Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nyaggat minden rokon...

Miért nyaggat minden rokon hogy szüljek gyereket?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem bírják felfogni, hogy a karrieremre akarok koncentrálni, élni, szórakozni utazgatni akarok és nem a gyerekre költeni minden pénzem....

2015. nov. 23. 00:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Sok ember ilyen. Miért foglalkozol velük? Jó, biztos idegesítő, de muszáj figyelmen kívül hagynod őket, mert nem fognak leállni, hacsak nem tudsz valami extrém sokkoló választ kitalálni...

Ha nem fogják fel, az nem a te bajod.

2015. nov. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs saját életük! Mondd meg nekik ha annyira gyereket akarnak szüljenek maguknak!
2015. nov. 23. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
11%
hány éves vagy?
2015. nov. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg nekik kerek perec, hogy NEM akarsz gyereket. Egy idő után megunják a nyaggatást.
2015. nov. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
11%

ha egyáltalán nem akarsz babát akkor mond meg...akkor nem fognak nyaggatni.

ha meg akarsz, akkor vedd fontolóra, hogy azért mondják, mert tudják, hogy egy 25 év felettinek - akinek egyébként meg volnának a feltételei és szellemileg is megérett a feladatra - minden perc elvesztegetés a közös időből, amit a gyermekeddel tölthetsz (ezért is kérdeztem hány éves vagy).

a lényeg hogy zárd rövidre, mert így azt hiszik csak halogatsz meg lógatod a lábad. tedd egyértelművé ha nem akarsz gyereket...hogy semmi közük hozzá? rokonok. Végül is van közük hiszen a családtaguk vagy, szeretnek, szeretnék tudni mi van veled, bővül e család stb

2015. nov. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
100%
Ilyenek az emberek, ne foglalkozz velük, ha megszülted az elsöt a köv kérdés az lesz mikor jön a kistesó :D
2015. nov. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha megkérdezik,ne válaszolj semmit,tegyél úgy,mintha nem hallottad volna!

Vagy ha megkérdezik,mondd,hogy részedről lezártnak tekinted ezt a kérdést,hisz már válaszoltál,lapozzunk!

2015. nov. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
21%

ha nem válaszol egy ilyen kérdésre az csak kombinálást szül: biztos meddő, biztos beteg, biztos homoszexuális, biztos lusta az anyasághoz, biztos csóró stb..

Nem. rövidre kell zárni: szépen kinyitod a szád, és felvállalod a véleményed, mi szerint Te nem szeretnél gyereket. Nincs ezzel semmi gond, de fogadd el hogy érdeklődnek, a rokonaid, szeretnek, te vagy a családjuk többek között. És amig a nők nagyrészének az életcélja a gyermekvállalás, addig természetes, hogy kombinálnak és nem értik hogy Te miért nem. Vállald fel szépen, amilyen bátran itt felvállalod. egyébként nehogy azt hidd, hogy családanyaként egyetértek a véleményeddel, viszont azt vallom, hogy a dolgokról igen is beszélni kell, és tiszteletben tartani más döntését, a családtagok pedig azért vannak hogy beszélgessenek egymással, azért család a család, bár gondolom nincs túl jó család képed, valószínű azért sem akarsz sajátot.

2015. nov. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát,én megcsináltam,hogy nem válaszoltam egy olyan embernek,akinek előtte már vagy 100x elmondtam...elég vicces fejet vágott,mikor szó nélkül elballagtam a szemem forgatva,de többet nem kérdezett! :-)

Tőlem aztán kombináljon magában,engem meg hagyjon békén!

2015. nov. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%

én megértelek.. persze ha az idős nagyszüleid érdeklődnek hogy lesz e dedunokajuk, akkor ne legyél bunkó, hiszen nem kukacoskodàsbòl kérdezik. mondd akkor, hogy szeretnél gyereket, de még nem most.

de ha random nagynénik nem hagynak békén ezzel, akkor nyugodtan mondd meg, hogy ez a te, és a párod döntése, legyenek szívesek tiszteletben tartani.. mondhatnam azt is, hogy más faszàval könnyű verni a csalánt...

én amúgy komolyan nem értem miért kell ràerőltetni az anyaságot másra.. persze 1-2x megkerdezni ok, de minden családi találkozón ezzel zaklatni tapintatlansàg...

ennél már csak az rosszabb, amikor valakinek nincs kapcsolata, és akkor jönnek azzal hogy miért nem hàzasodsz már, kifutsz az időből.. ez teljesen olyan dolog amibe nem kéne beleszòlni másnak. nem olyan könnyű megtalalni azt az illetőt akivel szeretnéd összekötni az életed.... ezzel csak azt érik el, hogy az emberek külső nyomásra igent mondanak majd a későbbi parjuknak, aztán 1- 2 év múlva elvalnak.. saját belső döntésnek kellene ennek lenni, nem mások nyomàsàra..

szóval én ehhez tartom magam, nem szólok bele senki életébe.. pl ha te lennél a rokonom, örülnék hogy utazgatsz és ennyi..

2015. nov. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!