Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valoban kötelesség segiteni?

Valoban kötelesség segiteni?

Figyelt kérdés
Adott egy testvérpár, kapcsolatuk se nem jo, se nem rossz, inkabb átlagosnak mondható. Egyikük megbetegszik es veseátültetésre van szüksége. Valoban koteles a masik vállalni a donorsagot? Mármint nem torvény, hanem erkölcs szerint.
2014. szept. 7. 11:42
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez mi, hogy ha felszólítana a családod, hogy csinálod és kész, akkor abban a pillanatban nemet mondanál? Ha ez ok arra, hogy nemet mondjon a segítségnyújtásra, akkor onnantól kezdve nagyjából arról van szó, hogy Bosszút állok a családomon a viselkedéséért, úgy, hogy hagyom hogy meghaljon a testvérem. Ezt így meg lehet tenni, meg bármit lehet tenni, és nem hiszem hogy meg lehet kövezni bárkit azért, mert félti a saját kis rongyos életét is a gyerekei okán, vagy egyébként (miközben azt mondom hogy nem jól dönt, ha nem segít), de ha valaki így tesz, ezzel a dologgal megideologizálva a negatív döntését, de mindeközben arról beszélni, hogy egyébként is a beteg testvér milyen egy semmirekellő alak, meg miféle ember...szóval azért ennek van valami irónikusan finom bája, van ebben úgy azért valami sikamlós, nem gondolod...? Szóval ezt ne már.
2014. szept. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 A kérdező kommentje:
Nem, nem gondolom. Felnott ember vagyok, majd en eldontom, hogy mit szeretnek. Ez nem egy "adj egy szelet csokit" sulyossagu kerdes, hagy legyen mar beleszolasom.
2014. szept. 8. 13:01
 53/60 anonim ***** válasza:

De tényleg én nem tudom elítélni azt az embert, aki azt mondja hogy én krvra félek, félek hogy én leszek az a szerencsétlen 1, vagy mittudom én hány százalék, aki ottmarad az asztalon egy ilyen rutin beavatkozás közben és itt kell hagynom a gyerekeimet.

Ok, akkor azt mondom hogy nagyon nagy kár, hogy a félelem olyannyira felülkerekedik rajtad, hogy nem tudod megtenni a jót. Egyszer még bánni fogod ezt, míg élsz, vagy azután... De aki arra hivatkozva utasítja vissza a segítségnyújtást -és tényleg ezt is gondolja- hogy az ő megítélése szerint a testvére amúgy is egy értéktelenebb ember, vagy hogy a szülei vele szembeni egy ilyen krízishelyzetben tanúsított viselkedése miatt csakazért sem, az az ember, sajnos azt kell mondjam, hogy nagyobb gondban van, és kvázi betegebb, mint a testi betegségével küzdő, segítségre szoruló testvér. Mert neki a lelki beteg.

Ezért is csak azt tudom mondani, hogy ha képes lenne a segítség mellett dönteni, és átérezni hogy mit jelent az, amit adni volt képes, azzal talán saját magát is mintegy a saját hajánál fogva kirángathatná a saját egoizmusából, így a gyógyulás és a JÓ útjára lépve.

2014. szept. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
Jav.: Mert ő lelkileg beteg
2014. szept. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy a testver ertektelen? En annyit irtam, hogy se csaladja, se munkaja, tanulni se tanult. Az igaz, hogy ettol az en szememben nem lesz valami nagy tisztelete.
2014. szept. 8. 13:19
 56/60 anonim ***** válasza:

,,Ne félj, csak higgy, és megtartatik!" /Lukács evangéliuma 8.50/

Ne féljetek! Talán ez a kifejezés az, ami a legtöbbször elhangzik Jézus krisztustól az evangéliumok tanúsága szerint.

II. János Pál is ezzel a két szóval bíztatta és buzdította Krakkóban a lengyel fiatalokat és ez megváltoztatta a világot.

Azt hiszem hogy a barátnődnek, vagy bárkinek is -aki fél, és akinek kétségei vannak megtenni a jót- is csak ezt mondhatná.

Isten adjon neki kegyelmet a jó döntéshez, bármi is legyen az!

2014. szept. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 piroska és a farkas ***** válasza:
Hát én ezt nem értem. Ha már gyerekkorban kivizsgálták, h jó a barátnőd dononak, akkor már gyerekkorától baj volt a testvére veséjével. Hogyhogy nem került föl egy transzplantációs várólistára?? Ennyi idő alatt csak lett volna donor. Vagy az volt a hozzáállás, h " ha majd kell, kiműtjük a testvéréből" ???
2014. szept. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 A kérdező kommentje:
Nem, semmi baja nem volt a veséjének, par hete lett beteg. Kivizsgálás meg mas miatt tortent, nem értettem mit mondott a barátnőm, eleg zaklatott volt, össze-vissza beszelt.
2014. szept. 8. 16:25
 59/60 anonim ***** válasza:

Jó kérdező akkor most én keresek ki autó balettes cikkeket vagy amikor agyonvertek embereket a saját lakásába?

Nem csoda ha nem foglalkoznak ilyen testvérrel.

2014. szept. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 A kérdező kommentje:
Hat neked nagyon nem megy a fejedbe, hogy mekkora kulonbseg van egy veletlen baleset, meg egy igenis nagy kockazattal jaro mutet kozott.
2014. szept. 8. 19:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!