Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jpgosan haragszom anyámra ha...

Jpgosan haragszom anyámra ha 19 évesen abortuszra kényszerített és most már 35 vagyok és nem esek teherbe hosszu évek óta?

Figyelt kérdés
Azért knyszerített mert tanultam mehettem volna a híd alá meg is vert ordibált velem a gyerek apja is ab.t akart. És sírtam szenvedtem de Qanyám beleknywzerített. Azóta meg nincs baba.
2014. szept. 7. 21:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 A kérdező kommentje:
De nkem ott vannak a hegek amiért nem tapad meg! És nem mondanak az orvosok vqlőbqn semmit mert ott is lekezelőek és passolgatnak le mert nem adunk pénzt.
2014. szept. 7. 23:50
 32/74 anonim ***** válasza:
72%
Hát akkor adjatok pénzt! Ha megterhelő 5-10ezer forint plussz kiadás (egy magán rendelés ára kb ennyi), akkor mégis hogy a fenébe akartok normálisan fölnevelni egy gyereket?
2014. szept. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 A kérdező kommentje:
Nem az egyszeri 5-10 ezer a megterhelő hanem a folyamatos pénzadás. Sajnos anélkül nincs semmi. Eddig kb 200 ezret költöttünk erre.. És 1 éve már nem adunk.mert ez egy végelthatatlan dolog !! És elegünk van abbol hogy azért fizessünk ami ingyen van!!!
2014. szept. 8. 00:14
 34/74 anonim ***** válasza:
89%
de ezt nem értem. ha már 200 ezret kiadtatok, akkor nem a pénz az oka, hogy nem mondanak semmit?
2014. szept. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező menj aludni, már belekavarodsz a saját hülyeségedbe. Inkább keress egy jó terapeutát, aki kiszedi belőled ezt a görcsös gyűlöletet és a sok feszkót. Ha nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vagy akkor könnyebben jön majd a baba.
2014. szept. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
87%
Ezt nem tudom elképzelni. Megvizsgál az orvos, te kérdezed, hogy "doktor úr/nő, mi a probléma?", ő meg kussol? Elmegy, nem néz rád, egy szót nem szól?
2014. szept. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
59%

Szánalmas vagy. Az anyádat hibáztatod olyasmiért, amiért kizárólag te vagy a felelős.

1. A pasiddal éltél, amikor teherbe estél. Miért nem a pasidat hibáztatod, hogy nem volt hajlandó vállalni, meg eltartani a gyereketeket?

2. 19 éves voltál, nagykorú, a pasijánál élő nő. Dolgoztál? Megteremtetted a körülményeket ahhoz, hogy gyereket vállalhass?

3. Mi köze is volt anyádnak az életedhez? ja, se munka, se pasi, akkor neki tárt karokkal kellett volna fogadnia téged, és tök mindegy, hogyan élt, örömmel vállalni a csecsemővel járó minden kiadást és egyebet. Miért is? Volt már különálló életed, párod. Hogy jön ide anyád?

4. Mi az, hogy belekényszerített? Ő szíjazott rá az asztalra a kórházban? Ő a saját életét élte, te is a sajátodat.

Te felnőtt ember voltál, és nem vállaltad a tetteid következményét. Másra akartad hárítani a felelősséget, a gyerekkel járófeladatokat, amiket leendő anyaként neked kellett volna biztosítani. Te ezt nem akartad/tudtad, és más sem tette ezt meg helyetted. Most pedig ahelyett, hogy magadba néznél, mást hibáztatsz, holott egyedül Te tehetsz bármiről is, a te kezedben volt a döntés. Nem máséban, a tiedben, ugyanis a te tested volt. Másnak, másoknak annyi a szerepük, hogy nem vállalták azt, hogy HELYETTED teremtsék meg azokat a feltételeket, amiket te nem akarsz/tudsz. Itt az egyedüli ember, akire haragudhatsz, az a gyereked apja, ugyanis egyedül neki lett volna kötelessége veletek szemben. Senki másnak. Hagyd békén anyádat, ő vállalta azt a gyereket, akit ő csinált, a tiednek a felelőssége nem az ő nyakában volt, hanem a tiedben. te pedig nem vállaltad. Most is csak az orvosokat szapulod, de az eszedbe jutott, hogy ha nem tetszik, ahogy bánnak veled, elmenj másikhoz és kikérd annak a véleményét? Azt írod, tele vagy sebekkel, emiatt nem tapad meg. Akkor mit is vársz az orvosoktól? Csak mondtak ezek szerint valamit, ehhez még mit fűzzenek hozzá? Csináljanak neked új méhet?

