Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretem az unokámat,...

Nem szeretem az unokámat, pedig még két éves sincs. Mi lehet az oka? Tovább lenn.

Figyelt kérdés
Nincs vele semmi különös,teljesen átlagos. Na jó,lány,én nem szerettem volna lányt,meg csúnya is szegény, meg állandóan hisztizik. Nem járok hozzájuk,de ők sajnos eljönnek néha,pedig már mondtam,hogy felejtsenek el. Nem is beszélek róla soha senkinek,csak kevesen tudják,hogy van. (Ők se tőlem) Sajnos nem tudok elköltözni, nincs hozzá anyagi fedezetem,ha az ország másik részén laknék,talán megoldódna a probléma. Probálom szeretni,de még 5 percig sem tudom elviselni,ha hozzányúl valamihez,elveszem tőle, alog várom,hogy menjenek innen. Lehetőleg nem vagyok itthon,ha jönnek,de néha sajnos kénytelen vagyok. Most taln sikerült végleg elzavarnom őket,megmondtam az anyjának,csak akkor jöhetnek ide,ha én nem vagyok itthon. Azt mondta,ilyen ember nincs több,aki nem szereti az unokáját. Biztos nincs. De miért pont én vagyok az az egyetlen,aki nem szeretem? Van erre valami gyógymód?
2010. ápr. 4. 20:38
1 2 3 4 5
 21/49 anonim válasza:
41%

Az előttem szolóval kell egyet értenem, miszerint az érzéseinkről nem tehetünk. Sőt arról sem hogy ezeket az érzéseket milyen helyzetek váltják ki. De amiről már tehetünk, az az, hogy hogyan viszonyulunk a kialakult szituációhoz.

Előszőr is tudatosítani kellene a tényeket. A legfontosabb érved az az hogy lány. Hogy nem szeretted volna, hogy lány legyen többféle oka lehet. Lehet az az oka, hogy van egy saját vagy más tapasztalatod arról milyen nehéz és rossz lányként felnőni. És ez kialakíthat egy komoly elenszenvet a gyermek iránt. Ez egy példa, nem sorolnám fel a többit, mert mindegyiknek ugyan az a lényege: Félsz valamitől? de hogy mitől azt egyedül Te tudod megválaszolni. Ebben segíthet ha elgondolkozol azon, mi lenne ha fiunak született volna az unokád? mi lenne más?

A gyógymod amit ajánlani tudok az nagyon egyeszerü: gondolj igazán bele, hogy az a gyermek, a te unokád, nem tehet arról hogy megszületett és arról sem tehet, hogy a te unokád lett. Az ő szemében te egy jó ember vagy. Nem kell szeresdd, csak elfogadd, hogy papiron hozzád tartozik és benne él egy kis részed.

2010. ápr. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
76%

Nem olvastátok? A lányát sem úgy szerette, mint egy normális anya. "Szerettem valamennyire". Egyszerűen köze nincs a gyerekneveléshez meg az empátiához.

Nézd, az érzéseidről nem tehetsz, senkit sem muszáj szeretned, de utálnod sem kell. Ha nagyobb lesz nem fog hisztizni, nem lesz okod utálni, egyszerűen csak elviselni. A nem szeretet nem egyenlő az utálattal. Szóval csak inkább akkor találkozz vele ha nagyobb lesz, és bár szeretni lehet, hogy akkor sem fogod, de utálni sincs okod, így lesz egy átlagos ismerősi kapcsolatotok, ez is jobb, mint a semmi. Ha nagyon szeretnéd szeretni, akkor pedig pszichológus, mást nem tudok javasolni. Sajnállak, mert biztosan nem te tehetsz róla :(

2010. ápr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
0%
Kezet foghatnál az én anyósommal, pont ilyen tipus mint te. Csak ő 2 gyereket szült de már biztosan ezerszer megbánta. Amikor még együtt voltam a fiával folyton játszotta a gondoskodó anyukát csak hogy bosszantson, mióta elváltunk havonta egyszer taliznak. Az unokáját ő sem szereti, évente kétszer látja, búcsúzáskor nyom a kicsi homlokára egy puszit és ennyi. Ha ez megnyugtat nem te vagy az egyetlen érzéketlen nagymama.
2010. ápr. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
88%
Szomorú, de legalább Te bevallod. Még mindig jobb, mint rosszul bánni velük. Az érzéseid mögött szörnyű gyerekkor, vagy rossz élmények húzódnak. Keress fel egy pszichológus. Önmagadért. Sok sikert.
2010. ápr. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem olyan egyszerű, hogy nem kell, hogy szeresd, csak fogadd el, hiszen az elfogadás szerintem maga a szeretet. Azt szereted igazán, akit el tudsz fogadni olyannak, amilyen. Nem szeretnél más neműt, szebbet, jobbat... stb.


Szerintem menekülsz valami elől, de neked kell rájönni, mi elől. Talán magadat utálod valamiért, ez blokkolja benned a szeretetet. Talán azért nem bírod elviselni őket, mert ők szeretnek téged (nyilván azért mennek), te viszont nem szereted magad, ezért nem hiszed el, hogy megérdemled a szeretetüket. Vagy talán az a saját érzelmeidtől félsz, mert a szeretet nagyon ijesztő is tud lenni.

