Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért nem szeret senki?

Mért nem szeret senki?

Figyelt kérdés

Kérlek olvasd végig,és segíts...utolso remény a pszihologus elött.probálok tömör lenni:gimis elsős vagyok régi sulimban mindig egy barátnőm volt aki mindig ö volt soha nem birtak a nagyobb haveri társaságban de azthittem ez azért van mert nem első óta jártam abba suliba és nem tudtak befogadni aztán uj suli midnen ugy gondoltam majd itt más lesz minden át váltáozom olyan örrökké mosolygos lánnyá akit mindenki szeret egy ideig ment azán változott minden megint csak egy emberrel alakitottam ki szorosabb kapcsolatot és a többivel csak ugy vagyok van aki szeret de mégtöbben vannak akik nem...

És az emberek kb 70%-ának nem vagyok szimpatikus még akkor sem ha megsem szólalok ami nem tudom mitől lehet aki nem ismer az kb. igy vélekedik rólam:beképzelt stréber befeléforduló szégyenlős hallagatag nagyképű lány vagyok pedig ez nem igaz ...KÖnyörgöm mért ilyenek az emberek hogy látásra mondanak véleményt csak megkellene ismerni nem lehetek ennyire szörnyű....nem tudom mértr de már az uj helyen is van akik utálnak vagy egyszerüen csak levegőnek néznek !!mért nem tudok társasági ember lenni mint bárki más (alapból szeretem a bulikat és benne vagyok sok hülyeségben több dologban mint akárki aki tök beszédes) és msot már elvesztettem azt a barátnőmet is aki eddig mellettem volt /csak azért mert nem vagyok egy nagy baráti társaság tagja,és ő ilyen ember szerettet volna lenni és beépült valakikhez engem otthagyva) Annyira utálom magam ezért mert ilyen a természetem és van bennem valami irtóan negativ kisugárzás amugy nem barátkozom könynen általában szótlan vagyok csak egy idő után nyilok meg a tipikus flegmatikus ember azthiszem....

Valaki segitsen meg kell változnom.. nem tudok tovább igy élni mit teggyek


2010. máj. 15. 21:00
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
75%
nekem is hasonló gondom van
2010. máj. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Talán az a baj, hogy nincs elég önbizalmad. Az a barátnő nem volt igazi barátnő, ha ott hagyott egy másik társaság kedvéért. Ha zárkózott vagy, akkor várható, hogy kevés lesz a barátod. Ettől még te nem vagy rossz ember és semmivel nem vagy kevesebb másoknál. Az önbizalom azon is múlik, hogy mennyire vagy tisztában önmagaddal, mennyire fogadod el vagy szereted önmagad. Ha nem szereted magad, akkor hiába várod, hogy mások szeressenek. Jóban vagy önmagaddal? Jó a kapcsolatod a szüleiddel a családoddal?
2010. máj. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
18%

Végig sem olvastam..


Az a bajod hogy egyke vagy, nincs testvéred és anyád mindíg kinyalta a popsidat..


Így te ehhez vagy hozzászokva, és ezt várnád el a többi embertől is, csak uyge ez nem így működik..


Emiatt leszel mások számára unszimpatikus!!


Ebből az a kiút, hogy mutatsz valamit kifelé amivel kivívod az elismerést, legyen az tudás, szépség, vagy sporteredmény léynegében tökmindegy mi..


Ha te büszkén tekintesz magadra és nem úgy mint vmi kis szerencsétlen nebánts virág, akkor mások is így fognak hozzádállni..


És bocsi a stílusért de ez csak úgy kifejező ha így írom le..

2010. máj. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

az egyik szülömmel ugymond "látszat" kapcsoltom van ami azt jelenti hogy olyan mintha minden jó lenne mert az is minta de nem állunk közel egymáshoz semmit nem mondok el neki...

