Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Egy 'rokon-gyerek'...

Mit tegyek? Egy 'rokon-gyerek' (7éves) betörte a tabletem kijelzőjét.

Figyelt kérdés

Marha kellemetlen, de a gyerek rá van katranva a tabletemre (neki is van, ugyan az a játék van nekem is rajra, mint neki), meg a telefonomra (neki is van). Kérdezés nélkül mind a kettőt elveszi, ha látja, nyomkodja, játszik rajta, mászkál vele. Ha szólok, én vagyok a rossz...


Ma délután sikeresen beejtette a két, összetolt ágy közé, és becsúszott a falhoz (arra volt esze, hogy egyből kirohanjon a szobából). Betört a kijelző. Oké, hogy 'nem nagy érték' (30.000 Ft), de nekem fontos... Csomó egyetemi dokumentum van rajta...


Nem mondhatom, hogy vegyenek helyette egy másikat, viszont nem hinném, hogy az árát ki tudnám szorítani...



2016. jún. 13. 19:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/85 anonim ***** válasza:
0%

A sok értelmes osztja az észt akiknek se gyerekük...gyereket max a szomszéd utcaban lattak. Fogalmuk sincs milyen egy 7 éves gyerek. Jolneveltsegrol beszélnek pedig egy 7 éves pont abban a korban van amikor feszegeti a határait.

Hozzateszem jól teszik.

2016. jún. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/85 anonim ***** válasza:
91%
Na jó gyerekek, nem olvastam végig az utolsó pár oldalt, de ti itt most ebből komolyan jogi problémát csináltok? A véleményem szerint itt a jog le van tojva, ezt családon belül kell megoldani. Alap dolog szerintem, hogy a gyerekem által okozott kárt megtérítem és nem a Ptk.-ra mutogatok. Ha a gyerekem összetör valamit akaratán kívül, akkor is rohadtul a minimum hogy felajánlom az okozott kár megtérítését. Hát a pofám égne le attól, ha ilyet mondanék, hogy "ááá, xy biztos nem haragszik, hogy sz..rrá törted a tabletjét".
2016. jún. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/85 anonim ***** válasza:
11%
Majd legközelebb jobban elrakod a dolgaidat..
2016. jún. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/85 anonim ***** válasza:
85%
utolsó, a 73%-os, és a hozzá hasonló mintaanyák szerint az a normális ha tönkreteszi az okos kis gyerekük a dolgokat, de ők mossák kezeiket. Na, akkor kapnék röhögőgörcsöt, ha egy gyerek tönkretenné valamijüket, ami nagyon fontos a munkájukhoz, bizonyára akkor se a gyereket vagy a gyerek szüleit okolják majd.
2016. jún. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/85 anonim ***** válasza:
23%
De utolsó, a lényeg az lenne, hogy mindketten felelosek. A kérdező, mert tudta, hogy milyen a gyerek, hogy mindig ugrik a tabletre és a telefonra, de mégse tette el, még a gyerek is, aki véletlenül osszetorte. Mivel az első nélkül a második nem történik meg, a feles felelősségvállalás a maximum. Ha Pl nyitva hagyod a lakasajtodat és kipakolnak minden mozdíthatót, szerinted ki lesz a hibás? Te.
2016. jún. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/85 anonim ***** válasza:
8%
Nem az a normális, 58. Az a normális, hogy ügyelek a dolgaimra, pláne arra, ami értékes és pláne akkor, amikor tudom hogy a kérdéses gyereket az érdekli. Az én gyerekem nem fogja tönkretenni a tabletemet, mert nem hagyom elől. Ha olyan hülye vagyok, hogy elől hagyom, akkor nem a gyereket hibáztatom, ha osszetori, hanem magamat, hogy ott hagytam
2016. jún. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/85 anonim ***** válasza:
84%

"De utolsó, a lényeg az lenne, hogy mindketten felelosek. A kérdező, mert tudta, hogy milyen a gyerek, hogy mindig ugrik a tabletre és a telefonra, de mégse tette el, még a gyerek is, aki véletlenül osszetorte."


Egy 7 éves nem fogyatékos, hanem általános iskolás elsős, tudhatná hogy nem baszkodunk mindent le a földre. Igen, a kérdező is hülye, amiért hagyja őt ilyenekkel játszani, de azt ne mondd, hogy a gyerek semmiről nem tehet.

