Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van két kiskorú gyermekem. A...

Tomiszive kérdése:

Van két kiskorú gyermekem. A külön élő nagylányom rokontartást kért. Mit tehetek mert nem szeretnék fizetni?

Figyelt kérdés
Albérletben élek a párommal és két kiskorú gyermekemmel.A bíróság kötelezett hogy fizessek neki rokontartás címén 8000 forintot.Családi pótlékból gyes-ből és a nagyobb fiam utáni tartásdíjból élek.A párom fizetése elmegy az albérletre meg a rezsire.Nem tudok fizetni.Mit tegyek?A bíróság nem vette figyelembe hogy két kiskorút nevelek.Az ő eltartásukat nem veszélyeztethetem.

2014. máj. 29. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
A külön élő nagylányOD mennyi idős?
2014. máj. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nagykorú?Tanul még?
2014. máj. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt a bíróság megítélte akkor jogilag semmit nem tudsz tenni ellene, hacsak nem változtak azóta a körülményeid. Ha már akkor is megvoltak az újabb gyerekeid és akkor is ennyi volt a bevételed és ennek ellenére így döntött a bíróság, akkor köteles vagy fizetni.
2014. máj. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Nem vette figyelembe a kiskorúakat? Olyan nincs. Tessék fellebbezni.
2014. máj. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Keress meg egy ügyvédet, hogy bírósági végzés esetén tudsz-e még valamit tenni. Ha valaki tud segíteni, az csak ügyvéd lehet.

Úgy tudom én is, hogy kiskorúakat nem veszélyeztetheti senki rokontartással (márpedig most csak a nekik szóló bevételed van), sőt a szülő életvitele sem romolhat a rokontartás fizetése miatt (tehát itt már előbbrevaló a szülő igénye, mint a rokontartás, mivel a gyerek nagykorú, munkaképes). Továbbá a tartásdíjat a fiadra kapod, abból sem fizethetsz rokontartást. Ügyvédet!

2014. máj. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
Sürgősen keress egy ügyvédet, nyújts be fellebbezést, mert ez így nem kerek. Eddig vagy nagyon szar ügyvéded volt, vagy a magad útját jártad ügyvéd nélkül egy olyan ügyben, amihez nem értesz. Ahogy írták kiskorú rovására nem fizethető rokontartás.
2014. máj. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Már akkor veszélyeztetted mikor beszülted őket.A semmire.Neked a gyerek tartás jól jön a nagy fiad után,de kiadnod 8-at fáj a lányodra.A bérletére sem elég.szép anya vagy de tényleg.Ha megítélte a bíróság akkor nem viccből tette.
2014. máj. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

A bíróságnak joga eldönteni azt, hogy ez belefér a teherbíró képességedbe, és ez még nem veszélyezteti a saját ill. kiskorú gyerekeid megélhetését.

Új fejlemény az lenne, ha a nagylány nem tanulna rendesen, vagy már elmúlna 25 éves.


Mondjuk az én véleményem azt, hogy a tisztességes az lenne, ha másodállásként takarítást vagy bármilyen segédmunkát vállalnál, nem pedig kibúvót keresnél.

2014. máj. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem menj be a helyileg illetékes járásbíróságra, létezik ingyenes panasznap..ott érdeklődj, ne itt.
2014. máj. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagy hajlando idosebb gyerekedet segiteni, de Tomikanak szultel meg kettot. Minek? Majd oket is hajintod mikor felnonek?
2014. máj. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!