Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Egy 'rokon-gyerek'...

Mit tegyek? Egy 'rokon-gyerek' (7éves) betörte a tabletem kijelzőjét.

Figyelt kérdés

Marha kellemetlen, de a gyerek rá van katranva a tabletemre (neki is van, ugyan az a játék van nekem is rajra, mint neki), meg a telefonomra (neki is van). Kérdezés nélkül mind a kettőt elveszi, ha látja, nyomkodja, játszik rajta, mászkál vele. Ha szólok, én vagyok a rossz...


Ma délután sikeresen beejtette a két, összetolt ágy közé, és becsúszott a falhoz (arra volt esze, hogy egyből kirohanjon a szobából). Betört a kijelző. Oké, hogy 'nem nagy érték' (30.000 Ft), de nekem fontos... Csomó egyetemi dokumentum van rajta...


Nem mondhatom, hogy vegyenek helyette egy másikat, viszont nem hinném, hogy az árát ki tudnám szorítani...



2016. jún. 13. 19:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/85 anonim ***** válasza:
52%

Nem UTÓLAG.


ELŐRE. Utána vegye meg. Ez a helyes sorrend. Pénzt ide, utána megveszi.


Cseszheti, ha nem akarják kifizetni és még neki kell még egyszer megvennie az ugyanolyat...


Már megint Nyúl Béláskodunk?


Az viszont igaz, hogy tesze-tosza, ennyi idő alatt már rég cselekedhetett volna.

2016. jún. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/85 anonim ***** válasza:
82%
Én csak azon döbbentem meg hogy a szülő mit reagált...erre szerintem az lenne a normális reagálás hogy a szülő elnézést kér és felajánlja a térítést. Nem neked kéne törvényekre meg mindenféle abszurd dologra hivatkozva követelni a rokonodtól a pénzt...Ráadásul azt mondani hogy "biztos nem haragszik" hát végem. Amúgy nem a te hibád, bár én amit el lehet rakni azt elrakok mindig és ha a 8 éves unokatestvérem játszik a gépemen mindenképp a közelében vagyok és csak úgy nem veheti el. Mondjuk nem neked kéne megnevelni más gyerekét:)
2016. jún. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/85 anonim ***** válasza:
92%

Hét éves gyereknél már nem gondolná az ember,hogy minden törékeny és értékes dolgot 2 méter magasra kell helyezni. Kb 3 éves korukban már tudták a gyerekeim,hogy mi az,amihez nm lehet nyúlni,és hogy el kell kérni ha máséval akarok játszani.

Persze balesetek felnőtekkel is megesnek,mi is elejtjük,kicsúszik a kezünkből,ésatöbbi ..

De az,hogy kérdezés nélkül vette el és sunnyogott,én nem hagytam volna szó nélkül ! Az anyuka hozzáállása pedig tragikus,te ott vétetted a hibát,hogy nem álltál ki magadért amikor azt mondta,biztos nem haragszol! Máskor nyugodjan mondjad,hogy ami azt illeti,de haragszok. Józsika nagyon nagyon illetlen módon a személyes cuccomat az engedélyem nélkül használta és tönkretette. Mivel fontos számomra a tablet és nem vet fel a pénz,kérem térítse meg az árát .. de ! A rekaciójukból ítélve könnyen lehet,hogy semmire nem mentél volna a monológoddal . Unfair szülő ,sunnyogó gyerekével .


Egyébként máskor mondd meg a gyereknek is nyugodtan,hogyha nem fogad szót mehet haza . Te sem turkálsz az ő cuccai között,ha szeretne valamit kérje el,aztán vagy megengeded vagy nem ,de nehogy már egy kisiskolás gyerek irányítson,és sakkban tartson téged .

Mondjuk valószínüleg a szülőkről ragadt rá a tirpákság, 7-8 éves gyerekek már tök okosak és értelmesek szoktak lenni ,dackorszak épp nincs ,kedvesek,aranyosak .

2016. jún. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/85 anonim ***** válasza:
35%
# 72, félig teljesen igazad van! De ha szüksége van rá és a szülő nem fizeti ki akkor addig mit tesz? Így is-úgy is meg kell venni. A kérdés az, hogy kifizetik-e vagy sem. Ha KELL! Minél hamarabb vegyék meg, utána veszekedhetnek. Számlát eltenni és majd megadják az árát (ha megkapják). Szerintem a kérdező is hibás, egy hétévesnek nem adnám oda a laptopomat vagy tabomat.
2016. jún. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/85 anonim ***** válasza:
45%

Itt már érkezett ilyen, meg olyan válasz is. Sőt, még amolyanabb is :) Én már csak arra vagyok kíváncsi, hogy pontosan ezek után mit is fog tenni a kérdező - ha tesz egyáltalán -, tehát mi a reakciója?


Várjuk a választ :DDD

2016. jún. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/85 anonim ***** válasza:
61%

Nem olvastam vegig a valaszokat, de vagy kamu a kerdes, vagy a kerdezo sik hulye. Latom, h mindenki le lett pontozva,aki szova meri tenni, h itt hiaba vekeng, ha a szuloknek annyot birt mondani h "ahha". Néma gyereknek anyja sem erti a szavat, de komolyan, azt mind meg fogjak veled csinalni az eletben, amit te magad hagysz. Amig aha az egyetlen reakciod, kepen rohognek majd sokan(sajnos). Szoval vagy osszekapod magad, vagy itt sem nyavalyogsz, mert pont mi nem fogjuk neked kifizetni, szoval kopogtass az illetekeseknel...

Masik amit nem ertek, h te magad mondod, h allandoan elveszi a cuccaidat, ehhez kepest fel sem merult benned h akkor talan el kene oket rakni, h ne talalja meg. Es most telejsen fuggetlenul attol, h ettol meg nincs joga osszetorni, es en is a szuloknek fizettetnem ki, h lehetsz ennyire felelotlen, h tudod h baj lesz de nem teszel ellene, aztan ide jossz sirni. Ezzel a viselekdessel semmit sem ersz el

2016. jún. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/85 anonim ***** válasza:
85%
Akik azt mondjak, h a kerdezo hibaja, es ne kerjen penzt, mert a ptk szerint az jogtalan, azoktol kerdem, h anno , mikor a suliban vki kiverte az ablakot, akkor se kellett a gyerek utan a szuloknek fizetni, ugye?....
2016. jún. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/85 anonim ***** válasza:
0%
A szülők kofizettek a betört ablak cserét mert különben a gyereket az igazgató kicsinalta volna.
2016. jún. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/85 anonim ***** válasza:
Van rajta garancia?
2016. jún. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/85 anonim ***** válasza:
Vetess velük egy új üveget és cseréld ki.
2016. jún. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!