Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek most mit tegyek?

Szerintetek most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Férjemmel hat éve vagyunk együtt, ebből kettő éve házasok. Egy éve próbálkozunk, hogy legyen babánk, és most végre sikerült is. Mindenünk adott hozzá, saját ház, jó munka, félretett pénz. Mindketten akartuk a kisbabát. Viszont, amikor elmondta a férjemnek, hogy végre összehoztuk a gyermekünket, nem is örült neki, sőt másnap a munkából nem haza jött, hanem anyukájához ment. Velem alig akar szóba állni,hiába mentem el a szüleihez, anyukájával üzente: neki ezt még át kell gondolnia. Mit csináljak, kétségbe vagyok esve... hívjam? Várjak?

Az övé a baba, mielőtt valakinek eszébe jutna a megcsalás.


2015. okt. 9. 13:10
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
57%

27: ha apukát nem fogadja be anyós, akkor kénytelen hazamenni és megbeszélni a dolgot.

Te nyugodtan trécselgetnél otthon a fiaddal meg postást játszogatnál közöttük, miközben tudod h a menyed aki az unokádat hordja a szíve alatt, otthon sír miatta?

Mindig nyomatják, hogy anyós ne szóljon bele a fiatalok életébe, hát itt se tegye. Egyértelműen a fia mellett állt ki,ha vigasztalgatja meg rejtegeti!!! (ugye miért is nem hívja át a menyét, az ő háza azt enged be akit akar, fia nem szólhat bele). Az csak kamu szöveg h észhez akarja téríteni, ha tényleg azt akarná akkor nem otthon bujtatná.

2015. okt. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
75%

Ja meg az is kérdés, hogy após hol van? Ha él még, miért nem ő próbál a fiára hatni, mint apa?

Megkérdezni hogy mit szólnál ha most én is megtagadnálak?

Édesapám ilyen helyzetben biztos nem engedné öcsémnek átlépni a küszöböt hanem elbeszélgetné vele és hazavinné a gyerekéhez.

A mi családunkban volt már válás, haláleset, súlyos betegség, munkanélküliség meg minden cifra dolog, de gyerekét senki se hagyta még el.

Ráadásul tervezett gyerek volt, szóval egy szava sem lehet. Biztos vagyok benne h vmit elhallgatott idáig.

2015. okt. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
36%

Ezzel senki nem fog egyetérteni, de azért leírom, hátha te adsz neki egy esélyt. Először is, a legfontosabb:bármi lesz, a babát ne vetesd el! Nem az abortuszelleneség beszél belőlem, és tudom milyen nehéz felnevelni/felnőni apa nélkül, tudom, hogy gyerekkel nehéz új párt találni, de ha megtennéd, később nagyon megbánnád.


Másodszor: igen, ez egy váratlan, furcsa, éretlen és gyáva reakció volt. DE! Ez nem jelenti azt, hogy ha 2 év múlva a gyerek bekakil, akkor is az anyjához fog rohanni. Gondolom ez az egy év már kezdte megviselni, félt, hogy valami baj van, lehet, hogy már nem is számított rá, és nem tudja másképp feldolgozni. Fél, (ahogy gondolom te is, és bárki más is tenné), de ez nem jelenti azt, hogy nem örül.


Menj el hozzá, beszélj vele, ha úgy kényelmesebb, kérd meg az anyósodat, hogy menjen el addig valahova. A lényeg, hogy türelmes legyél, és megértő. Persze ha így sincs változás, akkor vagy elhagyod/ legalábbis elkezded megtenni a lépéseket, vagy tényleg elmész egy pár napra pihenni. Neki megírod sms-ben, hogy "Elmentem Hajdúszoboszlóra! Csókollak!", és az alatt a pár nap alatt nem foglalkozol vele. Se telefon, se sms, se az anyját nem hívogatod. Ha erre kerül a sor, nagyon nehéz lesz, de ha ezzel kirángathatod őt ebből a lyukból, egy próbát megér. Viszont először mindenféleképpen türelmesen és kedvesen közelíts. Sok sikert!

