Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van közöm a pénzügyeihez?

Van közöm a pénzügyeihez?

Figyelt kérdés

Szültem neki egy gyereket, de 7hónapos terhességemig végig keményen dolgoztam, gyűjtögettem.

Kb egyformán volt pénzünk (nem voltunk közös kasszán) mikor elkezdtem a szülési szabadságot. Mivel párom is felmondott...kb ugyan ott voltunk.

Most elfogyott az összes pénzünk de szerencsére 2 hete dolgozik...nyert szerencsejátékon 30e ft-ot, de elköltötte, vagy alkoholra és kajára (mivel haveroknál volt hétvégén)

Vagy odaadta a haverjának.

Mikor hazaért 2000ft-ot adott a haverjának vonat jegyre.

Szóval van közöm hozzá és kérdezzek rá, vagy nincs közöm és ne várjak elszámolást?



2016. máj. 15. 12:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%

a szerencsejátékozás egy betegség.

ezt tudni kell

hasonló az alkoholizmushoz.

oké hogy most nyert de könnyű kitalálni a szerencsejáték azért van, hogy aki csinálja annak pénze legyen. aki hosszutávon jászik vele az összességében veszit.


igen van közöd hozzá.

de erről a klasszikus KRESSZ akasztófahumor jut az eszembe:


"Itt nyugszik Vezető Vilmos, kinek elsöbbsége volt, de nem kapta meg."


Van közöd a pénzügyeihet, de ennek csak akkor lesz foganatja ha ezt ő is belátja. Tehát ha elszámoltatod, de ö ugy érzi nincs jogod hozzá, akkor nem számit semmit se az hogy neked van igazad.

Mellesleg törvényesen csak kb. havi 20% tartásdijra kötelezhető, család alapitásra fentartásra nem. Ha pedig hol van állása hol nincs akkor ez valami nevetséges állam által megelőlegezhető összeg lesz. Persze csak nekem nevetséges összeg, a nyomorban az a tizn valahány ezer is sokat számíthat.


Szóval ha valaki nyert szerencsejátékon 30 ezret s eldorbézolja gyakorlatilag az egészet mikro nincs más pénz s otthon várja a család...

Mert oké, igyon el belőle 2 ezret, na de hogy annyi marad...


Hát nem irigyellek

Nem tudom mi a megoldás csak irtam valami összefoglalófélét

2016. máj. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Azt mondta hogy ahhoz a 400 forinthoz van közöm amit ráköltött de a nyereményhez ahhoz nincs és hogy innentől ha valami nem tetszik mehetek.

6 hós babával munka nélkül nem könnyű megélni. :/

2016. máj. 15. 13:22
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
O valoban ilyen konnyelmuen lepattint, akkor mielobb csomagolj, es menj, mert ha amugy is kulon kassza van, akkor igy se ugy se szamithatsz ra. Menj a szuleidhez, inkabb veluk kozoskodj, mint egy ilyen balfsszal!
2016. máj. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Erről meg a Nürnbergi Per jut az eszembe.

Mikor Joachim von Ribbentrop, A Harmadik Birodalom (Náci Németország) külügyminisztere 1945 őszén a vereség utáni felelősségrevonáskor közölte az amerikai bíráknak, hogy "mi csak azt csináltuk Európával, amit maguk az indiánokkal és a gyarmataikkal," az amerikaiak csak annyit válaszoltak, "az lehet de mi nem vesztettünk, végig nálunk maradt a fegyver, maguk viszont kapituláltak..."


Szóval ez is igaz rád. Hiába van igazad ha ő az erősebb ő fog diktálni.

És ha nincs benne felelőségérzet azt nem nagyon lehet belenevelni. Ez már több mint betegség, nem hiszem hogy "gyógyitható lenne"

Az előzőnek van igaza. Minnél előbb csomagolsz s keresel valami megoldást annál kevesebbet fogsz nyomorogni.

Ez az ember mellett csak a nyomor vár rád.

(Rátok)

2016. máj. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
87%

Ha dolgoztál, kapsz gyed-et, jár a családi, ha már dolgozik, követelhetsz tőle gyerektartást: ebből már el tudsz költözni.

Jelenleg is egyedül tartod el a babát, plusz ezt a gyökeret is.

Komolyan mondom, jobban jársz anyagilag, ha elhagyod!


Vagy megvárod, hogy kidobjon?


Ne cseszd el az életed, a babád életét főleg ne, minél előbb szabadulj ettől a hulladékról.

2016. máj. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
32%
Hahaha, sok hülye ember meg az idióta döntéseik, imádom ezt az oldalt!
2016. máj. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudtál nem terhes lenni????? Megerőszakolt, majd 12 hétre bezárt?
2016. máj. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
51%

Azt írod keményen dolgoztál, így kapod a gyedet,családi pótlék, gyertektartás, a gyerek mehet bölcsibe is már, aká egy 4 órás melóval már ki fogtok jönni ketten.


De vslami nekem azt súgja, hogy csak panaszkodni jöttél, semmit nem fogsz tenni, majd megvárod míg porig aláz, és otthagy titeket... csak vigyázz, mert ezt mindig a kicsi szíjva meg!


Minden jót!

2016. máj. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
67%

Utólag én is tudok okos lenni.

Most a mostani helyzet megoldásához kellene hozzászólni.

2016. máj. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Intézkedek, utána kell néznem a dolgoknak még de tényleg már nem vàrhatom a csodát!
2016. máj. 15. 15:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!