Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Egy 'rokon-gyerek'...

Mit tegyek? Egy 'rokon-gyerek' (7éves) betörte a tabletem kijelzőjét.

Figyelt kérdés

Marha kellemetlen, de a gyerek rá van katranva a tabletemre (neki is van, ugyan az a játék van nekem is rajra, mint neki), meg a telefonomra (neki is van). Kérdezés nélkül mind a kettőt elveszi, ha látja, nyomkodja, játszik rajta, mászkál vele. Ha szólok, én vagyok a rossz...


Ma délután sikeresen beejtette a két, összetolt ágy közé, és becsúszott a falhoz (arra volt esze, hogy egyből kirohanjon a szobából). Betört a kijelző. Oké, hogy 'nem nagy érték' (30.000 Ft), de nekem fontos... Csomó egyetemi dokumentum van rajta...


Nem mondhatom, hogy vegyenek helyette egy másikat, viszont nem hinném, hogy az árát ki tudnám szorítani...



2016. jún. 13. 19:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/85 anonim ***** válasza:
96%

pedig az lenne a minimum, hogy kifizetik


nem lehet annyival elintézni, hogy "jajj, biztos nem haragszik"..


erre amugy mit reagáltál?

2016. jún. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/85 anonim ***** válasza:
3%
Jó de mégis mit keresett akkor falnál? Vagy nálatok a két ágy között fal van? Amúgy ha a pasid is tartja magát a kamuhoz talán le tudod őket húzni, bár gerincesebb dolog lenne elmenni dolgozni és megkeresni az árát ha már te törted össze.
2016. jún. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/85 anonim ***** válasza:
94%

Bőven betörhet így a képernyője, mivel ha két ágy közé csúszik be, akkor az élére esik az egész, gyakorlatilag így lehet minden telefont/tabletet kinyírni, mert a legkisebb helyen kell elnyelnie az esés energiáját. Mondanám, hogy általános iskolás fizika, de inkább józan paraszti ész.


Felhívod/találkozol a szülőkkel és megkérdezed, hogy hogy szeretnék megtéríteni az okozott kárt. Ennyi.

Ezentúl meg olyan helyre rakod a cuccaidat, ahol nem éri el a gyerek. 7 éves, gondolom nem ér fel túl magasra... vagy szimplán leb..szod kicsit, hogy többet rá se merjen nézni.

2016. jún. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/85 anonim ***** válasza:
22%
De simán mondatja azt, utolsó, hogy drága xy, a te tableted, minek adtad neki oda, a te felelősséged, hogy osszetort
2016. jún. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/85 anonim ***** válasza:
2016. jún. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/85 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hajlandó magyarázkodni, de L alakban van összetolva a 2 ágy... Ahogy össze van tolva a 2 ágy,közé esett és valahogy a falhoz csúszhatott. A fal előtt van az ágy...
2016. jún. 13. 19:52
 17/85 anonim ***** válasza:
63%
simán kifizettetném velük. Mond meg, hogy vagy leperkálják a 30 ezret, vagy a törés miatt nem tudsz tanulni, átkerülsz fizetősre, és az több százezerbe fog nekik kerülni. A gyerek szülei se normálisak, ha ennyivel lerendezik.Vagy, ha van a gyereknek is, akkor mond hogy cseréljék ki arra.
2016. jún. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/85 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk is volt így össze tolva két ágy utolsó, ezen nem kellene fennakadni. Tulajdonképpen egy sarokulot csináltunk a két ágyból, napközben párnákkal,este meg ott aludtak a gyerekek
2016. jún. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/85 anonim ***** válasza:
4%

Semmit nem kell a szülőknek kifizetni ugyanis a gyerek rád volt bízva. Mivel a gyerek a te felügyeleted alatt állt így a te felelosseged hogy mi kárt okoz. Ha egy boltban tört volna össze egy Herendi készletet miközben ott nezelodtok akkor sem a szülőknek van kártérítési kötelezettsége hanem neked.

Az hogy a szülők fizetnek-e érte, az ő anyagi helyzetük és jofejseguk kérdése.


Ha számodra képtelenség elpakolni az ertekeidet mikor ott a gyerek inkább ne is vigyázz a gyerekre.


Én nem fizetnék. 8 éves a legnagyobb gyerekem de ha osszetort bármit pl anyunal sosem merült fel, hogy nekem kellene újat vennem helyette. Igaz el se fogadná, de ha kérne valaminek az árát utána biztos nem engedném oda a gyereket mert azt jelentené hogy nem tud rá vigyázni. Plusz a saját figyelmetlenseget rajtam akarna elverni.

2016. jún. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/85 Költőnő? ***** válasza:
99%
Azt kellene mondani, hogy nem haragszol, de a javíttatást nem engedheted meg magadnak úh legyenek kedvesek megbeszélni, hogyan tervezik megoldani.
2016. jún. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!