2016. jún. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/85 anonim ***** válasza:
16%

Mostmar tudom hogy amikor a barátnőm kislánya akire vigyáztam telibe okadta a bordzsekim és vehettem tisztitoba, ki kellett volna fizettetnem a barátnőmmel a tobbezres tisztitast.

Ma is tanultam valamit.

Igaz hogy tök csórók de nem baj nekem ez jár.


Ha más gyereke nekem kárt okoz miközben én vigyáztam rá kussolok. Igenis tette tönkre az akkor 6-7eves dagi gyerek a kislányom elektromos kis.motorját mert nem bírta el a srácot, de magamat okoltam mert hagytam hogy ráüljön és menjen vele. Nem voltam elorelato. Meg se említettem a kissrac anyjának amikor jött érte mert nem ő tehet róla.

2016. jún. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/85 anonim ***** válasza:
85%

A megoldás itt az lenne, ha egy az egyben kifizettetnéd szüleivel a károkat. Nem csak félig, meg a kijelzőjét, hanem az egészet. Tönkrement. Ki tudja milyen károkat okozott még belül, nincs apelláta, fizetni kell.


Kár okozás, mindegy hogy történt = szülő fizet, mert ő a felelős a gyereke tetteiért.

Egy darabig... Mert utána amikor felnő ez a szocializálódni nem képes kis gyökérpalánta (megjegyzés: a husáng szülei miatt!), akkor már nem ez lesz a tét, hanem mondjuk betörés, rablás, fosztogatás, ölés.


Tudja kedves Mindenki, ez mindig így kezdődik... Kicsi gyereknél nem figyelnek fel rá - pedig világosan feketén-fehéren ott vannak a jelek, tettek -, de a husáng szülei letojják az egészet. Majd ez a gyökérpalánta egyre messzebb és messzebb merészkedik, míg a végén egy agresszív, antiszoci, deviáns egyénné válik, aki a társadalomra és a többi emberre IS veszélyes.


Halálosan egyszerű a képlet. Kárt okozott a gyerek=szülei fizetnek. Teljesen mindegy mi okból, hogy történt, megtörtént, és ez a lényeg.


Szavakkal és bocsikával még nem jött helyre a kütyü kijelzője. Főleg, hogy a talpasparaszt szülő még elintézi egy "biztos nem haragszik xy" mondattal.


ITT, ezen a ponton nem lett volna szabad hagynod magad kérdező! Meg kellett volna mondani, hogy fizessék ki és kész. Nem kell itt magyarázkodni, puszta tények vannak, te is azt várod, hogy pusztán fizessék ki. Ennyi.


A szüleinek pedig megszeppenve, és SŰRŰ elnézések közepette - saját maguktól! - kellett volna, hogy eszébe jusson a marhájának, hogy felelőssége van, és azt kellett volna mondani magától, hogy kifizeti természetesen... Ez olyan világos, mint a Nap!


Aztán megkérdezni tőled, hogy hogyan történt az eset, majd pedig otthon a saját gyerekével leülni és megbeszélni az egészet, majd jól helyrerakni pici agyát, hogy ilyet nem tehet, és elmagyarázni, hogy miért nem teheti, és a jövőben meg ne próbálja kérdés és engedély nélkül használni más cuccát!


De amíg ilyen tuskó szülei vannak, sok jóra ne számíts.. Példa erre a gyerek.


Itt neked kell a saját akaratod érvényesítened, és nem lapítanod a fűben és magadban kárognod és utálkoznod..


Te ugyanúgy nem vagy semmi ezen a téren.


Egyébként ezek után még a babysitterkedési díjat sem lenne hülyeség felszámolni :), ilyen gyerek mellett, (persze ez csak vicc, de mégsem annyira), úgyhogy örüljenek, hogy csak az okozott valós kárt kell megtéríteniük.


Azt viszont mielőbb be kell hajtanod rajtuk. A jövőben pedig tartózkodj attól, hogy bármiféle kapcsolatba kerülj velük és vigyáznod kelljen erre a "gyerekre". Én nem vállalnám!


Se a szülők miatt, se a gyerekük miatt! Messze elkerülném őket, szóba se állnék velük ezek után akik így állnak hozzá más emberekhez: okozott kár---> "biztos nem haragszik XY".

2016. jún. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/85 anonim ***** válasza:
32%
Mivel a szülő jelezte a reakcioval h nem óhajt fizetni így mehet jogi útra. Az pedig veszett ügy a kerdezonek.
2016. jún. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!