Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem kinevette a haldokló...

A férjem kinevette a haldokló apját. Mennyire jogos, ha elítélem érte?

Figyelt kérdés

Életemben először találkoztam az apósommal. A férjem elmondása alapján 14 éves koráig verte őt és az anyósomat, majd elhagyta őket. Hétvégén beállított azzal, hogy tüdőrákja van és ha meghalna, tisztább élekkel akar oda jutni, ahova fog, ezért bocsánatot kér. Szánalmasnak tartom, hogy csak a halálfélelem mondatta ezt vele, de a férjem sem volt különb. A szemébe nevetett és megkérdezte, hogy "mesélj, mennyire fáj?" Én nem ilyennek ismertem meg. Persze a gyűlölet elvakíthatja az embert, de én nagyot csalódtam.

Mi a véleményetek?


2014. dec. 10. 16:51
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudhatod mit érez, nem itélheted el emiatt! Miért, te hogy viszonyulnál hozzá a helyében?
2014. dec. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, amit már nem enged meg a jó izlés?
2014. dec. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
88%
Nem ítélném el ez miatt. Nem tudhatod, hogy min kellett keresztül mennie.
2014. dec. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
79%
Én sem ítélném el.
2014. dec. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
90%
A véleményem az, hogy kívülállóként én is kegyetlennek érzem a dolgot, a történetüket viszont csak ő élte őt, és ő tudja megítélni, érdemel-e megbocsátást az apja. Nem minden bűnt lehet jóvátenni egy utólagos "bocsi"-val. Nekem volt olyan ismerősöm, aki arról mesélt, hogy 14 éves koráig háromszor találta vérbe fagyva az anyját, mert az apja leszúrta, őt pedig folyamatosan verte a testvéreivel, és a legélénkebb emlékei róla azok a percek, amikor közölte vele, hogy őket (a gyerekeit) is megfogja ölni. Nos, ebben az esetben teljesen megértem, miért gyűlöli az apját, és én sem érzem rá érdemesnek, hogy békére találjon halála előtt. Te meg tudnál bocsátani annak az embernek, aki terrorban tartotta a férjedet gyerekkorában?
2014. dec. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 Kései Sirató ***** válasza:
81%
LEgyél megértő a férjeddel, ne ítéld el, próbáld őt megérteni. Amit tett annak komoly oka van. Az öregnek börtönben lenne (lett volna) a helye. Gondolom, nem is voltz elítélve.. Szóval a férjed legyen a fontosabb nem pedig egy agresszív állat, aki csak azért változott meg, mert öreg és beteg. Ha tehetné, ma is bánmtaná. Sőt, téged is bántana.
2014. dec. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, ha egy gonosz emberrel elbánik a sors, az úgy helyes. Nem kell élvezni és elégtételt látni benne. A férjem győzött, valóban, de a vesztest kinevetni alantas dolog.
2014. dec. 10. 17:01
 8/64 Quasar07 ***** válasza:
86%

Hát... nem tudhatod, hogy ő mit érez, csak kimondta ami benne volt, sokat szenvedhetett az apja miatt... Valamilyen okból érthető, hogy ezt tette. Lehet, hogy az apja tényleg bánja a dolgot, de persze nem elég egy kis bűntudat ahhoz, hogy kitörölje a multat..

Beszélgess erről szerintem a férjeddel.

2014. dec. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
71%
A tüdőrákra van bizonyíték? Vannak, akik kitalálják, hogy haldokolnak.
2014. dec. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 A kérdező kommentje:
Megértem őt, ne is bocsásson meg neki, nem érdemli meg! Viszont a gúnyolódás gyerekes és kiábrándító. Egy férfitól az vártam volna, hogy "van ilyen" és becsukja az ajtót.
2014. dec. 10. 17:10
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!