Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan fogadjam el, hogy nem...

Hogyan fogadjam el, hogy nem tudok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrèg kiírtam egy kèrdèst apósom hamvasztásával kapcsolatban.


Próbáltam segíteni a temetès megszervezèsèben, koszorú rendelèsben, de mint kiderült a fèrjem tesója apósom halála után 4 nappal (benne volt szombat-vasárnap) már mindent elintèzett, aláírt, stb.


Szerintem nagyon drága ajánlatot kapott, de aláírta ès csak utólag közölte velünk (sajnos mi 250 kmre lakunk a temetès helyszínètől), pedig kèrtük, hogy ha utánajár tájèkoztasson, beszèljünk ès döntsünk együtt. Ez nem törtènt meg.


Mindeközben kb teljes információzárlat, ami nem direkt törtènt, hanem mert a fèrjem nem akart ezzel az egèsszel foglalkozni, nagyon megviseli. Engem zavart, hogy nem tudok semmit, hogy elhamvasztották-e már apósom, mikor lesz a temetès egyáltalán tudunk-e már valamit.


Felvettem a kapcsolatot a temetkezèsi vállalkozóval, aki közölte, hogy ő nem velem, hanem a tesóval kötött szerződèst, így nem mondhat semmit (de papír alapú árajánlatot bezzeg nem adott neki, amiből látnánk a rèszleteket...). Annyit mondott, hogy a temetès időpontját közölheti, ha már meglesz. Na pár nap múlva felhívtam, ès olyan szinten nincs kommunikáció a tesó és a vállalkozó között, hogy azt sem tudták ki merre van arccal!


Szerettem volna segíteni, de rájöttem, hogy ebből ki kell szállnom, mert 1. fingom nincs milyen szerződèst kötöttek, mert nem kaptunk semmilyen papírt, hogy mire számítsunk, 2. csak kavartam a "szart" ezekkel a telefonálásokkal a vállalkozóval.


A fèrjemet hiába kèrdeztem, nem tudott semmit mondani, meg a halogatás nagy mestere, ha valamit nem akar megcsinálni, azt nem fogja megcsinálni. Így van ez az apukája temetèsèvel kapcsolatos dolgokkal is, pont ezèrt szerettem volna segíteni!


Bosszant, hogy mèg mindig nem látjuk tisztán a helyzetet, bosszant, hogy ennyire "szarul" sikerült a kapcsolattartás ès az is, hogy a temetès időpontját egy szórólapról tudtuk meg, amit a tesó elküldött messengeren a fèrjemnek. Nincsenek rosszban, èn is kedvelem a tesót, szerintem ő is engem, nem tettünk egymás ellen rosszat. De ez most valahogy elcsúszott...


Hogyan tegyem túl magam azon, hogy nem tudtam segíteni, hogy nem tudtam "hasznos" lenni egy olyan szituációban, amiben támogatni, segíteni kellene a másikat? Inkább csak "ártottam", mint javítottam a helyzeten.


Most próbálok csendben a seggemen megülni, de nagyon nehèz, hisz bánt ez az egèsz. :( Vègülis èn voltam a buta, mert senki nem kèrte a segítsègem, èn meg belepofáztam más dolgába. Bár ha azt nèzzük, hogy jóban-rosszban együtt esküt tettünk, annyi közöm legalább van hozzá, hogy igenis szeretnèk segíteni a fèrjemnek, amiben csak lehet ès kicsit jobban utána lehetett volna járni (nem az ismerőssel szerződèst kötni a temetèsre és az első ajánlatot elfogadni). De nem kèrte a segítsègem.


ma 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem is értem, most már nem tudsz a leírtakkal kapcsolatban semmit sem tenni segíteni meg inkább érzelmi támogatással, gyengédséggel, figyelmességgel kell, ne anyagi dolgokban meg tüsténkedésben gondolkozz.
ma 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen, amit tehetsz, hogy tudomásul veszed, ez a FÉRJED ügye, neki kell intézkedni. Ha öt nem érdekli, NEKED nem kell nyüzsögni
ma 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Andi, 43 éves kontrollmániás. Neki mindig, mindent tudnia kell, nála kell a szálaknak összefutni. Odatelefonál, kérdezősködik, mindent tudni akar, fontosnak kell éreznie magát. Parentifikáció van a mélyén.
ma 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Segíteni akkor kell ha kérik. Itt ki kérte? Miért akarsz mindenáron szerepelni? Az előző kérdésnél is megírtuk, hogy nem lettetek átverve, ez ennyi. Hagyatékin meg a férjed (nem te!) látja majd a számlát, hisz csatolni kell.
ma 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
3, Andi a jófiú szokott lenni, ne kavarj.
ma 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, mit szerettél volna, a sógorral találkozni ?
ma 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15%
Az megvan, hogy a temetés költségét az örökösöknek kell fizetni, tehát a kérdező zsebére is megy a dolog. Ezért illett volna egyeztetni velük is a dolgokat, mielőtt mindent megrendel a másik testvér.
ma 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férjed nem akart ezzel az egésszel foglalkozni, hanem a tesó dolga volt minden, akkor neked végképp semmi dolgod nem lett volna. Írtad, hogy a férjedet nagyon megviseli a haláleset, neki abban tudtál volna / tudsz segíteni, hogy mellette állsz, lelkileg támogatod.

Most már csak a tanulságot lehet levonni. Máskor nem kell tüsténkedni olyan ügyben, amihez semmi közöd és nem is kéri senki a segítségedet.

ma 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Eleve nem értem mi a phasznak pofátlankodtál egyáltalán bele az egészbe amikor a férjed megmondta, hogy nem akar ezzel foglalkozni a tesó pedig azt mondta intézi. Jézus Isten.
ma 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!