Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kitartás és az elkötelezetts...

A kitartás és az elkötelezettség a jó házasság titka?

Figyelt kérdés

Még fiatal vagyok, és nincs senki akivel komolyan tudok erről beszélni. A szüleim igazából nem nyíltak meg előttem mikor erről kérdeztem őket (külön-külön).


Aggódom, félek, hogy nem lesz jó kapcsolatom, vagy akár házasságom, mert a szerelem és a szeretet nem tart örökké.


Én tudom magamról, hogy ingatag vagyok. Nagy fellángolásaim vannak, amik csodálatosak, de nem tartanak sokáig. Az előző párommal 3 hónapig dúlt a szerelem, utána mintha csak úgy eltűnt volna. Szeretni szerettem továbbra is, de lassan az is halványodott, így 5 hónap után szakítottam vele.


Lehet, hogy az olyan emberek mint én, nem is kellene, hogy bárkivel együtt legyenek, mert csak megbántunk másokat?


Ha együtt maradok az exemmel és kitartok mellette, akkor visszatért volna a szeretet? (ebben nem hiszek, de talán lehet, hogy így van)



2014. márc. 30. 08:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy mit értesz szeretet alatt. A nagyon lobogó szerelem csökken, de el nem múlik, ha összeillik két ember.

A házasság/tartós kapcsolat alapja szerintem a szeretet/szerelem mellett a feltétlen bizalom, egymás tisztelete, hüség, öszinteség alapvetö, valamilyen mértékü alkalmazkodás (nem saját magad feladása, hanem hogy nem feltétlen neked kell, hogy igazad legyen), a másikat nem akarni megváltoztatni, hanem elfogadni úgy, amilyen.


Gondolom, még közelebb vagy a kamaszkorhoz, mint a felnöttséghez, ahhoz, hogy tartós kapcsolatot tudj kialakítani, elöször neked saját magaddal kell egyenesbe jönni és stabil személyiséggé válni. Idöd még van, és valószínüleg sokat változol még, mire tartós párkapcsolatra érett leszel. Viszont az, hogy ilyenen gondolkodsz, azt mutatja, hogy megvan benned erre az igény és a lehetöség is.

2014. márc. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok és ez volt az első kapcsolatom. Fiú vagyok, ha ez számít valamit.
2014. márc. 30. 08:52
 3/25 zabmester ***** válasza:
100%

Csak saját tapasztaltból tudok kiindulni (mivel én is sokáig ilyen voltam), de szerintem ehhez kell némi érettség is. Nálam is ez volt sok esetben, hogy az elején nagy nagy szerelem, aztán amikor eltűnik a rózsaszín köd, akkor már nem marad szinte semmi, és amíg fiatalabb voltam, addig el nem tudtam képzelni, hogy úgy éljek valakivel, hogy nincs meg az a nagy lángolás. Illetve mindig attól tartottam, hogy ha mégis benne maradok így egy kapcsolatban, akkor majd egyszer csak jön valaki más, aki meging megmozgatja az érzéseimet, és akkor fogok szakítani. Ezért vetettem véget sok kapcsolatomnak én is pár hónap után.

De aztán hogy is mondjam, talán megkomolyodtam, vagy nem is tudom. A mostani párommal is az elején nagyon megvolt az a bizonyos rózsaszín köd, de amikor az már elmúlt, akkor is megmaradt a szerelem, csak már tisztában vagyok vele, hogy képtelenség mindig ugyanolyan intenzitással szeretni valakit. Szóval nekem ő már nem csak a szerelmem, hanem az igazi társam is, az első számú szövetségesem az életben, és egyben barát is, akivel tökéletesen értjük egymást. Nem érzem már szükségét annak, hogy legyen valaki más, akivel újra ugyanezt végigéljük, hiszen ez már megvolt kettőnk között, és működik a kapcsolatunk, szeretjük egymást, nem csak úgy, hogy mint embert, hanem igazi szerelemmel, de tény, hogy ez már nem az a lángolós szerelem a nap minden órájában, hanem annál egy sokkal mélyebb dolog.

Nem tudom, hogy te hány éves vagy, de talán ha idősebb leszel, te is másként állsz ezekhez a dolgokhoz.

2014. márc. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 zabmester ***** válasza:
100%
Bocsi, közben látom, hogy írtad a korodat :) Ennek fényében továbbra is fenntartom, amit az előbb írtam :)
2014. márc. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
1%

a házasság fenntartása és egymás elviselésének titka a jó szex. mármint házasságon kívül, csak ezt persze tabu beismerni, de ettől még így működik a dolog, és legtöbbször mindkét fél félrejár, de a férfi mindenképp. Viszont ez hasznos, mert ezzel levezeti az otthon keletkezett feszkót, és máris tök nagy lelki nyugalommal tér haza minden nap.

