Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mindig a volt feleséget...

Miért mindig a volt feleséget pártolja mindenki?

Figyelt kérdés
ha az uj feleségek feltesznek egy kérdést gyrmek tartásdij csökkentésröl,annak érdekébem hogy a közös gyerek érdekei se ne sérüljenek,akkor mindig le van mondva pénzéhez lotyonak,meg ö az ördög,a gonosz mostoha,holott ö is csak saját gyereke érdekét nézi.föleg ha a volt feleség hibájábol volt a válás,és szegény férj csak uj,normális életet akar élni.mért mindenki az exet pártolja,meg azt a gyereket?holott az uj gyerek sikszor a kinött,kopott ruhákban jár,és rajta van kisporolva minden.
2017. okt. 7. 16:05
 41/98 anonim ***** válasza:
39%
"A gyerektartás szempontjából NEM számít, hogy miért váltak el. "- PAPÍRON ez így van - a valóságban meg nagyon is számít az esetek egy jó részében, ezen múlik sok férfi hozzáállása, ha tetszik ez az anyuciknak, ha nem. És ha ezért elmegyek minimálbéres állásba, vagy épp csinálok gyorsan még három gyereket, akkor magyarázhatják a papíron létező "igazságukat" - csak épp tenni nem tehetnek semmi ellene. Mert ugye az exnek a világon semmi köze se a munkavállalásomhoz, se a gyerekvállalásomhoz... gajdolhatja a pusztába, hogy "menjek jobban fizető állásba" vagy épp "ne vállaljak több gyereket"...
2017. okt. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/98 anonim ***** válasza:
71%
"Te tényleg nagyon hülye vagy... Nem, ez nem így van. Apu megkapja a fizut, abból levonódik a gyerektartás, és csak a maradék megy a közös kasszába" Én eddig nem minősítettem, amikor írtam, de Te tényleg annyira idióta vagy, hogy más jelzőt nem találok Rád! A fent említett két példámban, és ezen kívül más elvált családot is ismerek SEHOL nem vonják a gyerektartást (persze tudom, hogy sok helyen igen), hanem az apák utalnak a fizetésből minden hónapban. Ezen kívül más dolgokat is vesznek. Vonni akkor kell, ha apuka magától nem fizet. Amúgy meg érdekes, hogy ha első feleség vitatja az új gyerek létét (minek született? ex férjemnek ezt a kölköt is csak el kell tartani! jajj igy kevesebb pénz jut az enyémnek, ergo nem veszi figyelembe új házasságban az új gyereket) akkor ő az anyaoroszlán, és jajj de szupi... ha ugyanezt csinálja az új nő (értelem szerűen a maga gyerekének akarja a többet, nem veszi figyelembe előző házasságból a gyereket) akkor ő a szemét... én a kettő között ilyen esetben nem látok különbséget, mind a ketten a maguk gyerekét védik. Legtöbbször az a baj, hogy első feleség nem nyugszik bele a válásba, irigy mert apukának összejön valaki mással (tehát ő képes egy normális kapcsolatra) míg neki nem jön össze mással... és hát mindenáron meg kell keseríteni ex-férj életét. És hát ilyenkor aztán nem számít az új gyerek, ha van szenvedjen az is, mert hát a cél szentesíti az eszközt. Az első feleségek ugyanolyan számítóak, csak a saját gyerekük javára. Sok esetben a második feleség is az saját gyereke számára. Első feleséget nem érdekli új gyerek, új feleséget meg nem érdekli a régi. Nincs különbség egyformán érzéketlenek csak ki-ki a másik gyerekével szemben. Visszatérve az idiótasághoz hogy, akkor új nő vágjon mindenhez jó pofát, mert ő tudta, hogy gyerekessel kezdett, akkor első feleség is vágjon MINDENHEZ jópofát, mert ő meg tudta, hogy amikor a házasságuk felbomlott onnantól kezdve véget ért a szövetség és ex férj többé nem tartozik beszámolóval, és hogy ex férj kivel él majd együtt, meg kivel lesz másik gyerek ha lesz, ahhoz semmi köze. És ha lett új gyerek, akkor hallgasson és vágjon jópofát új gyerekhez, mert az régi gyerek féltestvére, és szeresse új gyereket úgy, ahogy elvárja új nőtől, hogy szeresse régi gyereket. Mert hát ugye sajátjánál látja, hogy szegény gyereke nem tehet arról, hogy az apja az új házasságban gyereket vállalt, akkor lássa meg az új gyerekben is a szegény gyereket, hogy ő meg nem tehet arról, hogy van egy féltestvére, mert az apja elsőre rosszul választott... Ennyi.... (33-as voltam)
2017. okt. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/98 A kérdező kommentje:
kedves 33 as.teljesen egyetértek a véleményeddel.attol még hogy az emberek elválnak,joguk van uj életet kezdeni,uj családot alapitani,uj gyerekkel,aki része a mindennapjainknak,és nem csak hétvégi apuka,vagy még hétvégi sem,mert anyuka mindent elkövet,hogy akadályozza a láthatást.ráadásul a gyerek is telyesen az apa,az uj feleség ,és az uj gyerek ellen van nevelve.akkor mégis mit vár az ilyen ex?hogy majd a volt férj az egész fizetésé neki ajándékozza?mert hát mindenki tudja mennyi pénz kell egy gyerekre,de ki elválik az vállalja fel,hogy a továbbiakban nem fogja tudni luxusban nevelni a gyereket.ö ezt felvállalja,amikor kilép a házasságbol.vagy akkor ne lépjen ki.és igen is joga van az apának is ,meg az uj feleségnek is gyereket vállalni,a volt feleség meg törödjön bele ebbe,és ha jo vszinyt akar,akko r tegyen is érte,ne csak a sérdötödött felet játsza.
2017. okt. 10. 06:06
 44/98 anonim ***** válasza:
35%
Kedves Kérdező. Te fogalmaztad meg a legegyszerűbben, és legjobban egy mondatban. Ha a második feleség, minek kezdett gyerekessel, akkor első feleség meg minek vált el. Maradt volna a házasságban. Ja, hogy hát nem lehetett mert így meg úgy... na akkor második feleség meg nem talált magának gyermektelen párt mert így meg úgy...
2017. okt. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/98 anonim ***** válasza:
32%