Anyukámmal mindent meg beszélek olyan mint a legjobb barátnőm olyan nincs amit ne tudna de 10 éves korom óta csak kb. 3 havonta látom ez is hozzá játszik hogy iylen vagyok akármennyire nem látszik nagyon ngayon megvisel ez is

2010. máj. 15. 21:13
 5/42 anonim ***** válasza:

Érettségiig soha sehol nem volt és nem is lesz népszerű, aki tanul. Főiskolán nekem már változott, mert ott azért az maradt bent, akinek tényleg fontos, és annak már tétje van, és fontos azokhoz csapódni, akik kicsit jobban haladnak, egy érettségit meg már bárki meg tud csinálni.

Ne foglalkozz a hülyékkel, én tanárgyerek voltam általánosban, és bár az osztályközösség kiváló volt, de azért voltak problémáim ebből adódóan. Tudod, mit csináltam? Akkor kezdtem el olvasni. Egyre többet olvastam, aztán főiskolán kicsit visszaesett részben az időhiány miatt, részben azért, mert nem kellett pótolni a haveri kört, voltak barátok, akikkel el tudtam tölteni a szünetet. Most államvizsga előtt újból elkezdtem rendszeresen olvasni, lett időm, de általában olyankor olvasok, amikor utazok (BKV-val munkába, meg haza, vásárolni családdal...), most munkahelyemen jó a légkör, nem kell egyemberesnek lennem, itt az emberek dolgoznak, nem nézik ki azt, aki elvégzi a dolgát, egyikünk se láblógatni van bent (volt olyan munkahelyem is).

Találj valami elfoglaltságot, és abban műveld ki magad, legyen az akár olvasás, mint nálam, akár sport, színjátszó kör, énekkar... amire lehetőséged van. És ha abban jól érzed magad, nem fog érdekelni mások hülyesége.

2010. máj. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%

21:10-es hozzászóló vagyok.

Nem válaszoltál minden kérdésre. Büszke vagy magadra valamiért? Illetve "felnézel" magadra? Vagy eleve vesztesnek gondolod magad, akinek nem sikerül semmi (jelen esetben a baráti kapcsolatokra és az emberek megítélésére értem).

2010. máj. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Korábban nekem is voltak ilyen gondjaim. Sokat szomorkodtam, és panaszkodtam emiatt. De semmi nem változott. Sőt minél jobban elkeseredtem, minél kilátástalanabb helyzetbe kerültem, annál inkább ez volt a "külvilág" válasza. Aztán rájöttem, hogy magamban kell megtalálnom a megoldást. Más max. meghallgat, de nem oldhatja meg az én problémámat. Ezért úgy döntöttem, hogy mostantól változtatok Ezt mondtam magamnak: elegem volt! Ha nem csipáznak hát nem! Én attól még ugyanolyan értékes vagyok (vagy talán néhány embernél még értékesebb) mint más. Megérdemlem a szeretetet. és ha más nem, akkor majd szeretem én magam. Elkezdtem keresni az élet örömeit. Ruhákat vásároltam, kialakítottam a saját stílusom. Ha szórakozni támadt kedvem, úgy szerveztem a programom, hogy egyedül is jól érezzem magam (flippereztem, vagy beszálltam ismeretlen csapatba csocsózni, stb. Szereztem klassz zenéket, amik feldobnak, és élvezettel hallgattam őket az utcán, vagy otthon. Nem érdekelt hogy más nem szeret. És láss csodát: egyszerre csak elkezdett egyre több ember köszönni, vagy beszélni velem. Bulikban meghívtak italra, minden ok nélkül, stb. Valószínűleg látták rajtam az emberek, hogy jól érzem magam a bőrömben, és ennek vonzó kisugárzása volt mások szemében. Próbáld ki ezt, menni fog. Amíg van erőd lélegezni, addig ezt is meg tudod csinálni! Panaszkodás helyett cselekedj. Járd a magad útját!
2010. máj. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem békélj meg magaddal. Olyan vagy, amilyen vagy és kész. Vagy szeresennek magadért, vagy inkább ne is szeressenek, mert mások miatt megváltozni nem érdemes, ráadásul hosszútávon nem is működne a dolog, mert előbb-utóbb ugyis "előjön" a valódi személyiséged és akkor meg azért közösítenek ki, mert nem voltál őszinte vagy mert "kaméleon" vagy. Én bele estem abba a hibába, hogy ha nem sikerült beilleszkednem egy társaságba inkább kerestem egy másikat. Így volt összesen 7 iskolám (mind középiskola) és tulajdonképpen nem is hagytam magamnak elég időt arra, hogy elfogattassam magam egy közösséggel. Próbálj az én hibáimból tanulni és ne megváltozni akarj, vagy iskolát váltani, hanem elfogadni magad olyannak, amilyen vagy és erőltesd rá magad egy társaságra. Előbb-utóbb úgy is észre veszik ha jófej vagy és megtörik a jég. De ők nem fognak "rohangálni" utánad, hogy megismerhessenek, neked kell kezdeményezni és erőlködni, mert végtére is ez neked fontos.
2010. máj. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

