Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem kinevette a haldokló...

A férjem kinevette a haldokló apját. Mennyire jogos, ha elítélem érte?

Figyelt kérdés

Életemben először találkoztam az apósommal. A férjem elmondása alapján 14 éves koráig verte őt és az anyósomat, majd elhagyta őket. Hétvégén beállított azzal, hogy tüdőrákja van és ha meghalna, tisztább élekkel akar oda jutni, ahova fog, ezért bocsánatot kér. Szánalmasnak tartom, hogy csak a halálfélelem mondatta ezt vele, de a férjem sem volt különb. A szemébe nevetett és megkérdezte, hogy "mesélj, mennyire fáj?" Én nem ilyennek ismertem meg. Persze a gyűlölet elvakíthatja az embert, de én nagyot csalódtam.

Mi a véleményetek?


2014. dec. 10. 16:51
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
83%

"Egy ilyen betegség nem tudhatod, hogy mit hoz ki az emberből, mit világosít meg, mit értékel át"


Jajj hagyjuk már ezt az álszent dumát. Egyszerűen egy gyáva féreg, aki most, hogy úgy néz ki abba fogja hagyni az élést a saját lelkiismeretét akarja nyugtatni. Te nem látod, hogy ez is csak róla szól? Egyébként meg teljesen mindegy, hogy a másik megbocsát-e vagy nem. Tudja magáról, hogy mit tett, hogy szándékosan ártott a gyerekének. Az okozza bűntudatot, hogy ő mit tett, nem az, hogy a másik megbocsát-e, de azért amennyire lehet, szeretné megnyugtatni magát.

2014. dec. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
97%

Én azért őrölük, hogy nem ilyen párom van mint a kérdező.


Valahogy a jóban rosszban mellette állás hiányzik, igy meg mi értelme egy kapcsolatnak?


Kiderül, hogy valaki szemét volt velem, és ha nem a "párom" előirása szerint reagálok rá, hanem önálló gondolataim vannak, akkor nem tud többé felnézzni rám?

Nevetséges...

2014. dec. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nevetném ki, mert vannak rákos rokonaim, apukám meg sugárfizikus, ezt senkinek nem kívánom, és mindegyikkel együtt érzek :(

Viszont nem hiszem hogy csak ezért megbocsájtottam volna.. Ha tényleg ki akar békülni, akkor jöhetett volna akármikor, nem csak akkor, amikor halálos beteg, csak azért hogy "tisztább élekkel jusson oda". Szóval valszeg sajnálnám, de egy ilyen miatt nem bocsájtanék meg (pláne hogy ebben is inkább magára gondolt, mint rá, nem igaz?)

2014. dec. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
0%

írtam valahol egy szóval is, hogy szeretni kell azért mert beteg??? Ha megütnek, akkor vissza kell ütni? Akkor én mivel vagyok jobb annál az embernél aki megütött? Semmivel. Nem kell szeretnem az ellenségem, vagy azt aki bántott, mert miért is kellene. De ha én is megütöm, én is bosszút állok, akkor mennyivel vagyok jobb???

Lelki nyomorékok vagytok mind! Egytől eggyik, ha egy haldoklóba belerúgtok, még akkor is ha szerintetek megérdemelte. Ilyen hozzáállással mégis mitől lennétek különbek??

2014. dec. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
65%
de ő nem elverte mint egy kutyát csak megmondta a véleményét, nem ugyanaz
2014. dec. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
65%
Megértem a férjed. Nézd meg a Warrior c. filmet, ott is szó van erről.
2014. dec. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
35%

"Ha megütnek, akkor vissza kell ütni?"


Szerencsére még nem ütöttek meg, de ha megtörténne én visszaütnék. Ha emiatt lelki nyomorék vagyok tudod mit felvállalom:D. Na menj szépen fröcsögni máshova.

2014. dec. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, ha férfiként, hideg vérrel a földbe döngöl valakit, aki kiérdemelte, akkor felnézek rá. A kiszámíthatatlan hiszti inkább félelmet kelt bennem. Igen, azóta félek és kiábrándultam."


1. Akkor szadista vagy és kegyetlen, nincs okod félni, mert rosszabb vagy, mint ő.


2. Ez nem hiszti. Amit te csinálsz, az hiszti.

2014. dec. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
68%

Értem már az a rossz aki visszaüt.

Vigyázz ezzel a hozzáállással, mert ha ennél nemesebb lélekre vágysz az meg majd nem akar dugni, s akkor meg az lesz a baj.

2014. dec. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
19%
Betegek vagytok.
2014. dec. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!