Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan család, akik hasonló...

Van olyan család, akik hasonlóan élik az életüket?

Figyelt kérdés

Csak úgy kváncsiságból kérdezem...

Szóval mi 5en vagyunk tesók, apukám, anyukám mindig is nagy családot szerettek volna, ahol a gyerekek, házastársaik, unokák szeretnek együtt lenni.A húgom igaz kint él külföldön, de mi akik itthon maradtunk nagyon sok időt töltünk együtt.Én is férjhez mentem, most jön a babánk, és elég sok időt töltök anyumékkal, közel lakunk egymáshoz, szinte nincs olyan nap, hogy ne találkoznánk, mivel itthon vagyok, ő főállású anya.De a férjem is nagyon szereti a családom,a hétvégeket általában együtt töltjük nagyon jó hangulatban, nagy családi ebédekkel:)pesze az ő szüleihez is járunk, csak nem olyan sűrűn, ők messzebb is laknak.

Szóval tök jól megvagyunk így, csak nem nagyon ismerek más családot, akik ilyen sokat vannak együtt, és jól is érzik magukat.


2010. máj. 14. 16:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
100%

17:0/-os

Teljesen egyet értek. Régen így volt. Ma már nem lehet sok gyereket vállalni, mert nehéz a megélhetés.

Nagyon megható volt amit írtál. jó lett volna ha én is emlékszek a mamáimra és papáimra, csak hamar meghaltak (két papám még születésem előtt).

Anyámnak 1 nővére van, velük összejárunk. Apámnak 2 öccse van( velük haragban vagyunk). Még szüleim unokatestvéreivel tartjuk a kapcsolatot.

És igaz hogy csak temetéseken és lagzikban találkoznak a rokonok.

2010. máj. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
75%
Én ettől megzavarodnék. nálunk nagyon ritkán van olyan, hogy összegyűlik egybe az egész nagycsalád, de olyankor is 2 óra múlva már arra vágyunk, hogy meneküljünk. Anyukám más, hozzá gyakran jövök, de nem ráncigálom magammal a barátomat mindig. nem vagyunk egyformák, más a mentalitásunk.
2010. máj. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem az összetartó család fogalma nem egyenlő a "mindig egymás nyakán ülünk"-kel. Másrészt meg teljesen más az, mikor valakik 16-22 évesek és járnak egymással, mint amikor házasok és elvileg külön családnak számítanak már.
2010. máj. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
26%
De gáz, tutira bediliznék ha nem lenne magánéletem.
2010. máj. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
20%
Még azt is elképzeltem, hogy egy roma csajszi ül a laptop előtt és az öregebben népi ruhában vannak. A férfiak hegedülnek a nők gobleneznek és énekelnek.
2010. máj. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim válasza:
79%

Aszthiszem ha volna sok ilyen ősszetartó boldog nagy család,ahol fontos a szeretet,a másik , akkor nem itt tartana a világ!

Sajnos közönbösek az embeek egymás iránt,és ha családon belül is igy van akkor az nagy baj. Akkor jobban ragaszkodnak a haverokhoz ,a bulihoz, a droghoz!Azt gondolják ez a menő! Közben érzik a látszat mennyire csalóka, sokan igy maradnak a végén magányosak.

Szóval ne örölj a családodnak, élvezd az együttléteket!

Manapság nagyon jó dolog ha van jópár ember akire számithatsz, jóban-rosszban egyaránt!

2010. máj. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim válasza:
72%
17.22-es vagyok!Bocsi! Szóval örülj a családodnak!
2010. máj. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
0%
Édes élet olasz (roma) módra...
2010. máj. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:
100%

Dicséretre méltó, amit írsz. Ne foglalkozz a rosszindulatú, ezeket az értékeket sajnos nem ismerő emberekkel. Hidd el, a család a legfontosabb az életben. Szmorú, tényleg nem mindenkinek adatik meg, hogy szeretetteljes légkörben, szerető szülők, testvérek között éljen, de azért nagy általánosságban elmondható, hogy a bajban az ember csak a családjára számíthat!

Ja, és én sem vagyok sokkal idősebb tőled, 27 vagyok, de én is férjnél vagyok 4 éve, nem járunk diszkóba, mert nem vágyunk, baráti-, családi összejöveteleket, összeröffenéseket szervezünk, kirándulunk, időnként elmegyünk táncolni, és nem próbálunk ki mindent, amit lehetne! És nagyon boldogok vagyunk. (Ez annak szólt, aki lehurrogott, hogy miért vagy férjnél 25 évesen... Iszonyú volt olvasni.)

Szóval őrizzétek a családi szeretetet, járjatok össze sűrűn, hiszen valóban, ettől még megmarad a magánéletetek, és a csládi kötelék is erős marad!

Örülök, hogy ilyeneket is lehet olvasni, nem csak a sok válásról, megcsalásról, háborúskodásról olvas az ember. Ja, és nekem sajna nincs testvérem, unokatesóm is csak 3, de aki a családban van, mindenkivel nagyon szoros, érzelemdús a viszonyunk!


Üdv.


27N

2010. máj. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 A kérdező kommentje:

17:22es köszi, így gondolom én is:)Ja és a többi "családpárti" válaszolónak is nagyon örülök, jó látni, hogy vannak mások is, akiknek fontosak ezek az értékek.

az előtte lévőn meg nagyon jót röhögtem!!!:)ha látnál minket nagyon meglepődnél:)

édekes, hogy a hagyomásnyos értékeket, gondolkozást egyesek szerint elképzelhetetlen megélni a mai modern világban.

2010. máj. 14. 17:44
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!