Mintha saját néhány évvel ezelőtti gondolataimat/érzéseimet olvastam volna most.

Én általánosban egész jó barátságokat alakítottam ki, de azért volt 1-2 ember az osztályban, akikkel utáltuk egymást. De persze ők voltak a menők, nem nagyon tehettem semmit. Amikor elballagtam, végtelenül örültem, úgy voltam vele, ennél rosszabb már nem lehet, megváltozom majd középsuliban.

Hát tévedtem! Nagyot. Nem sikerült megváltoznom, sőt egyre mélyebbre csúsztam, egyetlen egy o.társammal alakítottam ki barátságot, de ő annyira "rámmászott", hogy észre se vettem h az első néhány hétben szinte hozzá se szóltam máshoz. És ezzel kezdetét vették a piszkálódások, utáltak engem, cikiztek stb. Akkor még nem is adtam annyira a külsőmre sem..Könnyen fel lehetett idegesíteni, és ez nagyon tetszett egyeseknek :S Ha visszaszóltam az volt a baj, ha csendben maradtam, akkor meg az :S Gyűlöltem azt a pár évet. Igaz, az utolsó 2 évben nem volt már annyira gáz, én is változtam: próbáltam minél jobb kapcsolatot kialakítani az osztálytársaimmal, még ha nem hívtak akkor is inkább odamentem hozzájuk, mert tudtam h az sokkal cikibb ha külön ülök. És amikor látták, hogy egyre szociálisabb életet élek, nem is piszkáltak annyit. Meg nem vettem fel a beszólásokat sem. De az első 2 évben (9.-10.-ben) elég sokat sírtam miattuk otthon elbújva :S

Aztán amikor 10-es voltam, kialakult az első párkapcsolatom, az is sokat változtatott a helyzeten.

Amikor pedig elballagtam és elmentem egy OKJ-s suliba, rögtön már szeptember 2-án születtek barátságaim, mert én mentem oda az o.társaimhoz és érdeklődtem, h honnan jöttek stb.,bemutatkoztunk. És így nem voltam olyan visszahúzódó. Sajnos azt a sulit abba kellett hagynom, de azóta is nagyon hiányzik az az év. Imádtam. És most sincsen gondom azzal, hogy kialakítsak új barátságokat.

Annyi az egész, hogy kérdezni tudni kell. Ha már odamész valakihez, akár idegenhez az utcán, és megkérdezed pl. mennyi az idő és kapható rá, akkor lehet jó barátságokat kialakítani. Én speciel egyik legjobb barátnőmet is így ismertem meg. No, igaz, ott ő kérdezte meg tőlem az időt :D Aztán egyre többször összefutottunk és ennyi.

Szóval próbálj meg minél jobban az o.társaid közelében lenni, még ha nem is beszélsz, nem te vagy a közelben, ne vonulj el magadba semmiképpen! Az a legnagyobb hiba! De ha gondolod, dobj nekem egy privát üzit, és megpróbálok tanácsokat adni neked, mert tudom, hogy milyen sz@r, amit te érzel most!


20/L

2010. máj. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
17%
Ne haragudj, de én ezen nem szenvedem magam végig. Előbb tanuld meg rendesen tagolni a mondatokat! Nincs vessző a billenytűzeten?
2010. máj. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!