Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kidobnád a gyereked, ha...

Kidobnád a gyereked, ha megtudnád róla, hogy meleg?

Figyelt kérdés
2010. febr. 26. 15:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:
46%
22:57-es vagyok, valaki már megválaszolt a 00:07-esnek (James Bondnak: vicc), de pontosan az én véleményem írta, nem minden ember egyformán erős lelkiekben, a testvérpárban másként csapódhatott le az amit otthon tapasztalt, ami miatt a másik homoszexuális lett. Hogy más példán keresztül bemutassam sokan, akik alkoholista apát látnak maguk előtt, maguk is ugyanolyan semmirekellő alkoholisták lesznek (talán ez a gyakoribb)... az én férjem egy ilyen hátterű családból jött, nála pont azt váltotta ez az egész ki, hogy nem szereti az alkoholt. Amit írtam, nem kizárólagos, de nagyrészt igaz.
2010. márc. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolnám, hogy egy testvérpárból azért vonzódik az egyik a saját neméhez, mert lelkileg gyengébb, mint a másik. Nem ártana, ha ebben a kérdésben a NET-en is körülnézne, aki ezt írta. Ez nem jellem kérdése. Az sem igaz, hogy: amennyiben valaki ezt látja, akkor ettől meleg lehet. Ugyan már! Nekem aztán mutogathatnák a melegeket reggeltől estig, előadást tarthatnának a melegség szépségeiről, én akkor is csak a pasikhoz vonzódnék nő létemre.


Ha valaki meleg, az nem egy világnézet, és ugyanaz zajlik le egy meleg fiúban, ha meglátja a fiúját, mint egy heteroszexuálisban, ha meglátja a csaját. Belülről jön az érzés, és nem az alapján alakul ki, hogy mit látunk másoktól. (Na jó, nem szeretném, ha a gyerekeim olyan párokatlátnának az utcán, akikről egyértelműsíthető, hogy melegek!)


A meleg NEM TEHET RÓLA, HOGY ÍGY ÉREZ!!! Ezt kellene felfogni, és amiatt, hogy meleg, nem szabadna senkit elítélni. Ha nem terheli vele a környezetét - csókolózik, fogja a máik kezét , melegfelvonul - , akkor ugyanúgy beilleszkedhet a társadalomba, mint egy heteroszexuális ember. Arról már mindenki tehet, ahogy viselkedik. Én a melegfelvonuláson részt vevő melegekkel nem foglalkozom. Mivel nem érdekel a cirkuszuk, nem megyek megnézni őket. Azok ott csak bohócok. A normális melegek beilleszkednek és nem kérkednek, így a szüleik sem élik meg akkora traumaként, hogy a gyermekük a saját neméhez vonzódik.


A heteroszexuális rablókat, gyilkosokat, bűnözőket, na, őket elítélem, mert ők tehetnek arról, hogy miképp élik az életüket. A melegek között nagyon sok tehetséges ember van, de ők valahogy nem a meleg mivoltukkal akarnak kitűnni, hanem a tehetségükkel. Pl. Elton John, de sorolhatnám, mert a művészvilágban sokan vannak. Nem sorolom, mert nem mindenki kérkedik ezzel, és ne tőlem tudja meg más.

2010. márc. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 anonim ***** válasza:
69%
Még valami: nem kell azon sírni, ha lepontoznak. Kit érdekel? Az pontoz le, aki nem ért veled egyet. Van ilyen. Ne figyelgesd a százalékodat, teljesen fölösleges! Ha van itt egy-két ember, akinek belemásztál a lelkébe, már eleve lepontoz, még akkor is, ha egyet ért veled. Nem mindegy, hogy hány százalékban hasznos a válaszod? Én azért írok, mert le szeretném írni a véleményem, és hátha valakinek segíthetek. Ennyi.
2010. márc. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/83 A kérdező kommentje:

"És ez a "ne előttem"... engem nemtől függetlenül zavar, ha előttem nyalják-falják egymást, meg amikor a pasik szinte megujjazzák a barátnőiket, annyira a seggükben van a kezük. Azt is egy csomó kisgyerek látja, pont szemmagasságban. De hagy lásson ilyeneket, legalább nem lesz b*zi."


Ez hülyeség! Én is láttam ilyeneket, ráadásul a szüleim is ilyenek voltak. Kiskoromtól kezdve panaszkodtam rájuk, de érdekes módon - egy-két kivételtől eltekintve - mindenki csak "lenézett", mert hát ez milyen jó stb. stb. ... Bezzeg, ha meleg pár lett volna, egyből ugrott volna mindenki.

Azt nem részletezném, hogy ennek hatására mennyi gátlás van bennem.

