Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gond az, ha valaki nem...

Miért gond az, ha valaki nem akar családot?

Figyelt kérdés
Sokan csodálkozva néznek, amikor mondom, hogy én nem akarok megnősülni, nem akarok gyerekeket. Nekem jó egyedül az élet, és valahogy az emberek többsége ezt nem bírja feldolgozni. 25F

2018. nov. 11. 10:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/161 anonim ***** válasza:
12%
Persze, nem kell gyereket vállalni, és magyarokra sincs szükség, és egyáltalán minek tartozni bárhova is? Légy a gyökértelenség, az über emancipált 21. századi kozmopolita playboy mintaképe... csak majd ne fájjon 80 éves korodig dolgozni, és az se derogáljon, ha a pelust magadnak kell kicserélni. Ja, és ne ugorj ki az ablakon, inkább hívd a lelki-segélyeseket, mikor a szomszéd öregek karácsonykor a gyerekei és az unokái között ünnepelnek, míg te egyedül kushadsz az áporodott szobádban. Szóval hajrá!
2018. nov. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/161 anonim ***** válasza:
89%
De én nem akarok gyerekekkel meg unokákkal ünnepelni. Nem akarok magyar lenni, ha hozzád hasonlókhoz kell "tartoznom". Most miattad szüljek le pár gyereket, hogy mehess főzni és ne ezen izgulj?
2018. nov. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/161 anonim ***** válasza:
84%
"Németországban épp most vetették fel, hogy akkor a gyermektelenek nyugdíjjárulékát emeljük meg, mivel ők nem vesznek részt a társadalom újratermelésében." Aha. szóval ha nem szaporítom azokat akiket kirabolhat az állam adó címén, megbüntetnek. Nagyon korrekt dolog mondhatom.
2018. nov. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/161 anonim ***** válasza:
87%

A Fidesz és a (Kilakoltatott) Családok évében ilyet mondani "hazaárulás".


Szarkazmust félre téve:

A társadalmi elvárások lélekrombolók. Tanuld meg kizárni ezeket. Ha valaki akar gyereket, csináljon magának, vagy fogadjon örökbe. A te életed, a te döntésed. Aki ezt nem tiszteli, téged nem tisztel. Aki befolyásolni akarja az életed, lehet aggódik érted, lehet jót akar neked, de tedd fel nekik ezt a kérdést: Te akarod élni az életed, vagy engeded, hogy én éljem a magamét?

2018. nov. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/161 anonim ***** válasza:
86%

Ssaa.

Majd ha a nagy csodák felnőve pár korty vízért és pár falat kenyérért egymást ölik majd, nézd vissza a kommented. A F9ld túl van terhelve.

2018. nov. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/161 anonim ***** válasza:
76%
Nálam például majdnem 20 fok van. Október közepén. Ez nem normális.
2018. nov. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/161 anonim ***** válasza:
89%

Itt lényegében senkinek nem szabadna gyereket vállalni. -.-

Mind csak azt hangoztatjátok hogy 'majd ha öreg leszel, kire fogsz támaszkodni, ki fog eltartani, ki fog ápolni'. Aki azt támogatja, hogy ilyen tömény önzésből szülessenek gyerekek az inkább fogja be a száját és nevelje a saját lelkironcs gyerekét aki csupa haszonból született!

Az szüljön gyereket aki nem öncélra, kihasználásra szül, hanem mert szívből szeretne életed adni, nevelni, szeretni egy gyereket önzetlenül!

2018. nov. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/161 anonim ***** válasza:
93%

Ez most mi? Milyen popsitörlő? Nem akarok gyereket, nem tudok a popsitörlőkről semmit.

Engem nem érdekel, milyen babacucc mennyibe kerül, mert nem ez tart vissza, hanem az, hogy nem akarok gyereket.

2018. nov. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/161 anonim ***** válasza:
92%
Én tisztelem azt, aki gyermeket nevel, de aki azt harsogja, hogy ő azért vállal gyereket, mert kihal a népesség (lassan 8 milliárd ember él a bolygón...) vagy mert munkaerő kell a jövőnek (20 év múlva kb. minden robotosítva lesz), vagy mert kell majd az idősgondozó a mai szívtelen szingliknek (kell, de gondolom, nem szívjóságból gondoz majd, hanem megkapja érte a FIZETÉSÉT, amire igyekszem félretenni addig is, amíg helyetted fizetem az adót, amiből helyetted fenntartják az általános iskolákat, gyermekorvosokat, játszótereket stb.), na az ilyen harcias ősanyát/ősapát hadd röhögjem már ki.
2018. nov. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/161 anonim ***** válasza:
79%

"Aztán amikor öreg trotyi leszel, akkor a rokonaid gyerekei tartsanak el, ők ápoljanak, vagy esetleg az én utódaim, vagy mások utóda???? Ha mindenki így gondolkodna, ahogyan Te, akkor kihalna az emberiség!"


És önerőből tartják el magukat a családosok?

Ja,nem..

Ha mindenkinek lenne gyereke,akkor mindenki nyomorban élne,kommunizmus lenne.

2018. nov. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!