed se a kölykeidé, se másé. Van fizetésem, abból élek, és van megtakarításom is, amiből pedig idősen fogok megélni. Képzeld, ilyen is van, csak gondolkodj fröcsögés helyett. 35N

2018. nov. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/161 anonim ***** válasza:
83%

Ssaa oszd már máshol az észt légyszi,mert itt nem kíváncsi rád senki,meg semmi közöd más életéhez,foglalkozz a magad dolgával!

Én sem szeretnék egyébként,szóval megértelek kérdező.

21/L

2018. nov. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/161 A kérdező kommentje:

ssaa


Rengeteeg olyan idős embert ismerek, akiknek vannak gyerekeik, és magasról tesznek a szüleikre, csak az örökségre várnak már. Olyanról még nem hallottál, hogy idősek otthona, stb?

2018. nov. 11. 11:02
 7/161 anonim ***** válasza:
90%
Egyáltalán nem baj az, hogy valaki nem akar családot. Nem érdekel, hogy "ha mindenki így gondolkodna, kihalna az emberiség". Én nem fogom magam feláldozni csak azért, hogy több ember legyen a Földön. A szüleimnek megvolt a joga, hogy eldöntsék, akarnak-e családot, nekem is megvan.
2018. nov. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/161 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem hagyjuk már ezt, hogy ki fog gondozni és ápolni öreg korodra. A mai fiatalok jó része eleve kiköltözik külföldre. Ha párezer kilométerre van, akkor sem fogja ápolni az öreg szülőjét.
2018. nov. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/161 anonim ***** válasza:
11%

Kérdező, nem érted, hogy az idősek otthonában is valakinek a gyereke gondozza az időseket? És ha őket nem szülték volna meg a szüleik, akkor?...

Most ne példálózz azzal, hogy vannak gyerekek, akik elhelyezik a szüleiket. Nem ismered az okát: sokat dolgoznak, mert kölcsönt törlesztenek, nagyon messze vannak és nem tudják magukhoz venni, mert a szülő nem akar költözni idegenbe és még számtalan oka lehet. Az is fennállhat, hogy megromlott a viszony köztük. Ennek is számtalan oka lehet.

2018. nov. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/161 Alain Delon ***** válasza:
82%
Az irigység miatt. Ők beléptek a társadalmilag elvárt mókuskerékbe, amitől szinte megőrülnek, de nem mernek kilépni belőle, rajtad meg látják, hogy gondtalan vagy, nem feszélyezed magad a társadalmi elvárások miatt, azt csinálsz, amit akarsz.
2018. nov. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!