2010. márc. 5. 14:56
 75/83 anonim válasza:
100%

Évek óta egy meleg srác a legjobb barátom. Nagyon szeretem, mert úgy fogad el, ahogy vagyok (elég sértődékeny lányfajzat voltam 14-18 éves korom közt :D) és miatta letten sokkal életre valóbb. Sokat beszélgettünk, és azt vettem észre, hogy egy higgadt, toleráns ember lettem mellette. Mikor megismertem, nem tudtam, hogy meleg. Szerintem átlagosan nem lehet egy ember a nemi hovatartozása alapján megítélni. Egy hetero is tud egy tapló nyivákolós állat lenni, és egy meleg is.


A kérdésre válaszolva: hm-hm, mivel nekem eddig inkább jó tapasztalataim vannak, ilyen nem befolyásol. Szoktatnám magam a gondolathoz, hogy sokat fogják emiatt bántani és épp ezért, jobban támogatnám.

2010. márc. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, te meleg vagy?
2010. márc. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/83 anonim válasza:
100%
Nem azért jott a vilagra,hogy eldobjam magamtol,bánt elegge a vilag nem kell hogy en is az az a sajat anyja is bántsa.
2010. márc. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 A kérdező kommentje:

"Kérdező, te meleg vagy?"


Nem. És te, kedves válaszoló?

2010. márc. 9. 15:20
 79/83 anonim ***** válasza:
69%
Én sem, csak az utolsó kommented miatt kérdeztem, hogy írod mit csináltak a szüleid, és hogy mit éreztél emiatt - ill. érzel a mai napig is. Ugye korábban én erről beszéltem, hogy ahol nincs normális szülői háttér, vagy pont valami olyan dolgot tapasztal, ami okozhatja a másságát.
2010. márc. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/83 anonim ***** válasza:
100%

Nem a szülői háttér az okozója. Én nem azért vagyok heteroszexuális, mert a szüleim azok, hanem mert a pasik iránt vonzódom. Ez van és kész! Nem tudok másképp érezni. A meleg fiú a fiúkhoz vonzódik, a leszbikus lány a lányokhoz. A meleg fiú nem azért nem vonzódik a nőkhöz, mert a szülői háttér nem megfelelő. Nagyon sok teljesen normális szülőnek lesz meleg a gyermeke. Amúgy meg: egy SZÜLŐben nem fogalmazódhat meg semmilyen szinten, hogy azért a puszta tényért kidobja a gyerekét, mert meleg. Ha valaki bántja a szüleit, akkor megérdemli, hogy kitegyék, de mindegy, hogy melyik nemhez vonzódik.


Mint már írtam: ha valaki meleg, az nem bűn. A melegeknek is meg kell küzdeniük ezzel az érzéssel, és nekik is a helyére kell tenniük a dolgokat saját magukban. Ne gondolja senki, hogy az könnyű. Sokan alapból frusztráltak emiatt - pont azért, mert nem tudják a saját másságukat ők maguk sem kezelni, és elfogadni, így pedig a környezete sem tudja. Aki kimegy bohócruhában felvonulni, az magában sem tette helyre a dolgot. A környezetemben nincs meleg, de a munkám során találkoztam már egy-két meleg fiatallal, de mind a három lelki sérült volt. Ketten haragudtak a világra és egyfajta sértődöttség, kisebbségi komplexus, és ebből adódó gonoszkodás jött le nekem róluk. Legalábbis kettőről, akik egy pár voltak. A harmadik "csak" lelki sérült volt.


A lényeg: igen, sokszor bántja őket a világ, miért kéne bántani őket a szüleiknek is? Egy szülő viselkedjen szülőként és óvja, szeresse, támogassa, oltalmazza a gyerekét és tompítsa a világ gonoszkodását. Én így gondolom.


Az a VIVA Tv-s műsorvezető is bánja már, hogy ennyire kiteregette a melegségét. Nemrég láttam vele egy riportot, és örömmel hallottam, hogy belátta, ez nem tartozik a nyilvánosságra, mert egy műsorvezetőként egyesek példaképe, ami nem feltétlenül fér össze azzal, amit az utóbbi időben művelt. Amikor bevallotta, onnantól nem az a szolid, kedves meleg fiú volt, hanem egy olyan valaki, akitől én és a családom spec. rosszul voltunk. Szóval: örömmel hallottam tőle, hogy már nem úgy tenne, ahogy tett. Ez jó, mert azt jelent:, kezdi helyére tenni a dolgokat magában! Engem nem zavar, hogy meleg, de miért kell ennek minden pillanatban látszódni?

2010. márc. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!