Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Egy 'rokon-gyerek'...

Mit tegyek? Egy 'rokon-gyerek' (7éves) betörte a tabletem kijelzőjét.

Figyelt kérdés

Marha kellemetlen, de a gyerek rá van katranva a tabletemre (neki is van, ugyan az a játék van nekem is rajra, mint neki), meg a telefonomra (neki is van). Kérdezés nélkül mind a kettőt elveszi, ha látja, nyomkodja, játszik rajta, mászkál vele. Ha szólok, én vagyok a rossz...


Ma délután sikeresen beejtette a két, összetolt ágy közé, és becsúszott a falhoz (arra volt esze, hogy egyből kirohanjon a szobából). Betört a kijelző. Oké, hogy 'nem nagy érték' (30.000 Ft), de nekem fontos... Csomó egyetemi dokumentum van rajta...


Nem mondhatom, hogy vegyenek helyette egy másikat, viszont nem hinném, hogy az árát ki tudnám szorítani...



2016. jún. 13. 19:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/85 anonim ***** válasza:
93%
41 es... a leírt sztori azért itt eléggé kimeríti a szándékos károkozást....
2016. jún. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/85 anonim ***** válasza:
79%
hihetetlen, hogy itt vitatkoztok, a kérdező meg röhög a markába, hogy ez a kérdés végre bejött.
2016. jún. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/85 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem alap dolog kifizetnie a gyerek után az okozott kárt.

Mellesleg milyen repedés jutott el a szülőig? Kistesóm táblagépének előlap üvege is meg van repedve,semmi több,akor nem gondolom problémának a reakcióját.

Ha a be sem kapcsol,tropára ment és úgyis volt közölve úgy jött az említett úgy sem bánja xy válasz,akkor gond van.

Repedésért nem kérnék pénzt. Ha tönkrement,nem kapcsol be a képernyő,vagy készülék,akkor viszont igen.

2016. jún. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/85 anonim ***** válasza:
6%

42!

A sikeresen beejtette a két ágy közé az hol szándékos karokozas? A neki baxta a falnak tiszta erőből, na az szándékos karokozas, nem az elejtette. ..

2016. jún. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/85 anonim ***** válasza:
78%

Elveszed a gyerek tabletjét, összetöröd a kijelzőjét aztán amikor jön az anyja megejtesz egy...úgye nem haragszol.


Ennyi.

2016. jún. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/85 anonim ***** válasza:
85%

Jesszus!Mi féle emberek vannak.Még a végén a gyereket is megdicséritek.

Én ismerek egy gyereket kb 8 éves kora óta.Soha semmiért nem kellett felelőséget vállalnia.Ha kárt okozott,jött a válasz Minek adták neki oda?Ha a tanár esetleg szóvátett valamit.Persze,hogy hüly.e a tanár.És még sorolhatnánm.

Most 16 éves.Hát persze,hogy ő a világ közepe.Első osztályos szinte mindenből bukásra áll.A második iskola egy év alatt de ez se felel meg a kisasszonynak.

Persze buli buli hátán.Egyszer számon kérték a szülők,hogy miért szökik ki éjjel bulizni.Erre az volt a válasz,hogy letoltotta a face-ről a szülőket.Persze ennek sem volt következménye.

És mindennek következtében szentül hiszi,hogy semmi gond nincs az életével.Majd szeptembertől jöhet egy új szak.

Ja.És hogy van anyuka?El lehet képzelni Néha mentő viszi el az ideg kimerültségtől.

Hogy sajnálom-e?Nem is tudom.De inkább nem.

2016. jún. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/85 anonim ***** válasza:
8%

Huh, kiszabadult belőled az értelem, utolsó. Nevezd nyomoroncnak magadat, meg a nulla agyadat, az én gyerekemet ne merd a szádra venni te őskori eszköz és mezőgazdasági segedmunkas keverék.

Tudod én csak épeszű, normális gondolkodású felnőttre bízom a gyerekem, aki vigyáz a saját dolgaira, pláne az értékes vagy törékeny darabokra.

2016. jún. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/85 anonim ***** válasza:
89%

Ptk. 347. § (1) Akinek belátási képessége hiányzik vagy fogyatékos, felelősségre nem vonható. Helyette gondozója felel, kivéve, ha bizonyítja, hogy a felügyelet ellátása érdekében úgy járt el, ahogy az az adott helyzetben általában elvárható.

(2) Ha a károkozónak nincs gondozója, vagy a gondozó felelősségét nem lehet megállapítani, kivételesen a károkozót is kötelezni lehet a kár részben vagy egészben való megtérítésére, feltéve, hogy az eset körülményei és a felek anyagi viszonyai ezt nyilvánvalóan indokolttá teszik.

(3) A károkozó belátási képességének hiányára vagy fogyatékosságára nem hivatkozhat, ha ezt az állapotát maga idézte elő.

(4) Ha a kárt belátási képességgel rendelkező olyan kiskorú okozta, akinek felügyeletre köteles gondozója is van, és bizonyítják, hogy az kötelességeit felróhatóan megszegte, a gondozó a károkozóval egyetemlegesen felelős.

2016. jún. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/85 anonim ***** válasza:
43%
huu utolsó, ilyen kulturáltsági szinttel gyereket nevelni, csak gratulálni tudok. Aztán csodálkozol ha a gyerekedből is ömlik majd a trágárság. Vagyis nem, nem fogsz csodálkozni hisz ezek szerint ez nálatok mindennapos. Annak a hibája, aki képtelen volt a tárgyak értékére és tiszteletére nevelni a saját gyerekét.
2016. jún. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/85 anonim ***** válasza:
11%
Tahoka,ott a törvény. Menjen a bíróságra. Nem vonják felelősségre a gyereket, se a szüleit. Első mondat :Ptk. 347. § (1) Akinek belátási képessége hiányzik vagy fogyatékos, felelősségre nem vonható. Helyette gondozója felel, kivéve, ha bizonyítja, hogy a felügyelet ellátása érdekében úgy járt el, ahogy az az adott helyzetben általában elvárható." A gyerek szülei a kérdező bízták a gyereket
2016. jún. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!