2010. ápr. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
65%

Miért kéne azért orvoshoz menni mert nem szereti a rokonát? Azért mert rokon és/vagy gyerek kötelező szeretni? Hát ez nagyon nem így van. Tudjátok tökéletes válaszolók, az érzelmeket nem lehet irányítani, és az nem úgy van hogy kicsi gyerek, ártatlan akkor imádom! Nem! Már a gyerekek között is van olyan hogy egyik szimpi, másik nem és erről nem tehetünk! Az meg hogy egy gyerek nem lehet ronda... Hát, szerintem aki nem dugja a fejét homokba az nem gondolkozik így... Ez nem sértés egyszerűen csak genetika...

Látjátok ide vezet az hogy utálkoztok meg itélkeztek! Lehet hogyha elfogadóbb lett volna a társadalom, és nem lincselnék meg az olyan embereket akik nem szeretnének annyira gyereket akkor most nem kellene itt háborogni... De amikor fröcsögve szídjátok a gyerekteleneket akkor sosem jut eszetekbe a sok elvárásból megszült, szenvedő gyerek. Gondolom abban az időben amikor a kérdező szült, még szinte kötelező dolog volt hogy legyen gyereked... És akkor most csodálkoztok? Nincs semmi baj a kérdezővel, egyszerűen csak nem minden ember egyforma. Ő tisztességesen felnevelte a gyerekét, nem gyűlöli, veri, szídja az unokáját, egyszerűen csak nincs odáig érte... Azért érezzük már a különbséget...

2010. ápr. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:
23 55-ös,köszönöm. Mielőtt rákérdeznétek,nem pontoztam le enkit, nem azért tettem fel a kérdést. mert pontozgatni akarok. Csak azért sem, mert teljesen természetesnek tartom,hogy elítéltek, higgyétek el, nálam jobban nem. Igen, járok pszichiáterhez, pszichológushoz is, a teljes kórképemet még névtelenül sem írhatom ide. Igaz, a kicsit nem szeretem,de NEM UTÁLOM!! Magamat viszont annál jobban!! A föld legaljasabb embere vagyok. Egy rossz parazita munkanélküli. Mióta munkanélküli lettem, azóta alkalmi munkákból élek, amit megeszek,megkeresem magamnak. A közös kasszához hozzájárulok, anyagilag juttatok a családomnak, de az életem egy fabatkát sem ér. Ez a gyerek csak hivatkozási alap arra, hogy neked még élned kell, fel kell nevelned, meg ott a családod,stb. De én nem akarok élni. Egy nagy nulla vagyok. Még ahhoz is gyáva, hogy, hogy öngyilkos legyek. Bár egyszer megpróbáltam,de sajnos, utolsó pillanatban megmentettek. (Ezt sem tudja senki a legszűkebb családomon kívül) Azt sem tudják,hogy nem szeretem az unokámat. De már egyre nehezebb ezzel az állandó titoktartással élni. Valamikor nem voltam én olyan gonosz,amilyennek az itt hozzászólók beállítanak, halálükig ápoltam gyógyíthatatlan beteg szüleimet, férjem nagynénjét, bárki bármire kért,mentem azonnal segíteni. De motanra más lett a helyzet, a barátok eljagytak, a tágabb család lenéz,mert munkanélküli lettem, nem akarom, hogy az én nyomorult életem bárkiben is folytatódjon. Próbáltam én szeretni, de nem megy. No, most már jogosabbak az ítéletek. Hisz én is tudom,hogy igazatok van, de gondoltam,hátha tud valaki valami használható ötletet adni. A pszichológus is jó ötlet, de nekem érdemben nem tudott segíteni, a végén már azt mondtam,igen,kedvelem az unokámat, és meg volt a sikerélménye. Meg az én problémám is megmaradt. Szégyellem magam. Megvetem magam. Egy nyomorult senkinek tartom magam. Mégsem tudom szeretni az unokámat. De örülök,hogy megírtátok a véleményeteket,és köszönöm. Sajnos,meg azt sem írhatom, nincs igazatok. Mert igazatok van. Még így látatlanban is jól látjátok a valóságot, egy gonosz , szívtelen ember vagyok (:
2010. ápr. 5. 06:33
 28/49 anonim ***** válasza:
68%
Beteg tetszik lenni, a neve: depresszió! Ezt kezeltetni kell!
2010. ápr. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
71%

Nem vagy gonosz, nem vagy szívtelen! Depressziós vagy szerintem is! Szar dolog a munkanélküliség, "senkit" csinál az emberből.Utálod magadat, úgy érzed senkinek nincs rád szüksége. Ez így biztosan nem igaz. A lányod próbál segíteni, sajnos nem sok sikerrel. Ő valóban úgy gondolja, hogy egy kisgyerek kedvessége,látványa segít neked túllendülni a bajokon. Téved, mert ez is csak erősíti benned a feleslegesség érzését.

Rajtad sem a család, sem az orvos nem tud segíteni,csak egyetlen ember, TE MAGAD.

2010. ápr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked azért van depressziód, mert beképzeled magadnak hogy neked kötelező imádni a gyereked, unokád, mert a társadalom ezt várja és egyébként egy mocskos senki lennél! Azt kéne tudatosítani hogy a társadalomnak nincs igaza. Semmi rosszat nem tettél.
2010. ápr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!