Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Egy 'rokon-gyerek'...

Mit tegyek? Egy 'rokon-gyerek' (7éves) betörte a tabletem kijelzőjét.

Figyelt kérdés

Marha kellemetlen, de a gyerek rá van katranva a tabletemre (neki is van, ugyan az a játék van nekem is rajra, mint neki), meg a telefonomra (neki is van). Kérdezés nélkül mind a kettőt elveszi, ha látja, nyomkodja, játszik rajta, mászkál vele. Ha szólok, én vagyok a rossz...


Ma délután sikeresen beejtette a két, összetolt ágy közé, és becsúszott a falhoz (arra volt esze, hogy egyből kirohanjon a szobából). Betört a kijelző. Oké, hogy 'nem nagy érték' (30.000 Ft), de nekem fontos... Csomó egyetemi dokumentum van rajta...


Nem mondhatom, hogy vegyenek helyette egy másikat, viszont nem hinném, hogy az árát ki tudnám szorítani...



2016. jún. 13. 19:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/85 A kérdező kommentje:
#20-as, csak az a 'baj', hogy nekem ennyi idősen eszembe nem jutott, hogy még családon belül is csak úgy levegyem az asztalról mondjuk anya húgának a telefonját, mert játszani akarok rajta..,
2016. jún. 13. 20:22
 22/85 anonim ***** válasza:
94%
Meg azt sem ertem, hogy valaminek van bor a pofajan, csak ennyivel elintezni, hogy "jaj biztos nem haragudott meg az xy"!! Nem egyertelmu, h ilyenkor illik es ki is kell fizetni az okozott kart??
2016. jún. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/85 anonim válasza:
89%

Szerintem fizettesd ki velük!

Vagy legalábbis beszéld meg, tisztázd a szülőkkel, hogy ezzel a kisfiú neked komoly kárt okozott. (Mert lehet, nincsenek ezzel tisztában a "Jaaaj biztos nem haragszik XY" kijelentésből ítélve.) Ezután már érezniük kell, hogy illene megtéríteniük...

2016. jún. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/85 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, a helyzeted emlékeztet erre az esetre: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Csak azt tudom javasolni, hogy ne hagyd magad, a hülye kölyök és a szülei is tanulják meg, hogy felelősek a tetteikért.

2016. jún. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/85 anonim ***** válasza:
75%

Pedig nyugodtan mondhatod, hogy vegyenek másikat!


EGy 7 éves gyereknek minek tablet, és telefon????


Amelyik szülőnek erre van esze, meg arra, hogy neveletlen sültparaszt gyereke legyen aki kérdés nélkül elveszi, majd tönkreteszi és sunnyog, annak arra is legyen esze, hogy megveszik neked a tönkretett tabletedet!


Egyébként én ettől a "rokon" gyerektől és annak családjától írtóznék, mert nulla értékrendjük van, selejtek! Vetesd meg valük, és kész!


Régen amikor MÉG labdázott egy gyerek (ma már ilyen nincs, mert nyomkodják a bzi telefonjukat, egyéb tecnikai eszközüket simogatják!), akkor tudod, ha betört valaki lasztival egy ablakot, akkor ki kellett hívni az ablakost, és a szülő kifizette! Ennyi!


NE LEGYÉL NYUSZI!! Ezen a helyen, VAN pénz, nem is kevés, mert olyan dolgokat vesznek a szinte pelenkás gyereknek, amire semmi, de semmi szüksége!


És, ha neked 30 ezer nem pénz, és ennyire tartod magad, meg a pénz értékével sem vagy tisztában, akkor pedig neked tényleg nem kell kifizetni semmit, mert úgy látszik ennyire jólétben élnek manapság emberek, hogy azt írják "nem nagy érték".


NEKED lehet, hogy nem nagy, ha nem dolgoztál meg érte, és a szüleid dolgoztak meg helyetted, akik becsületesen dolgoztak meg érte, de lehet nálatok ez nem áll fenn!


Végeredményben ahol ennyire nem becsülnek semmit, ott mindig sok a pénz és azok a szülők is becstelenül, mások kárára és kizsákmányolására hozták össze!


