Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Egy 'rokon-gyerek'...

Mit tegyek? Egy 'rokon-gyerek' (7éves) betörte a tabletem kijelzőjét.

Figyelt kérdés

Marha kellemetlen, de a gyerek rá van katranva a tabletemre (neki is van, ugyan az a játék van nekem is rajra, mint neki), meg a telefonomra (neki is van). Kérdezés nélkül mind a kettőt elveszi, ha látja, nyomkodja, játszik rajta, mászkál vele. Ha szólok, én vagyok a rossz...


Ma délután sikeresen beejtette a két, összetolt ágy közé, és becsúszott a falhoz (arra volt esze, hogy egyből kirohanjon a szobából). Betört a kijelző. Oké, hogy 'nem nagy érték' (30.000 Ft), de nekem fontos... Csomó egyetemi dokumentum van rajta...


Nem mondhatom, hogy vegyenek helyette egy másikat, viszont nem hinném, hogy az árát ki tudnám szorítani...



2016. jún. 13. 19:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/85 anonim ***** válasza:
91%

Én is azon a véleményen vagyok, hogy a szülőknek meg kell térítenie a kárt. A gyerek neveletlen, amiről a szülő tehet, ő a felelős a gyerek viselkedéséért.


Valaki írta, hogy még kisgyerek, ilyenek a gyerekek. Nagy tévedés. Attól, hogy te ilyeneket látsz magad körül, még nem ez a normális. Nem láttál még jól nevelt gyereket.

2016. jún. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/85 anonim ***** válasza:
83%

nem olvastam végig a válaszokat,de gondolom mindenki ezt írta: ne hagyd magad. fizettesd ki a szüleivel a javítási költséget. ha a kedves szülők nem akarják kifizetni,akkor nagyon egyszerű a dolog: többet be nem tehetik a lábukat a házadba. a gyerek a rongálás miatt, a szülők meg azért, mert nem képesek felelősséget vállalni a gyerek után.gondolom nincs nevelve a gyerek ,csak nő mint a gomba. egy 7 éves gyerek már tudja, hogy a telefon/tablet értékes holmi, óvatosan bánunk vele. főleg,hogyha másokéról van szó. persze, balesetek előfordulnak. de ha lett volna nevelve,akkor ő maga is sajnálta volna és ment volna a szülőkhöz,hogy mit tett. nem az, hogy leszarja,hogy összetörte. ez nem normális viselkedés. úgyhogy felőlem jöhetnének ezek után hozzánk,de csak a kapunál álldogálhatnának, én be nem engedném őket.

persze ez csak arra vonatkozik,hogyha a szülők nem akarják kifizetni a javítást. ha kifizetik,akkor nincs harag. de a gyerek többet egy ujjal nem érhetne a cuccaimhoz.

2016. jún. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/85 anonim ***** válasza:
41%

egy 7 éves gyereknek mi a francnak tab????????????????????

am fizettesd ki velük és ne add neki oda többet.

egy 7 éves gyereknek mi a francnak telefon????????? kit hiv ???

2016. jún. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/85 anonim ***** válasza:
66%

Ha kérdezés nélkül elveszi a gyerek, és én nem veszem ezt észre, és elejti, eltöri, ő a hibás, fizessenek a szülők. DE ha (kérdezés nélkül is akár) elveszi ÉS én hagyom, hogy játsszon rajta, akkor kvázi odaadtam neki, én bíztam rá a gépet, miközben tudom, hogy egy gyerek, én felelősségem a tablet.

Én konkrétan simán elvettem volna tőle, ahogy észreveszem, hogy a kezében van. ennyi.

De egy olyan esetben, ahol hagyom, hogy játsszon vele, eszembe sem jutna kifizettetni a szüleivel.


ELLENBEN ha az én gyerekem lenne, ilyen esetben felajánlanám, hogy megcsináltatom (nem pénzt adok, nem újat veszek, hanem megcsináltatom, ha ez lehetséges).

Ja és ha fegyelmezetlenségből, szófogadatlanságból történt a "baleset", ennek költségét biztos, hogy a zsebpénz bánná.

2016. jún. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/85 anonim ***** válasza:
20%
gratulálok, hogy ennyi ember képes a semmin vitatkozni. A kérdező meg egy hét évesen kattogni, hogy jaj, neki jobb a bizije, mint az enyém volt, stb.
2016. jún. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!