Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem kinevette a haldokló...

A férjem kinevette a haldokló apját. Mennyire jogos, ha elítélem érte?

Figyelt kérdés

Életemben először találkoztam az apósommal. A férjem elmondása alapján 14 éves koráig verte őt és az anyósomat, majd elhagyta őket. Hétvégén beállított azzal, hogy tüdőrákja van és ha meghalna, tisztább élekkel akar oda jutni, ahova fog, ezért bocsánatot kér. Szánalmasnak tartom, hogy csak a halálfélelem mondatta ezt vele, de a férjem sem volt különb. A szemébe nevetett és megkérdezte, hogy "mesélj, mennyire fáj?" Én nem ilyennek ismertem meg. Persze a gyűlölet elvakíthatja az embert, de én nagyot csalódtam.

Mi a véleményetek?


2014. dec. 10. 16:51
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
Erkölcsileg még mindig jobb a gyerekes dühöngés, mint a hidegvérű kegyetlenség.
2014. dec. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, hogy alantas dolog volt. Lehet, hogy kezelhette volna másképp. De emberek vagyunk, és bizony, egy olyan emberrel szemben, aki éveken át tette tönkre az életünket, nem feltétlenül tudunk felnőttként viselkedni.


Nem volt szép tőle, de nem róhatod fel neki. Nem te élted át, amit ő, nem tudhatod, mennyi fájdalmat élt át miatta. Ne ítéld el, szerintem nem jogos.

2014. dec. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
100%

Elmesélek egy történetet:

Volt egyszer egy nyolc éves kislány. Klasszikus, szőke kék szemű, kérek arcú.

Egyszer két hétig a nagyszüleinél kellett lennie családi okok miatt.

A nagymama avas, többször felhasznált zsírt rakott a mákos tésztára. Rákényszerítették hogy megegye, de rosszul lett és kihányta. Erre a nagypapa a hajánál fogva kirangatta a vécéről, de a gyerekszobába és addig verte szijjal amíg a kislány be nem vizelt félelmében. Dagadt disznónak, mocskos pazarlónak nevezte.

Miután végzett még belerúgott a földön heverő lányba, akinek az volt a bűne hogy hányt. És ott hagyta.

Egy idő után bement a nagymama. A lány kezébe nyomott egy öltözet tiszta ruhát, majd kimosatta kézzel a pisist, kisúroltatta a vécét és a szőnyeget.

Azóta is sírógörcsöt kapok hányás után.

Én örömtáncot jártam mikor szívrohamot kapott. De még mindig él a roh.adék, bár max egy két évet jósolnak neki a dokik.

Remélem, őszintén, hogy k... fájni fog neki!

2014. dec. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 A kérdező kommentje:

"A közöny szerinted jobban fáj, tehát akkor fel tudnál nézni a férjedre, ha nagyobb fájdalmat okozott volna az apjának?"

Igen, ha férfiként, hideg vérrel a földbe döngöl valakit, aki kiérdemelte, akkor felnézek rá. A kiszámíthatatlan hiszti inkább félelmet kelt bennem. Igen, azóta félek és kiábrándultam.

2014. dec. 11. 08:35
 35/64 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit olvass a regresszióról, azaz hogy hogyan csúszik vissza az ember az elszenvedett sérülések életkorába, ha szembetalálja magát az akkori konfliktusaival.

Szakszerű terápiával lehet ezen segíteni, szóval ha ilyet nem csinált végig a férjed, akkor szerintem nézd el ezt neki.

Biztos te se vagy tökéletes, de ezt magadnak biztos elnézed, a férjed meg neked. Ha te viszont tökéletes férfira vágysz, akkor irreális elvárásaid vannak.

2014. dec. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
100%
fogalmad sincs milyen fájdalmat élt át a férjed és ahelyett hogy megértenéd magas lóról ítélkezel rajta,férjed megérdemelne egy másik feleséget.Félsz tőle mert jogosan haragszik az apjára és kigúnyolta?! nem megverte hanem csak leszólta nem értem a problémádat.Én is kiröhögtem apámat amikor békülni akart(ja baltával kergetett a kertben aztán bocsássak meg) marhára jól esik hogy végre én okozhatok neki fájdalmat(apropó a közönyről nem tudta apám hogy bűntetve van azt hitte ez normális:S
2014. dec. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
8%

Végtelenül gonoszak és szánalmasak vagytok a férjeddel együtt.

Az apja nem azért kért bocsánatot mert a betegsége alatt rátok akarja tukmálni magát, hanem azért, mert egy ilyen komoly betegség döbbentette rá - lehet későn -, hogy rosszul bánt a fiával.

A bocsánatkérést nem kell elfogadni, de így sem szabad lereagálni.

Amúgy pedig azt gondolom, hogy egyikőtök sem különb az apukánál. Ő testileg bántalmazott, Ti pedig lelkileg.

Nincs különbség!


Addig pedig amíg nem voltál nagy eséllyel gyógyíthatatlan beteg, hogy veszed magadnak a bátorságot, hogy valakit szánalmasnak nevezz?????

Egy ilyen betegség nem tudhatod, hogy mit hoz ki az emberből, mit világosít meg, mit értékel át. Szégyeld magad!!!!

Egy tüdőrákos lánya

2014. dec. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
77%
nem utólag kell átértékelni,hanem abban a pillanatban kell jó szülőnek lenni...
2014. dec. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
9%
37-es válaszoló! Végre egy EMBER!
2014. dec. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
83%
jah ez a sajnálat a haldokló iránt, nagy cucc.Csakhogy valakit nem azért kell szeretni,mert beteg lett hanem azért mert jó szülő volt és megérdemli.Ezt pedig csak az érti meg akinek rossz szülei/nagyszülei voltak.
2014. dec. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!