A legtöbben képtelenek felfogni a a lényeget!


Az elsö házasságból ott van egy (vagy több) gyerek, aki VAN, ÉL és el kell tartani, fel kell nevelni!


Ez az anyja és az apja KÖZÖS kötelessége, függetlenül attól, hogy elváltak vagy sem. Ez az anyánál több természetbeni szolgáltatást jelent, az apánál meg meghatározott összegü gyerektartás fizetését. Ez a TÖRVÉNYES szabályzás, és nem vita kérdése.



Ebböl követkeözen az apának CSAK akkor lenne szabad új gyereket vállalnia, ha VAN elég pénze a pulsz gyerekre is.


Az új nönek természetesen VAN joga gyereket szülni, de az ö felelösége is, hogy tud-e MEGFELELÖ körülményeket biztosítani neki, az apa MARADÉK jövedelme mellett, akár ebböl, akár a saját plusz keresetével kiegészítve.


De ahhoz sem az apának, sem az új nönek nincs joga, hogy a már MEGLÉVÖ gyerek rovására düöntesenek egy ÚJ - azaz még nem létezö - gyerek létrehozására!


Ha az új nö ANNAK tudatában, hogy az apának nincs elég pénze MÉG egy gyerek eltartására, szül egyet, akkor nem MÁSOKAT okoljon amiatt, hogy a gyereknek nincs normális élete, ez kizárólag az ö (meg az apa) hibája!

2017. okt. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/98 A kérdező kommentje:
csakhogy nem a már meghatározott gyerektartás okozgondot,hanem hogy a volt feleség többet akar.pont azért hogy lehuzza a férjröl a bört,amennyire lehet,és lehetetlen helyzetbe sodorja.tehát ugy lett vállalva közös gyerek az uj növel,hogy minden számitásba lett véve,csak az nem,hogy a volt feleség nem fog megelégedni semmivel,mert irigy mint a kutya a volt férje jelenlegi életére.
2017. okt. 10. 10:57
 47/98 anonim ***** válasza:
66%

"De ahhoz sem az apának, sem az új nönek nincs joga, hogy a már MEGLÉVÖ gyerek rovására düöntesenek egy ÚJ - azaz még nem létezö - gyerek létrehozására!" - de, természetesen joguk van hozzá, és de, természetesen az, ha az apának lesz még egy gyereke, az tökéletes jogalap az eddigi gyerekek tartásdíjának újraszabályozására, mert az állításaiddal szemben a valódi jog azt mondja ki, hogy az apa minden gyerekének azonos tartás jár, függetlenül attól, hogy vele élnek-e vagy nem. És a bíróság természetesen csont nélkül meg fogja ítélni az eddig fizetett tartásdíj csökkentését, ha az említett alapelv úgy kívánja.

A jog - az anyucik vágyálmaival szemben - EZ, lehet nyugodtan jól lepontozni - mást úgyse tudtok tenni ellene:) - szerencsére.

2017. okt. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/98 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező (#46), ebben a férj is hibás, ha képtelen megvédeni a saját érdekeit...
2017. okt. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/98 A kérdező kommentje:
én nem számitottam semmire,mikor bevállaltuk a gyereket,akkor mindketten tisztában voltunk az anyagi helyzetünkkel,és nyugott szivvel vállaltuk be.csakhogy idüközben változás történt az életünkben,és sajnos ha nem kérünk csökkentést,akkor a mi közös gyerekünknek nem tudjuk biztositani a létminimumot.azért akarjuk,hogy ilyen helyzetbenh12 is mindkettönek egyformán jusson,de ezek szerint igy is mi vagyunk a gonoszok.
2017. okt. 10. 11:47
 50/98 anonim ***** válasza:
100%

Tudod 67%, igazad van. Az apa megteheti, hogy feketézik, csal, sumákol, a gyerekén veri le az anyja iránti vélt és valós sérelmeit. Valóban megteheti. Csak akkor majd később ne a első gyerekétől várja, hogy kisegítse, mikor a nyugdíja még az éhenhaláshoz is kevés lesz. Az én apám is ezt csinálta, soha nem fizetett, mindig elmondta, hogy anyám mekkora ri_banc és hogy ő nem hajlandó finanszírozni a k_rválkodását. Mindezt mikor 8 meg 10 éves voltam. Akkor még nem nagyon értettem. Mostmár tökéletesen értem. Ennek fényében pedig minden lelkifurdalás nélkül küldtem el a pitsába mikor a küszöbömön könyörgött, hogy adjak neki pénzt meg vegyek fel neki hitelt.

Szóval lehet mindent, csak számolni kell a következményekkel. Majd ne lepődj meg ha a gyereked is úgy fog hozzád állni, ahogy te álltál hozzá.

2017. okt. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!