Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Egy 'rokon-gyerek'...

Mit tegyek? Egy 'rokon-gyerek' (7éves) betörte a tabletem kijelzőjét.

Figyelt kérdés

Marha kellemetlen, de a gyerek rá van katranva a tabletemre (neki is van, ugyan az a játék van nekem is rajra, mint neki), meg a telefonomra (neki is van). Kérdezés nélkül mind a kettőt elveszi, ha látja, nyomkodja, játszik rajta, mászkál vele. Ha szólok, én vagyok a rossz...


Ma délután sikeresen beejtette a két, összetolt ágy közé, és becsúszott a falhoz (arra volt esze, hogy egyből kirohanjon a szobából). Betört a kijelző. Oké, hogy 'nem nagy érték' (30.000 Ft), de nekem fontos... Csomó egyetemi dokumentum van rajta...


Nem mondhatom, hogy vegyenek helyette egy másikat, viszont nem hinném, hogy az árát ki tudnám szorítani...



2016. jún. 13. 19:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/85 anonim ***** válasza:
91%

Egy gyerek ha kárt okoz BÁRHOl az a szülők felelőssége!!Akár iskolában,boltban,rokonoknál okoz kárt az a szülők felelőssége!!!

Jelen esetben a gyerek szemtelenségén nem kell csodálkozni hiszen a szülők is szemtelenek ha nem ajánlották fel hogy megtéríti a kárt.

Ebből a tanulság,hogy az ilyen rokonokkal nem érdemes szoros kapcsolatot tartani.Főleg nem gyerekfelügyeletet vállalni.

Sajnállak.Ez tényleg kellemetlen szitu.

2016. jún. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/85 anonim ***** válasza:
88%

27 Ezzel nem értek egyet! Mi az, hogy CSAK a felét, mert ő is hibás???


A TE gyerekedért TE vagy a hibás, hogy így nevelted, nem az, aki pusztán udvariasságból engedi a neveletlen kölködnek, hogy elvegye a személyes tárgyait érted??


TE vagy a hibás, és amíg a gyereked nem fizeti ki, addig TE fogod helyette kifizetni az okozott kárt!

2016. jún. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/85 anonim ***** válasza:
4%

Ne már...a kérdező nem vigyáz a cuccaira tudja milyen a vendég gyerek mégis elől hagyja az értékeit. Ha most megtanulta hogy pakolni kell. Mivel nem a szulokre volt bízva a gyerek hanem rá, így a saját felelőssége. Így járt.

Semmilyen formában nem kötelezhető a szülő a javittatasra.


Pár hónapja volt egy kérdés. A gyerek a nagyszulonel eltort egy tabletet és a nagyszülő kérte az árát. A kérdező hajlott a fizetésre a csaladi béke okán de a házastársa, akinek az anyjáról volt szó nem akarta kifizetni mondván, a nagymama minek hagyja elől a törékeny cuccot.

Ott a válaszok 80%a azt írta ne fizessenek.

Mitől más a nagymama egy egyéb rokonnal szemben?

2016. jún. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/85 anonim ***** válasza:
84%
en azert mondanam a gyerek szuleinek , hogy x osszeggel legyenek szivesek beszallni a javitasi koltsegbe. oke, te engedted, hogy jatszon vele, de ha meg nem engedted volna, akkor most azert szidnanak, hogy micsoda egy onzo szemetlada vagy, hogy sajnlsz egy tabot a gyerektol.
2016. jún. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/85 anonim ***** válasza:
23%

"A gyerek halálosan meg volt szeppemnve, mikor a szülei jöttek érte... Mondtam, hogy ez van. Csak annyit mondott az anyja 'jaaj, biztos nem haragszik XY!' (xy = nevem)


Valóban nem, aha...... "


Ha meg "aha", akkor qrvára nem értem a kérdésed! Akkor mi a fenéért vekengesz itt másoknak???


Mi nem tudjuk a szülei helyett kifizetni, elhiheted :D


Úgyhogy kár itt picsogni, akkor ennyire gyáva, az akkor tűrje el! Mit erre mondani?


Ennyi idő alatt amit te itt befektettél, már rég megbeszélhetted volna a szülőkkel!


Ugye neked se lesz egyhamar gyereked? Mert gyereknek gyerek: minek?!

2016. jún. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/85 anonim ***** válasza:
17%

Normális, ha cinikusan ilyeneket mond a 7 éves unokatestvérem?


Most elsős. A napokban voltam náluk. Beszélgettem az anyukájával, majd kirohan hozzánk a gyerek, az anyja ölébe ül és cinikusan megszólal: nekem sokkal jobb lesz az év végim, mint XY-nak (nekem) ilyenkor volt. És sok ehhez hasonló... A szülők nevettek, vagy nem mondtak semmit, esetleg annyit, hogy 'jaj de büszke vagyok rád'


Nem mellesleg megkaptam már a család előtt a gyerektől, hogy 'zizi' vagyok, mert mertem neki szólni, ha káromkodik, vagy butaságot csinál...


Normális? És az, ha felhúzom magam rajta?

2016. jún. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/85 anonim ***** válasza:
84%
utolsó előtti a szülő hibája amiért nem nevelte meg a gyerekét. Egy normális 7 éves már megérti hogy vigyázni kell a dolgokra.
2016. jún. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/85 anonim ***** válasza:
64%

Javíttasd meg, kérj számlát a munkáról, és közöld a szülőkkel, hogy ha részletekben is, de ragaszkodsz hozzá, hogy a számlán szereplő összeget, ha részletekben is, de teljesen térítsék meg.

Vagy ha az úgy jobb nekik, és nagyjából hasonló kategóriáról van szó, cseréljétek el a 2 tabletet:)

2016. jún. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/85 anonim ***** válasza:
4%

Egy normális házigazda felkeszul egy gyerek erkezesere főleg ha ismeri. És elpakol. Nem a szulon akarja leverni a saját ostoba figyelmetlenséget.

Nem tudom hol éltek. Egy 7 éves gyerek nem egy majdnem felnőtt aki tudja mindig az etikettet. Igen sokszor tud viselkedni de nem non stop. Gyerek még. Kisgyerek.

2016. jún. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/85 anonim ***** válasza:
6%

33!


En vagyok érte teljes mértékben felelős, amikor velem van. Abban a pillanatban hogy egy másik felnőtt felügyel rá, az ő felelőssége. Ha én rabizom a gyerekemet valakire, azt abban a hiszemben teszem, hogy az illető képes egy gyerekre figyelni. Tehát ha baleset éri, nem az én felelősségem, ha véletlenül járt okoz szinten nem, egyedül szándékos karokozasnal felelős a szülő, hiszen az nevelés kérdése.

2016. jún. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!