2015. okt. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 A kérdező kommentje:

Após sajnos már nem él :(

Anyósom tartja bennem a lelket, hogy nem lesz semmi gond, haza fog jönni a férjem. Vele se nagyon áll szóba azt mondta, nem magyarázta meg, miért nem hozzám jött vissza. Csak elmegy dolgozni, este vissza az anyjához, de vele se beszél erről...

2015. okt. 9. 14:39
 35/64 anonim ***** válasza:
48%

Hát akkor anyós érvelhetne neki, hha én most nem lennék neked nem lenne hova menni, a te gyereked kihez fog akkor rohanni ha baja lesz?

Illetve akkor tudja milyen hha már nincs édesapja, miért is csinálja ezt a gyerekével?

2015. okt. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
62%

Ez esetben viszont akkor "drasztikusnak" kell lenni. Legalábbis szerintem. Vagy azt teszed, amit már javasoltam, hogy holnap estig van lehetősége, hogy hazajöjjön, és megmagyarázza, hogy mi ez az egész részéről, vagy odamenni anyóshoz, és nem tágítani, amíg nem ad magyarázatot. Persze ehhez kell anyósod támogatása is.

Meg lehet ijedni, meg lehet hülyülni, de azért mindennek van határa. Meddig kéne várnod, de komolyan, hogy őurasága méltóztasson eldönteni végre, hogy hajlandó-e felnőtt férfiként viselkedni, és megbeszélni a dolgokat?

Nem is az itt a legnagyobb probléma, hogy esetleg beijedt, hanem hogy nem kommunikál veled, bujdosik előled. Hol vagyunk, az oviban, könyörgöm?

2015. okt. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
38%
31: Te valahogy nagyon rosszul látod ezta helyzetet. Az anyós szerinted pátyolgatná a fiát, lázítaná, hgy hagyja el a feleségét, és ezzel azt kockáztatná, hogy elveszíti az unokáját? Na ugye, hogy nem. Az anyós ugyanúgy a kapcsolat helyrehozásában érdekelt. Csakhogy ennek nem feltétéenül az a módja, hogy ha valaki bepánikol, még a másik oldalról is belerúgjanak egyet, még ha emiatt tényleg vállalhatatlanul viselkedik is. Lehet, hogy ő jobban látja a helyzetet és jobban ismeri a feleket.
2015. okt. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon durva reakció az biztos. Elhiszem, hogy el vagy keseredve. Két dolgot ne csinálj:

1. abortusz, de szerencsére eszedbe sem jut

2. kényszerrel, ultimátummal meg egyéb dolgokkal hazakényszeríteni.


Nem tudom mi az oka ennek a viselkedésnek, de a legfontosabb az őszinte kommunikáció. Az sms-t, telefont meg egyebeket felejts el. Ülj be az autóba, menj el anyósodhoz, és beszélj vele. Szépen, higgadtan (tudom, én most marha könnyen beszélek) próbáld átbeszélni vele a dolgot.

Kérdezd meg, hogy mitől ijedt meg? Mennyi időre van szüksége hogy rendezze a gondolatait? És úgy egyáltalán mire számíts a jövőben. Érezze, hogy nem erőltetsz semmit, de tudnod kell az igazat, és a végtelenségig nem vársz, hogy összeszedje magát.

Sok sikert a beszélgetéshez, és sok örömet a babához. Majd írd meg a fejleményeket.

2015. okt. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
30%

Én anyós helyében nem engedtem volna be az ajtón a fiamat.

Azt tudom esetleg elképzelni, hogy azt mondták volna egyszer a férjednek, hogy nem lehet gyereke, és ezért akadt ki (persze az meg fura lenne, hogy veled ezt nem osztotta meg).

Semmiképpen nem keresném, hanem elgondolkodnék, hogy tudom egyedül felnevelni a gyereket. (Nem vetetném el.) Nem zárnék le azonnal minden kaput, de a zár- és telefonszámcsere plusz elutazás ötlet megfontolandó.

2015. okt. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
70%
Bármilyen nehéz is, ne keresd, ne pitizz. Ne érezze úgy, hogy most ő dönt egyedül és szívességet tesz neked azzal ha szóba áll veled. Lehet, ha azt látja, nélküle sem áll meg a világ, észbe kap, rájön mit veszíthet a hülyesége miatt.
2015. okt. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!