Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg semmi közöm a ledér...

Tényleg semmi közöm a ledér sógornőmhöz?

Figyelt kérdés
A férjem lánytestvérével sosem volt jó a viszonyunk, mindig negatívan vibrál köztünk a levegő. Elvált, mert kibírhatatlan, önző, de anyósék csak sajnálják. Most tudtam meg, hogy a barátnőm párját meghódította pár hónapja és azóta is tart a románc. Nem tudom, hogy ki tudja, a férjem nem tudta, pedig a srác az ő barátja. Férjem azt mondja ne szóljunk bele, de ő nem egy érzelgős alkat. Én azóta reszketek, hogy hogy lehet ilyen pofátlan valaki? A sógornőm nem törődik a saját gyerekével, akit fizikailag ellát, de anyósék foglalkoznak vele. Most egy 7 éves gyerek marad apa nélkül. Oké, lehet ment volna a srác másfelé is csajozni, de miért kell ebben a szarságban is benne lennie az én sógornőmnek?! Miért kell legyinteni, hogy felnőttek, azt csinálnak amit akarnak? Tök mindegy, hogy tönkre mennek ártatlan emberek?? Ő mindig mindenkiről hangosan alkot véleményt, valaki megráncigálhatná már. Megszakad a szívem és fel tudnék robbanni. Kerülöm azóta a családot, félek nem tudnám tartani a szám, vagy a kezem... adjatok tanácsot légyszi!
2017. jún. 6. 09:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
65%

"Én egy hirtelen és érzékeny ( avagy sértődékeny)"


Szoval egy kiallhatatlan, mindenleben kanal vagy. Menj egy szakemberhez, mielott kapsz egy-par sallert.

2017. jún. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 anonim ***** válasza:
59%
Nem vagyok buddhista, de azt tapasztaltam, hogy hosszútávon a helyükre kerülnek a dolgok.:-) Egyébként nehéz a kérdés, mert persze, ne szóljunk bele más dolgába, ti viszont mind kapcsolatban vagytok egymással. Ez feltehetően így marad akkor is, ha a barátnődék szétmennek, a férjed barátja pedig a sógornőddel lesz egy pár - aligha várhatja el tőled bárki, hogy mosolyogva csacsogj velük, netán vendégül is lásd őket, pláne, amíg friss a dolog.
2017. jún. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 anonim ***** válasza:
45%

Hát, ha te ennyire rettegsz a férjeddel való konfliktustól, és simán beáldozod a barátnődet (meg a többi kapcsolatodat) a családi béke kedvéért, akkor erkölcsileg nem sokkal vagy jobb, mit a többeiek. Talán tényleg jobban teszed, ha csak a saját problémáiddal foglalkozol, mert amelyik házasságban erre szükség van, ott se kerek minden. Kb. a félelem és a meghunyászkodás tartja össze, nem a kölcsönös tisztelet és szeretet.


És ha már a barátnőd is tud mindent (ez nem derült ki korábban, ahogy az se, hogy beteg), tehát nem tudsz neki újat mondani és nem te robbantanád ki a balhét, akkor se állhatsz mellé, mert a férjed megtiltotta?! Ez belefér egy barátságba? Te hogy érzenéd magad, ha a barátnőd ilyen szinten cserben hagyna? Lenne valami bajod, és ő nem akarna beleszőlni és inkább elkerülne, miközben te szomorú vagy és kibeszélnéd magadból?

2017. jún. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, tényleg semmi közöd a magánéletéhez, ha nagyon akarod - és végighallgat - elmondhatod neki a véleményed négyszemközt, egyszer. Azután vagy megfogadja, vagy nem, ez már az ő dolga.
2017. jún. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
86%
a férjeddel való béke és harmónia mindennél fontosabb, semmiféle "beáldozásról " nincs szó! a barátnőd azért még maradhat. Nem kell beleszólni kívülről az ilyesmibe, nincs értelme, nem lesz jobb. És te kérdező meg ne legyél ilyen zaklatott, pihenj és nyugtasd le az elmédet, ne háborogj.
2017. jún. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:
24%
11.36tal ertek egyet, annyi kiegeszitessel, h a sogornodnek azert megmondanam a magamet negyszemkozt!
2017. jún. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 anonim ***** válasza:
51%

Egyvalami nem derült ki eddig: a férjednek mi a véleménye a testvéréről.

Ha jól sejtem, rendben levőnek tekinti ezt a viselkedést, ill. szemet húny felette. Nos, tényleg nem kell a másik életébe beavatkozni, de én bizony nem húnynék szemet sem a férjed helyében, sem a te helyedben.


14-ben kérdezted:

"Azt sem bírom elképzelni, hogy innentől ugyanúgy üljünk a családi asztalnál, mint eddig! Hogyan csináljak úgy, mint ha semmi sem történt volna? Karácsonykor ugyanúgy üljünk együtt a fa alatt, hogy de szép karácsonyunk van? :("


Értem a problémádat, erre én se lennék képes.

Szerintem mondd meg a férjednek, hogy a testvére olyat tett a barátnőddel, ami miatt te nem kívánsz vele együtt ünnepelni. Karácsonykor meg egyéb alkalmakkor te nem mész velük oda, ahol sógornőd van. Férjed ne hívja őt hozzátok, sógornőd ne köszöntsön meg téged és te sem akarod őt névnapon/születésnapon megköszönteni.


Ez természetesen konfliktust fog okozni a férjeddel. Én ennek ellenére következetesen tartanám magam ehhez. És nem csinálnék abból se titkot, hogy ha férjed úgy tesz a testvére előtt, mintha minden rendben lenne, akkor erkölcsileg elfogadja ezt a viselkedést.

Vétkesek közt cinkos, aki néma!

2017. jún. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 anonim ***** válasza:
62%
Férfiként a helyedben sem érezném, hogy jogom lenne sogornőmnek erkölcsi leckéket, vagy életvezetési tanácsokat osztanom kéretlenül. Viszont a barátnődnek megmondanám (mert ott a bizalmi viszonyt közös akarattal választottátok), hogy van sejtésem/gyanúm arra, hogy a sogornőm a férjével kavar, a bizonyítékokat elé tárnám, de kérném, hogy ezeket már ő ítélje meg.
2017. jún. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:
78%

"Egyvalami nem derült ki eddig"

Az sem derült ki, a kósza férj, beteg feleség és gyerkőc mellől miért bitangolt el?


és az sem fog már SOHA kiderülni, ha ez a démonikus, "negatívan vibráló" némber nem "hódítja el" - milyen utakon bitangolna el.


Szóval nem kell ezen töprengeni, nem kell ezzel foglalkozni - a barátnődnek meg segíts gyógyulni és talpra állni.

2017. jún. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 anonim ***** válasza:
68%
Itt a barátnőd férje volt kapcsolatban, ő csalt meg valakit, ő hazudozott. A sógornőd független volt, nem csalt meg senkit, nem hazudott senkinek. A srácot kell előrángatni.
2017. jún. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!