"Mit tegyek?"


Buszki egyetemista létedre lehetne már annyi eszed, hogy ilyen aprócska ügyeket saját magad intézed, és nem kérdés!

2016. jún. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/85 anonim ***** válasza:
9%
Az lehet, hogy neked nem jutott eszedbe keres nélkül elvei valamit, de erről a gyerekről tudtad, hogy megteszi. Ergo te voltál felelőtlen. Ettől függetlenül ha az én gyerekem okozta volna a kárt, megteritenem, de max a felét, mert te is hibás vagy.
2016. jún. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/85 anonim ***** válasza:
94%
Mindenképp beszélj a szüleivel, mert az már a pofátlanság teteje, hogy egy fontos és értékes holmidat összetöri a gyerek, és a szülőkben még csak fel sem merül az, hogy legalább beszállnak a javíttatás költségeibe. És a gyerekkel is el kéne beszélgetni négyszemközt. Ja, hogy csak 7 éves? Ki a fenét érdekel? Tanuljon felelősséget vállalni a tetteiért, mert most a tablet törik össze miatta, aztán majd a telefon, laptop, tévé, stb...
2016. jún. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/85 anonim ***** válasza:
94%

Előző vagyok:


Meg úgy egyáltalán: MINEK veszi el bárki is - akár gyerek - egy másik ember telefonját, tabletjét??


Ezek nagyon személyes dolgok, és nincs rá mentség, hogy áá gyerek, nyugodtan játsszon csak vele!


Nem!


Azért lett ilyen ez a kölök, mert nincsenek gátak és szabályok szabva, már most nagyon neveletlen! De erről a szülei tehetnek!


Senkinek semmi joga csak úgy elvenni más személyes tárgyait, még akkor sem sértődhet meg rajta, ha megkérdezi mondjuk, és arra válasz az, hogy: nem.


Vegye el az anyja és apja tabletjét, telefonját, ha engedik neki! De máséhoz ne nyúlkáljon és ne használja!!


Kérdező ezért téged is hibásnak tartalak aki ennyire gyáva megalkuvó nyúl... hogy nem képes ellent mondani.

2016. jún. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/85 anonim ***** válasza:
94%

nekem tök elevenek a ygerekeim, kicsit szelesek voltak kisebbnek. És eszembe nem jutott volna bármit avval elintézni, hogy biztos nem haragszanak. Sőt, mindig magyaráztam, hogy ezt azt miért nem lehet úgy. És ilyenkor az a minimum hogy elnézést és megtérítjük a kárt.


a 7 éves gyerek az már nem icipici. És igenis a szülő feladata megtanítani, hogy vendégségben van amit nem csinálunk, pl nem vesszük el más dolgait.


Nálunk pont ma volt egy pontleszarom hétéves. részint közöltem vele, hogyha nem viselkedik többet nem jön (ne nagy dologra gondoljon semmi, csak tényleg telefon, munkagép tiltott. De pl xbox, gyerekek tabletje mehet) De csak bepróbálkozott. Akkor megkérdeztem tőle, van e kétszázezer forintja neki vagy a szüleinek ha most tönkreteszi a cuccot amivel melózom. Érdekes ezt egyből felfogta, na elnézést azt nem kért, csak elvonult legózni. A nagyobb gyerekem meg közölte vele, hát te most voltál itt utoljára, mert nálunk az a minimum, hogy bocsánatot kérünk.

És igen, ha tönkreteszi, én bizony elkértem volna az anyukától apukától. Nem tette tönkre, így csak egyszerűen többet nem hívjuk meg. Azért az érdekes, hogy a pénzt érti, a tulajdont, hogy másé meg nem... hát van ilyen "nevelés" is....


szerintem kérd el a javíttatást. nem másfél éves, hogy véletlen. egy hét éves ált már sulis. bőven túlvan alapnevelésen.

2016. jún. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/85 anonim ***** válasza:
5%
26: a kérdező ma egész nap egy hétéves miatt nyíg. Uncsi. Ott nem nagyon kapott válaszokat, hát írt mást xy.
2016. jún. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!