Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meglátogatnátok a "haldokló"...

Meglátogatnátok a "haldokló" nagymamátokat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a szüleim elváltak még kiskoromban, azóta nem beszéltem apám szüleivel. Sose voltunk jóban, amikor kicsi voltam, mindig kivételeztek a másik unokával (folyton ő kapott ajándékot, mi tesómmal a konyhában kellett, hogy együnk, ők az ebédlőben stb.). Egyszer sem küldtek nekem/nekünk képeslapot szülinapra, nem mondták, hogy találkozzunk.


Pár napja apámmal mentem vásárolni és éppen hívta őt az anyja, kérdezte kivel van. Amikor kiderült, mondta, hogy beszélni szeretne velem. Apám átadta a telefont és így sikerült 5 percet beszélnünk.

Végig szidott, hogy milyen unoka vagyok, hogy sose megyek hozzájuk, nem hívom fel őket ünnepekkor stb. és, hogy most a halálán van, de még így sem látogatom meg.

Amúgy most jobban van, de tény, hogy elég beteges.


Ti mit tennétek, elmennétek vagy hagynátok a dolgot?


2010. dec. 8. 13:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%

Ha rögtön a szidalmazással kezdte, akkor nem.

Mert a szidalmazás nekem nem hiányzik.

Ha szépen kért volna, mert látni szeretne, akkor igen.

2010. dec. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
53%

El.Mert utána majd bánni fogod.

Jézus is azt mondta, hogy látogassuk a betegeket.

2010. dec. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
60%
Nem. Helyre hozni a kapcsolatotokat már úgysem tudjátok, az pedig gondolom nem hiányzik neked, hogy a srága földig lehordjon valaki. Amúgy meg, Te kisgyerek voltál, ő felnőtt ember. Igazán kereshetett volna téged ő is.
2010. dec. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%

ha a személyes véleményemre vagy kíváncsi: nem! azok után amiket csináltak, semmiképp

viszont a második válaszolónak is igaza lehet, szóval nem tudom :/

2010. dec. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%
Azért nem, mert ha jól értem, most sem azt fejezte ki, hogy szeretne téged látni, csak szimplán leb@szott olyan dolog miatt, amiről ő legalább annyira tehet.
2010. dec. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
62%

De gonosz emberek vannak itt.Pont azért kell elmenni egy beteghez.Főleg magaddal teszel jót ilyenkor.Mertha nem mész el akkor te is lesüllyedsz a szintjére.Mi is végigjátszottuk ezt apósommal.

Nem jött hozzánk soha az unokájára sem volt kíváncsi.Azt mondta a férjemnek neki csak egy unokája van a sogornőm gyereke.Mindez azért mert nem engedtem be ittasan...

De mikor beteg volt férjem meglátogatta, és átadta az 4 éves kisfiunk üzenetét(azt mondta a kisfiam küld egy angyalt, hogy vigyázzon rá:) )

Meggyógyult apósom most kutya baja nem iszik(pedig tényleg kicsin múlt az élete)és nagy haverok a fiammal...

2010. dec. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
84%

Szia!

Nálunk az volt a helyzet, hogy apai nagyanyám utált minket, mert mást szánt a fiának... Soha nem kaptunk tőle egy csokit vagy játékot sem. Kiskoromban sosem értettem, hogy az unokatesóknak miért visz annyi mindent, hozzánk meg még csak el sem jön... Aztán persze azért mi néha meglátogattuk, de soha nem volt feldobva, amikor mentünk hozzá.

Júliusban nagyon beteg lett, kórházba került. Egyből rohantunk, ahogy megtudtuk. Sajnos augusztusban meghalt tüdőrákban.

Az biztos, ha nem látogattam volna meg, még most is bánnám.

Addig kell kihasználni, hogy vele légy, amíg lehetőséged van rá.

2010. dec. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Én elmennék. Megnyugodna a lelkiismeretem. Bár szinte biztos nem lesz túl kellemes és oldott, mert nehéz esetnek tűnik. Szerintem valószínű, hogy akkor is le fog fikázni téged, de ez csak az én véleményem.

Ha nagyon kellemetlenül viselkedik az öreglány akkor meg többet nem kell menned. De senki nem mondhatja hogy nem próbálkoztál.

2010. dec. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Meglátogatnám. Majdnem, hogy mindegy milyen volt a kapcsolatotok, ő most egy haldokló idős néni.. Ha nem mész el, meg fogod bánni. Lehet a látogatás nem fog intenzív érzéseket kiváltani belőled, de utána legalább el tudod mondani és el tudsz számolni a lelkiismereteddel, hogy te elmentél és megadtad a tiszteletet.
2010. dec. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%

Elmennék.

Biztosan rosszul esett volna, ha velem bánik így a nagymamám, hogy kitvételezik stb. és amikor beszélünk is telefonon rágalmazni kezd...De akkor is a nagymamám!

Én tudom magamról, hogyha nem látogatnám meg a nagyon betegeskedő nagymamámat, utána iszonyú bűntudatom lenne.Mégiscsak a nagymamám.

Én elmennék hozzá, vinnék neki valami apróságot.Narancsot, mandarint vagy valami finom gyümölcsöt, amit tudom, hogy szeret és egy képeslapot vagy mécsestartót, valami kis jelképes dolgot, amiről én juthatok eszébe.


Az, hogyha most meglátogatod még talán egy esélyt jelent arra, hogy jobbá váljon a kapcsolatotok.Ezt úgy is fel lehet fogni, hogy ő szeretné, ha beszélgetnétek, jó kapcsolatotok lenne, csak ő így fejezi ki.

15/L

2010. dec. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!