Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van közöm a pénzügyeihez?

Van közöm a pénzügyeihez?

Figyelt kérdés

Szültem neki egy gyereket, de 7hónapos terhességemig végig keményen dolgoztam, gyűjtögettem.

Kb egyformán volt pénzünk (nem voltunk közös kasszán) mikor elkezdtem a szülési szabadságot. Mivel párom is felmondott...kb ugyan ott voltunk.

Most elfogyott az összes pénzünk de szerencsére 2 hete dolgozik...nyert szerencsejátékon 30e ft-ot, de elköltötte, vagy alkoholra és kajára (mivel haveroknál volt hétvégén)

Vagy odaadta a haverjának.

Mikor hazaért 2000ft-ot adott a haverjának vonat jegyre.

Szóval van közöm hozzá és kérdezzek rá, vagy nincs közöm és ne várjak elszámolást?



2016. máj. 15. 12:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Vagyis eltartottad eddig, ő meg szörja a pénzt pedig a pulyának nincs mit ennie. Lapátra vele!
2016. máj. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%

ne haragudj, de vegtelenul buta vagy, ha egy olyan embernek szultel gyereket, aki hagyta hogy vegigrobotold a terhesseged, majd a szules utan sem a gyermekere kolt, hanem a haverja vonatjegyere.... szep apuka, szep kilatasok. nem is igazan a kulon kassza a problema ( bar nekem felfoghatatlan, hogy hogyan lehet valakivel , akit szeretek szerelemmel kulon kasszan elni....? ) az igazi gond, hanem h meg sem mered tole kerdezni, hogy hova lett az a penz. ( gyanitom, ha ennyit nem mersz rajta szamon kerni , akkor mast sem igazan).

nyugodtan megkerdezheted, mire koltotte el, es igazan felvethetnetek a kozos kassza gondolatat, bar ha jol sejtem ossze sem hazasodtatok.( igen igen mindjrt jon h a papir nem fontos..... )

2016. máj. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Szültél NEKI gyereket? Rendelésre történt? A gyereket általában mindkét fél akarja.

Egy kisgyerekkel már családról beszélhetünk. A családban pedig nem elszámoltatni szoktak, hanem közösen dönteni a kiadásokról.

A leírásod alapján ti ketten éltek együtt, csak úgy. Ahogy esik, úgy puffan alapon.

2016. máj. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Hát nem is eltartottam, mert volt neki is félretett pénze, meg munkanélkülit is kapott.

De szórja a pénzt és mindig azt mondja h nem az én dolgom.

Lapátra tenném én mert látom h nem haladunk, de már itt a baba 6hós...még nem tok változtatni

2016. máj. 15. 12:23
 5/22 A kérdező kommentje:

Terhesen már hiába....nem tudtam nem terhes lenni muszáj volt szülnöm.

De tényleg hülye voltam h nem ismertem ki előbb

2016. máj. 15. 12:24
 6/22 anonim ***** válasza:
77%

Nem, gyakorlatilag nincsen. Nem vagytok házasok, jogilag semmi közötök egymáshoz.


Arra meg nem igazán tudok mit mondani, hogy egy munkanélküli, szerencsejátékfüggő alkoholistának vállalsz gyereket, ugye nem akarod elmagyarázni, hogy más viselkedést vártál?????????????????

2016. máj. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%

Alapból azt mondanám hogy nincs közöd a pénzéhez ha ennyire csak egymás mellett éltek, nem együtt. De a gyereketeknek van. Ő is köteles gondoskodni róla, szóval nem kellene élnie a világát míg te gondoskodsz a babáról. annyi mintha nem is lenne melletted. Nem akarok beledumálni, de én biztosan kitettem volna a szűrét ha még a gyerekért sem változtat a magatartásán.

Amúgy senkinek sem "muszáj" szülnie. Arról meg hogy lapátra tennéd: Ha nem most, akkor mikor? Amikor a gyerek már kötődik hozzá? NE a gyerekért maradj mellette. Mert kétlem hogy a gyerek hasznára válna egy ilyen apa.

2016. máj. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%
Ez a pasi nem más, mint még gyerek, fel nem nőtt kamasz! Komolytalan, se apának, se férjnek nem jó, talán soha nem is lesz. Minél előbb szabadulj meg tőle, mert az összes pénzedet el fogja verni, a szerencsejáték függőket nem érdekli, ha nincs mit enni a gyerekének. És a tablettát rég feltalálták, minek szültél egy ilyennek gyereket? Sokat sír a kicsi, éjjel is, megunja és lelép, nem érdekli más, csak a saját szórakozása, a buli, a haverok. Menekülj tőle, amíg megteheted!
2016. máj. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
35%
Bravo! Ugye még csak össze se házasodtatok, de a pulya már megvan....
2016. máj. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
65%
Tartásdíjra vagy jogosult a gyerek miatt. Ha nem ad önként, menj bíróságra és kérd hivatalosan.
2016. máj. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!