A szeretet más kérdés, az maradhat, igen, d eez nem függ össze a szexszel ...

2014. márc. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát attól függ, mit nevezel házasságnak.

Én 40 körüli vagyok, és mostanra látom, hogy mennyire mások az emberek definíciói, igényei párkapcsolatra. Van, akinek a fontos, hogy megszaporodjon gyerekeket nevelgessen, és egy népes, többgenerációs közösségben töltse a vasárnapjait, és ez jelenti neki a boldogságot.

Én pedig bármire hajlandó vagyok azért, hogy csak ezt ne kelljen csinálni!:))

Nekem a szerelmi kapcsolat a fontos, és azt nézem valakiben, hogy mennyire jó szerelmi partner. Ezen a szinten felháborító lehet például, ha valaki nem törekszik a testi együttlétekre, és ez nálam kizárja a kapcsolatot. Ez sajnos nagyon lassan derül ki valakiről, akárcsak a jelleme.

Azt is észrevettem, hogy az emberek többsége saját vágyaira nem tudatos, tehát nem tudja megfogalmazni, mit is szeretne megvalósítani a párkapcsolatában. Ez pedig fontos ahhoz, hogy megbeszéljük, egyáltalán jó partnerek vagyunk-e egymásnak saját elképzeléseinkhez.

Azután aki pedig meg tudja mondani magáról, az meg sokszor TÉVED etekintetben, nem jól ítéli meg saját magát.

Aztán még hazudhat is - a másik megnyerése céljából.

Ez ismét csak idő, amíg kiderül.

Nagyon gyakori, hogy valaki monogámiát színlel egy monogám partner megnyeréséhez a házasságra, de közben promiszkuitásra hajlik vagy poligám természetű.

Nekem olyan partnereim szoktak lenni, akik rengeteget beszélnek a testi szerelemről, de aztán ezt tettekben nem mutatják meg.

Szóval sok buktatója van.

Mindenesetre ha van terved és be tudod lőni, mit szeretnél egy párkapcsolat tartalmának, sokkal előrébb vagy a siker felé.

Én sokáig tévesen azt hittem, mindenki ugyanarra vágyik párkapcsolat címszó alatt, mint én. Hát nem.

2014. márc. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a szeretetnek pont az a definíciója, hogy örökké tart.:) Ettől ne félj. A szerelem meg olyan, hogy lehet szerelembe esni és szerelembe emelkedni. Az emelkedésnél a szerelem egyre csak erősödik az idő múlásával. Ha beleesel, akkor valóban egy idő után kikászálódsz belőle.

Nem tudom, mit hiszel szerelemnek és szeretetnek, ha azok elmúlnak Benned, de biztosíthatlak róla: az nem szerelem és szeretet.:)

"Ami öröm Benned eredett, el ne hagyjon soha tégedet!" /Csokonai/

2014. márc. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%

Nem adok neked igazat. :)


Neked is kell pár az életedben. És bár a szerelem elmúlhat/átalakulhat, a szeretet megmaradhat.


Mi még csak 3 éve vagyunk házasok, 30 évesek vagyunk és van egy másfél éves lányunk, de mindketten egyet értünk abban, hogy a jó házassághoz elengedhetetlen a tisztelet, az elfogadás, a kommunikáció és hogy ne felejtsük el, két önálló ember vagyunk, saját célokkal (ami több helyen egyezik). Persze, sok más összetevő mellett.


Ha valakihez hozzámegyek, azt gondolom nem feltétlen opció a válás. Ezért nem megyek hozzá valakihez anélkül, hogy ismerném, vagy együtt élnék vele. A házasságban mindig vannak veszekedések, mélypontok, amik lehetnek igen durvák is és nézeteltérések, de nekünk akkor sem opció a válás.


Persze amiket írtam, nem a durva, megbocsáthatatlan dolgokra értem, amiket nem részleteznék, csak ha nagyon szeretnéd. :)


Nem feltétlenül tért volna vissza a szeretet az exeddel. Nem lehet tudni. Azért te jobban tudod, mi kell neked. A kitartás jó, az elkötelezettség jó, szükséges de önmagában boldogtalanságot szül. Megalkuvásról szó sincs.

2014. márc. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat :)
2014. márc. 30. 09:39
 10/25 anonim ***** válasza:
85%

5: De ha az otthon feszkógyártó szerkezet, akkor mitől JÓ?

És főleg: Minek fenntartani? Mazochista vagy?:)

2014. márc. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!