Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Egy 'rokon-gyerek'...

Mit tegyek? Egy 'rokon-gyerek' (7éves) betörte a tabletem kijelzőjét.

Figyelt kérdés

Marha kellemetlen, de a gyerek rá van katranva a tabletemre (neki is van, ugyan az a játék van nekem is rajra, mint neki), meg a telefonomra (neki is van). Kérdezés nélkül mind a kettőt elveszi, ha látja, nyomkodja, játszik rajta, mászkál vele. Ha szólok, én vagyok a rossz...


Ma délután sikeresen beejtette a két, összetolt ágy közé, és becsúszott a falhoz (arra volt esze, hogy egyből kirohanjon a szobából). Betört a kijelző. Oké, hogy 'nem nagy érték' (30.000 Ft), de nekem fontos... Csomó egyetemi dokumentum van rajta...


Nem mondhatom, hogy vegyenek helyette egy másikat, viszont nem hinném, hogy az árát ki tudnám szorítani...



2016. jún. 13. 19:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/85 anonim ***** válasza:
18%

61!


A 7 éves gyereket a törvény pont úgy úgy kezeli, mint a nem beszamithato felnőttet. Jogilag nem vonható felelősségre. Nem az ő hibája. Pláne, hogy elejtette, nem ledobta. De ha nincs elől a tablet, nincs mit leejteni. Forgathatod ahogy akarod, nem lehet a szülőket felelősségre vonni.

2016. jún. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/85 anonim ***** válasza:
77%
Jó, de akkor a gyereket meg a szüleit se köteles többé beengedni a lakásba. Menj át hozzájuk, és törj össze valamit "véletlenül" ami az anyukának fontos
2016. jún. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/85 anonim ***** válasza:
7%

56#!

Mai nap legértelmesebb válasza!Ment a zöld mancs!

2016. jún. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/85 anonim ***** válasza:
50%
Mivel az szándékos karokozas lenne komoly büntetésre szamithatna.
2016. jún. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/85 anonim ***** válasza:
88%

Na álljunk csak meg!Ha átjön hozzám a 7 éves rokon gyerek és elhajít egy játékot amivel véletlen kib.ssza a 120-as tv kijelzőjét,akkor én vagyok a hibás amiért nem tettem el a tv-t???.Na ne már.


Akkor egy két kommentelőnek!

Ha egyszer egy parkolóból tolatok ki és a te autód az enyém mellett parkol.És VÉLETLEN meghúzom a kocsidat.Akkor ha annyit mondok ,hogy véletlen volt és minek álltál oda?Akkor ugye rendben vagyunk?!

2016. jún. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/85 anonim ***** válasza:
87%

"Ne már...a kérdező nem vigyáz a cuccaira"


34: Én erre csak annyit tudok mondani neked: ne már, te nem nevelted jól a gyereked. Nem a kérdezőnek kell "vigyázni" a cuccaira - elvégre nem 3 éves örökmozgóról van szó aki öntudatlanul véletlenül lever dolgokat -, hanem arról van szó, hogy bunkó módon kéretlenül elveszi más holmiját.. Most mondjad, hogy: ne már..


CSakis te tehetsz róla, hogy ilyenné neveled, nem a másik embernek kell dugdosnia mások elől a saját kis dolgait!

2016. jún. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/85 anonim ***** válasza:
30%
64 es vagyok.(most még)Az 56-os aki most már 53-as "Na jó gyerekek"kezdetűnek a zöld mancs
2016. jún. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/85 anonim ***** válasza:
84%

41#


Ez nem igaz, te a saját nevelésű gyerekedért vagy felelős. Ez a gyerek neveletlen. Pont. Innentől kezdve a károkozás a te felelősséged, te nevelted ilyenné. Nem másnak kell pakolni, álljon már meg a menet. Saját otthonában senki ne pakolgasson, a 7 évesnek legyen már annyi esze, hogy elkéri, ha valamit akar.


Te a saját otthonodban meg pakolgass bátran, ha nem tudtad megnevelni a 7 évest se...


Alapvető dolog - szerintem -, hogy elkérem, ha valamit szeretnék, és az a másé. 7 éves korára már lehetne benne ennyi tisztelet mások iránt. Ha te ezt nem így gondolod, akkor veled van a probléma, sajnálom.


(Igaz, manapság már az is teljesen természetes és elfogadott sajnos, hogy nem köszön előre a gyerek, meg egyáltalán sehogy sem, mert csendben van a szülei mellett amikor egy felnőttel találkoznak és egyértelműen köszönnie kellene a gyereknek, de nem teszi. Nálad gondolom ez is teljesen természetes és még te mentegeted a gyereked, ha más pedig szóvá tenné ezt...)

2016. jún. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/85 anonim ***** válasza:
88%
44# én kérnék pénzt, mert nem olyan volt, mint annak előtte. Ennyi. A tabletemet, ha már elvették és kénytelen voltam odaadni, akkor kérem is vissza teljesen ugyanolyan állapotba. Ez ilyen egyszerű. Nem olyan, mint előtte? Tessék szépen perkálni. Ebben az esetben egyértelmű a rongálás. Nincs itt semmilyen vita.
2016. jún. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/85 anonim ***** válasza:
15%
Addig amíg ide írtál kérhettél volna időpontot képernyőcserére vagy vettél volna újat. És majd kifizetik utólag. Azt írod fontos neked, a dokumentumokat le lehet menteni ha csak a képernyő tört be. Vegyél holnap egy újat vagy csináltasd meg és majd utána rendezitek.
2016. jún. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!