Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem kinevette a haldokló...

A férjem kinevette a haldokló apját. Mennyire jogos, ha elítélem érte?

Figyelt kérdés

Életemben először találkoztam az apósommal. A férjem elmondása alapján 14 éves koráig verte őt és az anyósomat, majd elhagyta őket. Hétvégén beállított azzal, hogy tüdőrákja van és ha meghalna, tisztább élekkel akar oda jutni, ahova fog, ezért bocsánatot kér. Szánalmasnak tartom, hogy csak a halálfélelem mondatta ezt vele, de a férjem sem volt különb. A szemébe nevetett és megkérdezte, hogy "mesélj, mennyire fáj?" Én nem ilyennek ismertem meg. Persze a gyűlölet elvakíthatja az embert, de én nagyot csalódtam.

Mi a véleményetek?


2014. dec. 10. 16:51
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
37%
Nem olvastam el a válaszokat. Szerintem mindenki visszakapja azt amit adott, vagy ebben az életben vagy a következőben, de az is lehet,h ha súlyos dolgot követett el,mindkettőben.
2014. dec. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
92%
Rosszul gondolod, a sors nem bánik el a gonoszokkal. A jóknak pedig nincs eszköze ellenük, csak megpróbálják feldolgozni a történteket. Ha egyszer egy gonosz embert utolér a sorsa - ezerből egyet - akkor viszont természetes, hogy az ember elégtételt érez. A legtöbben kénytelenek azzal együtt élni, hogy sosem szolgáltatnak számára igazságot. Nem alantas dolog. A bosszú inkább az, de még az is érthető: ha csak ez hozna megnyugvást az áldozatnak, inkább az ő lelke számít, mint annak, aki ártott neki. A férjed azzal a nevetéssel tudott visszafizetni 14 év rettegést. Ha a te fiadat kínozná valaki büntetlenül ennyi ideig, aztán bocsánatot kérne tőled érte, te megbocsátanál őszintén? Miért nem látod a férjedben a gyereket, akinek pokollá tették az életét? Ha ez megnyugvást hozott neki, inkább örülnöd kellene, hogy lezárt egy szörnyű időszakot az életéből. Voltál már egyébként valaha kiszolgáltatva valaki őrjöngésének?
2014. dec. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem volt részed abban, amiben a férjednek gyerekkorában, akkor nem fogod tudni megítélni a viselkedését sem reálisan. Hatalmas trauma lehetett ez neki gyerekként, és talán most úgy érezhette, hogy végre az apja visszakapta az élettől azt, amit neki okozott.

Lehet, hogy egyszer megbocsát neki a férjed, talán majd úgy 80 évesen, de lehet, hogy soha.

Biztos rossz lehetett ilyennek látnod a férjedet, hiszen ezt az oldalát eddig nem ismerted, de sajnos ez a gyerekkori sérelem az ő csomagja, hozzá tartozik, és érthető, hogy az apja ilyen érzelmeket vált ki belőle.

2014. dec. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
76%
Mivel egyáltalán nem vagyok empatikus nő, így egy vadidegennel szemben (mert hogy a férjed apja az, hisz eddig nem volt jelen az életedben, de még a férjedében sem), nem éreznék semmit. Beteg, meg fog halni, kész. Hidegen hagyna teljes mértékben. Viszont azt is tudnám, hogy a férjem nehéz dolgokon ment keresztül gyermekkorában, és ezt nyilván sosem fogja tudni megbocsátani az apjának. Valószínűleg ő úgy érezte, hogy ezzel tud belerugni egy kicsit cserében azért, amit ő kapott az apjától anno. Nem tudnám érte elítélni. Én végtelenül szarkasztikus tudok lenni, és egy ilyen helyzetet talán én is így reagálnék le, de ezt nem tudhatom. Az biztos, hogy ez nálam egy olyan apróság lenne a hétköznapjainkban, ami mellett szó nélkül el tudnék menni, és eszembe sem jutna megvetni miatta a férjem.
2014. dec. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
86%

Bár én soha nem voltam szenvedője ilyennek szerencsére (bár egyszer amikor kicsi voltam, menekülnünk kellett), de anyukám és a nagymamám igen. Papám verte őket, amikor részeg volt - napi szinten ivott. Anyu felnőtt, elköltözött, megszülettem én stb.

A mamámnak sok-sok év után sikerült kilépnie ebből a szörnyű házasságból, alig, hogy boldog lehetett volna más oldalán, rákos lett.

Soha nem fogom megbocsájtani a papámnak (pedig már ő sem él), amit művelt a mamámmal és egyáltalán nem csodálkozom a férjed reakcióján sem (pedig ahogy írtam, engem ilyen attrocitás nem ért).

Ne ítélkezzünk más felett, amíg nem voltunk a helyében!

2014. dec. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező,ezt csak az értheti aki már volt bántalmazott!

Ne törj pálcát a feje felett!Az ő szive ezt diktálta,semmi közöd hozzá!Hagy zárja már ezt ő le úgy ahogy akarja,nem ahogy a kis feleségének tetszik!

Jééézusom,micsoda nők vannak!!!

2014. dec. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
89%

Az én apám is rendszeresen vert kb 15 éven át. Plusz megetette velem a saját álltaimat (a nyulaimat) mert ő pörköltet akart csinálni. Plusz egyéb rém tettei.

És folyton lehordott mindenért azt mondta mindig h még érettségim se lesz. (Ma Diplomám van)

Én nem nevettem ki a halálos ágyán mert nem vagyok bunkó egy haldoklóval szemben de nem kapkodtam a zsebkendő után és mikor másfél hónapra rá meghalt nem fogok hazudni nem éreztem veszteségnek.


Az anyám hasonlóképp érzett.

De megkapta a végtisztességet végakarata szerint tetemük el ahová kérte. Többet senki ne várjon.


A gyerekkorban elszenvedett sérelmeket a legnehezebb feldolgozni.

Kb megértem a férjed.

25 F

2014. dec. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
67%
Áruld már el, hogy mi közöd van ahhoz, hogy hogy bánik az apjával, aki verte. Minek kell egyes nőknek mindenbe beleugatniuk? Talán átélted azt, amit ő? Ha nem, akkor inkább maradj csöndben. Ő így látja jónak, ha nem tetszik, így jártál.
2014. dec. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
88%
Valósznűleg azért nevette ki, mert még nagyon fájnak a lelkében azok a sebek, amiket az apja okozott. Tiszteletreméltó, ha valaki fel tudja dolgozni az ilyesmit, és utána méltósággal viszonyulni a bántalmazó félhez, de ha ő erre nem képes, azért nem hibáztatható. Segítségre van szüksége, és nem szemrehányásra meg számonkérésre.
2014. dec. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
78%

Ha a mostohaanyám állna elém hasonlóval, szerintem én is pont így reagálnék, és egy hangyányi lelkifurkám sem lenne.


Nem ítélheted el a férjed, mert nem voltál hasonló szituban. Honnan tudod, hogy te nem így viselkednél?

2014. dec. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!