Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meglátogatnátok a "haldokló"...

Meglátogatnátok a "haldokló" nagymamátokat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a szüleim elváltak még kiskoromban, azóta nem beszéltem apám szüleivel. Sose voltunk jóban, amikor kicsi voltam, mindig kivételeztek a másik unokával (folyton ő kapott ajándékot, mi tesómmal a konyhában kellett, hogy együnk, ők az ebédlőben stb.). Egyszer sem küldtek nekem/nekünk képeslapot szülinapra, nem mondták, hogy találkozzunk.


Pár napja apámmal mentem vásárolni és éppen hívta őt az anyja, kérdezte kivel van. Amikor kiderült, mondta, hogy beszélni szeretne velem. Apám átadta a telefont és így sikerült 5 percet beszélnünk.

Végig szidott, hogy milyen unoka vagyok, hogy sose megyek hozzájuk, nem hívom fel őket ünnepekkor stb. és, hogy most a halálán van, de még így sem látogatom meg.

Amúgy most jobban van, de tény, hogy elég beteges.


Ti mit tennétek, elmennétek vagy hagynátok a dolgot?


2010. dec. 8. 13:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
87%

Tény, hogy nem felhőtlen a kapcsolatotok és a viselkedése is kiakasztó.

De én elmennék a helyedben, mégis csak a nagyanyád.

2010. dec. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
74%
menj el
2010. dec. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
85%

Én csak kíváncsiság miatt mennék el,hogy vajon mit akar mondani,vagy mire készül?

Kíváncsi lennék,hogy mit szólna,ha megemlíteném neki,hogy bizony nekem is nagyon fájt,hogy semmibe vett,és emlékeztetném,hogy "MAMA! Emlékszik amikor a konyhában kellett ennünk mint a cselédeknek,de maguk meg bent az ebédlőben ettek?Nagyon rosszul esett ám!" Nagyon érdekelne,hogy mit reagálna..

Ha rögtön,hogy belépnék az ajtón már ócsárolna,bizony én is elmondanám,hogy szégyellje magát,és mint nagyszülő teljes kudarcot vallott,és akkor ott előtte meg is mondanám,hogy ez volt az a nap amikor utoljára eljöttem magához..

2010. dec. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
74%
Én elmennék. Lehet, hogy nagyon fogod bánni később, ha most nem találkozol vele.
2010. dec. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Az idős embert nem lehet úgy kezelni, mint egy egészséges fiatalt. Kezeld úgy, mintha a szidása is a betegsége része lenne.


Egyetlen kérdés van: akarod-e látni, és ha nem, ha meghal, nem fogod-e sajnálni, hogy nem látogattad.

Ha akarod látni, menj el hozzá, ha nem, akkor ne.

2010. dec. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben elmennék. Lenne alkalmad tisztázni a kapcsolatotokat. Kérdezz rá a drága nagymamitól, hogy miért viselkedett így veled/veletek. Ha már úgyis halálán van, talán el is árulja. Mondd el neki, mit érzel (megbántottság, megvetés, v bármi), ki tudja, lehet, h most fordul a kocka. Ha mégsem lesz normális, legalább nem bánt késöbb a lelkiismeret h nem mentél el, nem lesznek benned kérdések, mi lett volna, ha...!
2010. dec. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
mindenképpen menj el, én nem ismertem a nagyszüleim és még egy ilyen nagymamának is örülnék
2010. dec. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Én felülemelkednék rajtuk, és elmennék. Hogy lássák, nem akármilyen EMBER vagy. És később sem lenne emiatt lelkiismeret-furdalásod, idősebb korodban.
2010. dec. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj el. Meglátogatod és tiszta lehet a lelkiismereted egy örök életre, ha minden úgy van ahogyan leírtad. Te mindent megtettél.
2010. dec. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Menj el. Hidd el, hogy ő is bánja már hogy így bánt el veled/a testvéreddel. Egy gyerek miről tehet? Egy gyerek nem tud egyedül felülni egy buszra, átsétálni a városon, stb. hogy a nagymamáját, aki sz*rik rá, meglátogassa! Nem is tudom, hogy miért szidott le azért, hogy nem látogattad. Gondolom azért mert nem látogatott meg soha, azért te sem látogattad mikor felnőttél. Világos. De most menj el, hisz csak a nagymamád, hátha még kibékültök, és megszeretitek egymást a halála előtt, és így nyugodt lélekkel fog eltávozni, és téged sem bánt majd a lelkiismeret.
2010. dec. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!