Hidd el, nem mások a hibásak ebben a történetben. Egy szerencsétlen nő vagy, szerencsétlen történettel, de végső soron csak magadnak köszönheted.

2014. szept. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem igazuk van a válaszolóknak. A nagyrésze a történetnek a te hibád. Ha nem akarsz teherbe esni akkor vagy rendesen szeded a gyógyszert (16 éve olyan lórúgás gyógyszerek voltak, hogy rendes szedés mellett csoda lett volna ha teherbeesel így biztos valamit elrontottál) vagy a pasi óvszert húz, vagy görcsöt köttök magatokra és nem csináljátok.


Ha már teherbeestél és elmúltál 18, tehát nyugodtan elmehetsz dolgozni, akkor ha meg akarod tartani a gyereket elmész dolgozni. Olyan pasitól meg véletlen se esünk teherbe, aki szintén a híd alá küldene ha még tényleg véletlen csúszik be. Az árvaellátás pedig 18 felett saját jogon jár ha nappali tagozaton tanul az ember. Tehát ha te szeretnéd kézhez kapni és a pasidnál laksz, akkor be kellett volna menni a nyugdíjfolyósítóhoz és címet cseréltetni, mert gondolom akkoriban még postán érkezett.


Az anyád se volt egy szent, sőt elítélendő, amit tett, hogy megvert és éheztetett, de az istenért, nem ő kötözött az ágyhoz, hogy elvégezzék rajtad, nem ő írta alá a papírokat. A te gyereked volt, a te döntésed!


Az orvosok meg nem a seggükön ülnek ha már egyszer megmondták, hogy heges lett a méhed és azért nem tapad meg az esetleges baba. Ezenkívül mit tudnának még mondani? Hogy tévedett az előző és minden rendben? Vagy vártok a csodára vagy örökbe fogadtok, más lehetőség nincs. Igen, anno elszúrták az abortuszod, de 16 éve ez még simán elképzelhető volt. Anyámnak is volt abortusza előttem, mert akkoriban ha a gumi kiszakadt még nem volt eseményutáni, neki nem lett baja, 3-an vagyunk testvérek. Te a szerencsétlen százalékba estél, ahol az orvos nem figyelt eléggé és beütött a krach. Ezt sajnos meg kell emészteni, mást nem tudsz tenni.

2014. szept. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
56%

A felnott viselkedes az ha nem masokat hanem magunkat okoljuk a hibakert amit elkovettunk es ezeket belatjuk megbanjuk.

Sajnos az elet mar csak ilyen amit akkor nem akartal es megszuntettel az most a legnagyobb vagyad.

Igaza van annak aki beszelgetest anyaddal es terapiat javasol.

Bekelj meg magaddal es azzal amit tettel.

Varj a csodara

Ha pedig nem jon forditsd az energiadat valami nemes es szep dologra.

Tedd fere a haragot a harag csak rosszat szul es te sem leszel boldog tole.

2014. szept. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
65%

"Anyad hibaja max az, hogy ilyen buta, tudatlan labya van. Meg jo, hogy nem lett gyereked 19 evesen, mikor 35 evesen ezen a szinten vagy... "


Azért álljunk meg egy szóra!

Ki a felelős azért, hogy a lány legalább minimálisan fel legyen világosítva a terhesség, szülés, menstruáció témakörre???

Elmondanám nektek, hogy nem minden anya-lánya kapcsolat habos-babos rózsaszínű cukiság! Az én anyám pl. les..zart mindent, semmit nem beszélt velem a nővé válásról, kib..szott könyvekkel bujkáltam a könyvtárban és olvastam azt, amit anyámnak kellett volna elmesélnie.

Persze minden tiltva volt, de az ok, hogy miért az nem volt megnevezve!

Mondanom sem kell, hogy sz--r a kapcsolatom vele, és egyre sz--rabb lesz!

Az alapvető bizalom kialakításáért igenis a szülő a felelős!!

A kérdező pedig a saját húgomra emlékeztet,akit anyám rendesen megnyomorított lelkileg! önállótlan, életképtelen! soha az életben nem lesz normális kapcsolata, pedig sokat segítünk neki!

Inkább segíteni kéne, mint lehordani, nem tudhatjátok mit élt át! Tényleg ennyire luxus mostanság az empátia??? Már ezzel is spórolunk??


Kérdező: Szerintem menj el egy pszichológushoz! Bármi is történt, ha az anyáddal való kapcsolatodat nem rendezed örökké marni fog!

2014. szept. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!