Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem kinevette a haldokló...

A férjem kinevette a haldokló apját. Mennyire jogos, ha elítélem érte?

Figyelt kérdés

Életemben először találkoztam az apósommal. A férjem elmondása alapján 14 éves koráig verte őt és az anyósomat, majd elhagyta őket. Hétvégén beállított azzal, hogy tüdőrákja van és ha meghalna, tisztább élekkel akar oda jutni, ahova fog, ezért bocsánatot kér. Szánalmasnak tartom, hogy csak a halálfélelem mondatta ezt vele, de a férjem sem volt különb. A szemébe nevetett és megkérdezte, hogy "mesélj, mennyire fáj?" Én nem ilyennek ismertem meg. Persze a gyűlölet elvakíthatja az embert, de én nagyot csalódtam.

Mi a véleményetek?


2014. dec. 10. 16:51
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
65%

Könnyű megbocsájtani olyan bűnöket, amiket nem ellenünk követtek el.

Ez látom, neked is nagyon jól megy kérdező...

2014. dec. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
84%

14 megnyomorított évért egy mondat? Olcsón megúszta apósod. Mégis mire számított? Beszélgetett a fiával a saját gazságairól, vagy csak előhúzta a nyuszit a kalapból: itt vagyok én szegény szerencsétlen, támogass,légy jó hozzám, ne számítson az, hogy én felnőttként 14 év szerencsétlenséget hoztam a saját védtelen,rémült gyerekemre.

Most is csak azzal foglalkozott, hogy hátha a Jóisten számonkéri, és akkor neki kell egy jó pont: a bocsánatkérés és a bocsánat.

Igaza volt a férjednek.

2014. dec. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 A kérdező kommentje:
Igen, mint mondtam szerintem is igaza van, de büntetni nem így kell. A közöny szerintem jobban fájt volna az öregnek és a férjem méltóságába sem bánta volna. Hidegvérű embernek jobban elhiszi bárki a lenézést, mint annak, aki kiabál. Szavak nélkül is földbe lehet döngölni egy embert.
2014. dec. 10. 19:17
 24/64 anonim ***** válasza:
87%
A gyerek viszont érzelmi lény, és apósod a gyereket bántotta. Ezért jöttek elő az érzelmek.
2014. dec. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
76%
had döntsön már a férjed egy csak rá tartozó döntésben...
2014. dec. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
82%
a közönynem érdekelte volna az apósod hidd el,nekem is ilyen apám van és legszivesebben gyerekesen állnék bosszút.Miért? mert a gyermeki énemet sértette meg így ahányszor találkozunk a gyermek jön elő bennem.Mint amikor osztálytalálkozóra mész és hiába vagy már nagymenő főnök ,ott valamiért a diák éned fog előjönni és félszeg leszel.
2014. dec. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
72%
Az én apám ugyanezt tette a családommal. Alig várom,hogy feldobja a talpát.
2014. dec. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
95%

Ezen már fölösleges forgatni magad. Ez történt, a férjed így reagált. Gondolom ezzel egy életre letudta az apját, magában pontot tett a végére. Te se gondolkozz többet rajta. Ha a hétköznapokban nem ilyennek ismerted meg, akkor tudd be annak, hogy a felkavarodott érzelmek ezt hozták elő.

Ne távolodj el tőle emiatt, ne legyél csalódott. Ő is csak egy esendő ember, aki gyerekként traumán ment át.

Hasonló helyzetben nekem is gyökeresen változna a férjemről alkotott képem, de inkább úgy, hogy rádöbbenek, neki milyen rettenetes dolgokon kellett átesnie és mégis jó emberré vált.

2014. dec. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
Az én páromat megkéselte gyerekkorában a nagyapja, és valahogy megtudom érteni, hogy gyűlöli, és abszolút részvét nélkül beszél róla. Szerintem légy megértő te is a pároddal.
2014. dec. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
100%
A közöny szerinted jobban fáj, tehát akkor fel tudnál nézni a férjedre, ha nagyobb fájdalmat okozott volna az apjának?
2014. dec. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!