Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gond az, ha valaki nem...

Miért gond az, ha valaki nem akar családot?

Figyelt kérdés
Sokan csodálkozva néznek, amikor mondom, hogy én nem akarok megnősülni, nem akarok gyerekeket. Nekem jó egyedül az élet, és valahogy az emberek többsége ezt nem bírja feldolgozni. 25F

2018. nov. 11. 10:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/161 anonim ***** válasza:
28%
Valószínűleg kérdező és pár hozzászóló viszonyulása az élethez nem fér bele a fideszkonform-keresztény világképbe meg néhány más ember világképébe sem. De ha ennyit nyafogunk, hogy nem tetszik merre megy a politika és kirekeszti a másképp gondolkodókat akkor tessék megérteni, hogy szabad másképp gondolkodni. Persze ennek meg kell legyenek a következmémnyei is, például Németországban épp most vetették fel, hogy akkor a gyermektelenek nyugdíjjárulékát emeljük meg, mivel ők nem vesznek részt a társadalom újratermelésében. Egy teljesen tartható és anyagilag kiszámolható dolog. Nem kell elítélni a másképp gondolkodókat, de a társadalom újratermelését nem veszélyeztethetik, pl több járulékfizetéssel ellensúlyoznak.
2018. nov. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/161 anonim ***** válasza:
32%
Alain Delon tökéletesen megadta a választ.
2018. nov. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/161 anonim ***** válasza:
96%

Eleve rossz koncepciónak tartom az elöre megfontolt, akarással történő családalapítást, kifejezetten azzal a céllal, hogy majd lesz, ki gondoskodjon az emberről.

Rabszolgát, cselédet, lekötelezett energiaforrást szülni szerintem az emberi autonómia elleni legnagyobb bűn. Ezzel az egyik hozzászólóra reflektálok.


Másfelől pedig szerintem a családalapítás, nősülés stb nem lehet megfelelés tárgya. Az ember mások kedvéért ne menjen bele olyan játékba, ami minimum 3 ember életét tartósan és jelentősen befolyásolja. A magamét, a páromét és a születendő gyerekét.


Ez azért annál kicsit komolyabb és fajsúlyosabb dolog, hogy holmi tetszelgés, mások kedvébe járás vagy megfelelés miatt vállaljuk be.


Vállaljuk be akkor, ha őszintén akarjuk.

Sokkal felelősebb nem vállalni, ha nem megy, mint rossz szülőnek/férjnek lenni.

2018. nov. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/161 anonim ***** válasza:
58%
En is ilyen véleménnyel voltam nagyon sokáig, aztán megismertem a mostani páromat és készülünk a gyerek vállalásra. Szóval változhat még a véleményed, de egyébként ha nem szeretnél családot az valóban a te saját dolgod. És igen Ssaa, az hogy valakinek van gyereke a mai világban, főképpen Magyarországon már semmit nem jelent. Mivel amekkora kivándorlás van és amekkora várható a családok manapság szétszakadnak. Butasagot írtál mindvégig...
2018. nov. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/161 anonim ***** válasza:
93%

"Ha mindenki így gondolkodna, ahogyan Te, akkor kihalna az emberiség!"


Ahogy elnézem, az emberiséget nem fenyegeti ez a veszély.

2018. nov. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/161 anonim ***** válasza:
10%
Az emberiséget nem fenyegeti, de a magyarságot ilyetén hozzáállás mellett - nagyon is...
2018. nov. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/161 anonim ***** válasza:
44%

Az embereknek van hite amit szeretnek ha más is visszaigazol de igazából semminek sincs igazán jelentősége csak az emberei tudat termékei.

Meg csak az váljon gyereket aki szívből szeretné és tudja is szeretni ne társadalmi nyomás miatt mert abból csak lékisérülések lesznek. Na meg az egzisztencia ...

Én se vagyok nagy család fan néha még egy cserepes bazsalikomhoz sincs türelmem. A másik aki tudatosan él táplálkozik azt általában nem kell gondozni a japánok 85 évesen némelyik maratont fut.... Ahogy nézem Magyarországot lehet jobb ha lassan szublimál jelenleg egy rabszolga nemzet és eléggé kizsákmányoják de lehet valaki szereti a fájdalmat ... ez a nép már lekileg rég halott csak a sztereotípiák éltetik amit mag az emberek se tudnak hogy miért csinálják csak mert ez a szokás .............

2018. nov. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/161 anonim ***** válasza:
84%
Mi szükség van magyarokra, úgy őszintén. A több nem jobb.
2018. nov. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/161 anonim ***** válasza:
82%

"Németországban épp most vetették fel, hogy akkor a gyermektelenek nyugdíjjárulékát emeljük meg, mivel ők nem vesznek részt a társadalom újratermelésében."


Na pl szerintem ez is egy baromság. Valóban nem teremt utánpótlást, de élete során csak berak a közösbe és közel sem vesz ki annyit, mint egy családos, akinek rengeteg állami támogatás meg adókedvezmény jár. Egy gyerektelennek mi jár? Ló_asz, és még örüljön neki. Ha valaki egy év alatt többet adózik, mint amit az átlag Józsi egy év alatt keres, de mondjuk meddő, az is nyugodtan megb_szhatja magát, neki nem jár semmi, ellenben Józsival, aki a minimálbérére legyártott 3-4 gyereket, akik 90%-ban ugyan olyan minimálbéres Józsik lesznek.

2018. nov. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/161 anonim ***** válasza:
22%
Nyugi, kedves hozzászólók, a srác 25 éves. Lehet, hogy már holnap összefut azzal a lánnyal... Tudjátok, ember tervez...
2018. nov. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!