Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valoban kötelesség segiteni?

Valoban kötelesség segiteni?

Figyelt kérdés
Adott egy testvérpár, kapcsolatuk se nem jo, se nem rossz, inkabb átlagosnak mondható. Egyikük megbetegszik es veseátültetésre van szüksége. Valoban koteles a masik vállalni a donorsagot? Mármint nem torvény, hanem erkölcs szerint.
2014. szept. 7. 11:42
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
100%

Nem érezném "előrébb helyezésnek". Nyilván ha éppen terhes lennék vagy a páromnak is vesére lenne szüksége, az más. De ez nem vagy-vagy helyzet. A vér szerinti családom nem fontosabb, mint a sajátom.

Megbeszélném a férjemmel, konzultálnánk orvossal előtte. Biztos van az a rizikó, aminél nemet mondanék. Voltam már műtve, tudom mivel jár.

2014. szept. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező, a #2 kommentedre, azt gondolom hogy ebben az esetben nem kevésbé, hanem főleg segíteni kéne az illetőn.
2014. szept. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
83%

Őszintén? Én nem vállalnám, hogy ha a testvéremmel nem lenne olyan a kapcsolatom, illetve olyan lenne amilyet a kérdező leírt.

Esetleges komplikációk is felléphetnek és ebben a helyzetben a kérdezőnek nem csak magára hanem a SAJÁT családjára is gondolnia kell. (bocs nem tudom rólad van-e szó de most téged hozlak fel példának). Ráadásul nem is biztos hogy az "új" vesét elfogadja az test.


Szóval mindent összevetve én nem kockáztatnék ilyen esetben. Kövezzetek meg.

2014. szept. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
96%
Én sem biztos, hogy vállalnám, ha ilyen viszonyban lennénk. Akárhogy is döntenék, nem lenne könnyű döntés.
2014. szept. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
97%

elsőnek kideríteném h jó vagyok e donornak ...

aztán filóznék ezen

2014. szept. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 A kérdező kommentje:
Jo lennel donornak, maradjunk annyiban. A mutet pedig altatással jar, ami mint tudjuk nagy kockázatot jelent, tehat akar végzetes is lehet. Vagyis megvan ra az esély, hogy a testvér boldogan tovább el az altalad kapott vesevel, miközben a ferj özvegyen neveli a felarva gyereket....
2014. szept. 7. 12:28
 17/60 anonim ***** válasza:
100%

Persze, van rá esély.


Szüleitek élnek még? Velük milyen a kapcsolatotok?


Nem kötelesség egyébként. Nem kell kifogásokat meg magyarázatokat gyártani. De ha így döntesz, közöld minél előbb a testvéreddel, hogy tudjon más donort keresni.

2014. szept. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó. Barátnőm mesélte tegnap kiborulva, hogy a testvére beteg es a szulei azt akarjak, hogy vállalja el az operációt, különben többet nem állnak vele szóba. 28 eves, 3 eves a kisfia. A testvérével evente párszor találkozik, nem egy városban elnek.
2014. szept. 7. 12:40
 19/60 anonim ***** válasza:
94%

Nem attól lesz valaki jó ember mert gyereke van és dolgozik. Gondolom vesebetegként állandó dialízisre szorul és nem is tudna dolgozni.

Szerintem igen kötelessége főleg,hogy donor ebbe szerintem még nem halt bele.

2014. szept. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
100%
2 Akkor is. Az életmentés az egy külön kategória. Életmentésnél semmit nem nézünk, csak az életet.
2014. szept. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!