Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nyaggat minden rokon...

Miért nyaggat minden rokon hogy szüljek gyereket?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem bírják felfogni, hogy a karrieremre akarok koncentrálni, élni, szórakozni utazgatni akarok és nem a gyerekre költeni minden pénzem....

2015. nov. 23. 00:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez van nálunk is. Nagyon idegesítő. De szerencsére a saját Szüleim nem nyaggatnak. Anyám még egyszer nem kérdezte meg, viszont olyan alig ismerősök akiknek aztán tényleg semmi közük azok folyton. Meg pl. ha azt válaszolnám hogy február 10-én akkor azzal nyaggatnának hogy na terhes vagy már? Ha meg nem akkor jönnének a jó tanácsok. Nem véletlenül csak a 12. hét után szokás bejelenti a babát. Addig bármi történhet és akkor meg jönnének sajnálkozni. Meg szintén kérdezgetni hogy terhes vagyok-e megint. Egyszerűen vannak dolgok amik magánügyek.
2015. nov. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Enigma-108 ***** válasza:
6%

Kedves Kérdező !


Jelen gondolkodásod mellett semmiképpen ne vállalj gyermeket ! Igazad is van !

Amint kinőtted ezt a gondolkodásmódot, utána lehet esedékes családalapításon gondolkozni. Ehhez érettség is kell.

2015. nov. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy leszbikus vagy, és semmiképp sem fog összejönni a gyerek :D
2015. nov. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
71%

Igaz, mi szeretnénk majd gyermeket a férjemmel, azonban még nem mostanában, tehát 2-3 év múlva csak.

Idén nyáron házasodtunk, az esküvő után 2 héttel már boldog-boldogtalan azt kérdezgette, hogy mikor jön a gyerek.

Nem tudom, hogy a házasság miért egyenlő sok embernek azzal, hogy akkor rögtön bele kell vágni a gyerektémába.

Érdekes, mert nálunk is a szülők nem kérdezték meg sosem, hogy mikorra tervezzük, de a fodrászomtól elkezdve az utolsó ismerősig akivel életemben 3 mondatot váltottam ezen lovagol.

Ha meg megmondom, hogy még odébb lesz, akkor meg csodálkoznak, hogy jaj hát miért nem most, meg miért várunk annyit. 2-3 év szerintem nem évtizedek...

Mondd meg a kérdezősködőknek, hogy 1, nem rájuk tartozik

2, teljesen jól megvagy gyerek nélkül

3, a karriered építed és szórakozol.

Aki ebből nem ért az nagyon retardált lehet...

2015. nov. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, mit mondanak? Ez a te döntésed. Én is így vagyok ezzel, csak engem szerencsére senki sem nyaggat.
2015. nov. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
én ugyanúgy utáltam mikor ezzel nyaggattak, ilyenkor csak annyit mondok, majd annak is eljön az ideje és én ezzel általában le is zárom. Annyiban viszont igazat adok most már az unszolásnak, hogy jó hogy kiélveztük a házaséletünket, de mostanra már lenne egy majdnem 2 éves gyerekünk ,tehát a kezdeti nehézségeken már rééég túl lennénk és nem csak most kezdenénk el tervezgetni.
2015. nov. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
épp ezért írtam kedves utolsó, hogy a kérdező határozza meg magában hogy SOHA nem szeretne e gyermeket vagy csak most nem...előbbi esetben ezt mondja el a rokonoknak és pont le van zárva a szitu. utóbbi esetben viszont érdemes volna azon elgondolkodni, hogy - amennyiben szeretne gyereket - szeretne e ott lenni a gyermeke szalagavatóján, az esküvőjén, látni ahogy felnő, vagy majd 40 évesen rádöbben a kedves kérdező, hogy a jóképű fiatal srácok már a huszonéveseket csípik fel, a pia már nem csúszik úgy mint rég, a pénzt meg nincs kivel elkölteni és de jó volna egy gyerek mégis...csak akkor már..
2015. nov. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
86%

17-es, tehát "uncsizásból" vállaljon gyereket?


Azt mondod, vállalja fel. Nem fogod fel, hogy sokan ezen nevetnek. Nem vesznek komolyan, akármennyire is felvállalod. És nincs annál rosszabb, amikor valaki megkérdőjelezi az őszinte érzéseidet, gondolataidat, és feltételezi, hogy jobban tudja, mi kell neked, mit érzel.

2015. nov. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
25%

kedves utolsó: nem, én nem mondom hogy unatkozásból vállaljon gyereket, nem is igazán értem, hogy hol olvastad ezt ki a soraimból :) épp azt írtam, hogy ha nem akar gyereket akkor nem akar, de nehogy 40 évesen jöjjön rá hogy se kutyája se macskája...tehát ha szeretne családot vállaljon most, de nem unalomból, hanem mert a karrier, a pénz semmit sem ér ha nincs kivel megosztani :) nem muszáj osztani a véleményem, én sem osztom a kérdezőjét.


A felvállalást meg úgy értettem, hogy ahelyett hogy itt puffog a kérdező, inkább mondja a rokonok szemébe hogy nem szeretne gyereket, ahelyett hogy terel, ködösít, aminek a végeredménye hogy a rokon kombinál, hogy miért nem vállal vajon, mert a kérdező nem közli vele hogy egyszerűen csak nem akar..ennyi, ez ilyen egyszerű, ha ezt így kerek perec elmondja a rokonoknak, ahelyett hogy itt puffog, akkor nem fogják nyaggatni.

2015. nov. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem fogják nyaggatni. Milyen szép is lenne a világ, ha elfogadnánk mások döntéseit. Szerinted a befásult, szűklátókörű rokonok azt fogják mondani, "Ja, nem akarsz gyereket? Oké."


Nem. Ők is fenyegetni fogják, hogy egyedül marad, és mindig basztatni fogják emiatt.

2015. nov. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!